"Миньор" (Пк) и "Дачия" (Молдова) направиха 0:0 в контрола

Снимка: Архив

"Миньор" (Пк) завърши 0:0 в контролна среща по футбол в Анталия с отбора на "Дачия" (Миовени), който е на последното място във временното класиране на първенството на Молдова. В самия край на първото полувреме след сблъсък молдовският футболист Йонеску удари Ивайло Цветков без топка, което доведе до масови сцени, но без сериозни последици. Турският съдия Ерхан овладя положението и показа жълт картон на Йонеску, а старши треньорът на българския отбор Стойчо Стоев смени Ивайло Цветков, който получи контузия.

През второто полувреме отборът на "Миньор" определено доминираше. В 64-та минута бе най-чистото голово положение за перничани: бразилецът Том с отличен пас с пета изведе централния защитник Иван Михов сам срещу вратаря на "Дачия", но ударът на Михов мина на сантиметри край страничната греда. В 74-та минута нападателят Крум Бибишков пък бе близко до откриването на резултата, но ударът му с глава след летящ плонж също мина на сантиметри край страничната греда. В 81-та минута след изпълнение на ъглов удар Крум Бибишков бе най-съобразителен и стреля с глава от седем-осем метра, но отново без резултат. А в 83-та минута Крум Бибишков отново пропусна от добра позиция.

Контролна среща по футбол:

"Миньор" (Перник) - "Дачия" (Молдова) 0:0

Стартов състав на "Миньор": Чворович,Марков, Михов, Христозов, Бомела, Цветков, Илиев, Окечукво, Ариби, Бенрамдан,В. Иванов.

През второто полувреме Стойчо Стоев пусна нови 11 футболисти на терена.