от 09.00 часа

Петя Неделчева отпадна в осминафиналите на световното по бадминтон

Снимка: БГНЕС

Най-добрата ни бадминтонистка Петя Неделчева отстъпи пред китайката Син Ван с 1:2 (21:16, 13:21, 5:21) за 45 минути игра в среща от осминафиналите на световното първенство в английската столица Лондон. Поставената под номер 12 в схемата Неделчева започна по най-добрия начин мача си срещу поставената под номер 3 китайка и поддържаше преднина от две или три точки до изравняването 14:14. Неделчева не се притесни от това и даде само още две точки на съперничката си до края на гейма за крайната победа с 21:16. Във втория гейм Ван позволи на Неделчева да поведе на два пъти в точките, но спря серията на българката на 13-та точка, след което приключи гейма със седем поредни печеливши отигравания. Това даде самочувствие на китайката, която остави Неделчева на пет точки в последния гейм. Ван записа десет поредни точки в своя полза, а Неделчева я спря едва на 15-та точка със своята четвърта за гейма.

В третия кръг на турнира в женската схема отпадна и другата българска участничка Линда Зечири, която отстъпи на водачката в световната ранглиста и поставената под номер 1 Шисян Ван от Китай с 0:2 (11:21, 14:21).