от 18.00 часа

Очаквани победи за "Барселона" и "Олимпик" Лион в първите осминафинали

Снимка: Архив

Очаквани победи постигнаха отборите на "Барселона" и "Олимпик" Лион в първите осминафинални срещи от Шампионската футболна лига на Европа.

"Олимпик" Лион спечели с минималното 1:0 срещу кипърския "Апоел" Никозия. Двубоят на стадион „Жерлан” бе първи между двата отбора от осминафиналите в турнира Шампионска лига. Единственото попадение в мача бе дело на Лаказете 12 минути след почивката.

Европейският клубен шампион "Барселона" спечели гостуването си на "Байер" Леверкузен с 3:1 в първи осминафинален двубой между двата отбора от турнира Шампионска лига. Два гола за испанците на стадион „Бай Арена” вкара Алексис Санчес в 41-ата и 55-ата минути, а един път се разписа звездата Лионел Меси. За германците точен бе Кадлец в 52-ата минута.