от часа

"Миньор" (Пк) направи 1:1 с молдовци

Снимка: Архив

Футболният "Миньор" (Перник) завърши 1:1 с "Тираспол" (Молдова) в контролна среща по футбол, играна по време на зимния подготвителен лагер на двата отбора в турския курорт Анталия. В 15-ата минута след добра атака Попович подаде на Гросу и той от чисто положение вкара първия гол - 1:0 за Тираспол. След първия половин час отборът на Миньор определено доминираше, но на вратата на Тираспол отлични пряви имаше 23-годишният български вратар Георги Георгиев.

Миньорци стигнаха до изравняването едва в 81-та минута. След пас на Костадин Марков от дълбочина бразилецът Евертон Джилио Том излезе сам сам срещу Георги Георгиев и го прехвърля елегантно с десния крак за 1:1, при който резултат прозвуча и последният съдийски сигнал на руснака Серегй Сухин. Една интересна подробност - контролният мач между Миньор и Тираспол бе ръководен от две руски съдийски бригади - през първото полувреме главен съдия бе Станислав Сухина, а през второто - Сергей Иванов.

Контролна среща по футбол:

"Миньор" (Перник) - Тираспол (Молдова) - 1:1

Голмайстори: 0:1 Гросу 15, 1:1 Том 81

"Миньор" (Перник) започна със следния стартов състав: Банков, К. Марков, Стойчев, В. Василев, Стоянов, Павлов, М. Василев, Брахими, Бенрамдан, В.Иванов.