от 09.00 часа

"Сиена" изненада "Наполи" в първия мач от полуфиналите за купата на Италия

Снимка: ЕРА

"Сиена" направи силен мач в първата полуфинална среща от турнира за Купата на Италия по футбол и се наложи с 2:1 над отбора на "Наполи". За домакините Реджиналдо Ферейра вкара първия гол три минути преди края на първата част. Той получи пас от Даниеле Манини, изпревари Уго Компаняро и прехвърли вратаря Морган Де Санктис. Аржентинецът Езекиел Лавеци можеше да изравни в 57-ата минута, но волето му не намери целта. За сметка на това домакините поведоха с 2:0 с гола на Гаетано Д'Агостино, който отклони топката в мрежата след пас на резервата Франко Бриенца.

Гостите стигнаха до почетен, но много важен гол с оглед на турнирните правила четири минути преди края на срещата. След атака и удар на Единсон Кавани защитникът Емануеле Пезоли си вкара автогол с нещастен рикошет. Малко преди попадението Кавани удари гредата, а натискът на неаполитанците в последните десет минути завърши с удар в аут с глава на Уго Компаняро в добавеното време.

Първи полуфинални мачове в турнира за купата на Италия по футбол:

"Сиена" - "Наполи" - 2:1 (1:0)

голмайстори: 1:0 Реджиналдо Ферейра 42, 2:0 Гаетано Д'Агостино 66, 2:1 Емануеле Песоли 86-автогол

от сряда:

"Милан" - "Ювентус" - 1:2 (0:0)

голмайстори: 0:1 Мартин Касерес 53, 1:1 Стефан Ел Шарави 62, 1:2 Мартин Касерес 83.

Срещите реванш са планирани за 21-и март.