от 18.00 часа

Черноморец (Поморие) разгроми Видима-Раковски с 3:0 в баража за участие в "А" група

Футболистите на Видима-Раковски ще се подвизават в "Б" група от новия сезон
Снимка: БГНЕС

Футболистите на Черноморец (Поморие) разгромиха с 3:0 Видима-Раковски в мача-бараж за място в "А" група и за първи път ще участва в елитната група по футбол през сезон 2011/2012. След нулево първо полувреме, поморийци бяха тотално по-добрия отбор след почивката. Андрей Атанасов вкара първия гол в 58-ата минута, а след това на два пъти точен беше нападателят Васил Калоянов. Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, въпреки че в Черноморец (Поморие) липсваха няколко основни футболисти - наказаните Пламен Димов, Крум Стоянов, както и контузените вратар Янко Георгиев, Борис Щърбев и Георги Чакъров. Първата възможност се откри пред капитана на поморийци Любомир Божинов в 27-ата минута, но вратарят Ивайло Василев спаси. Веднага след това Евгени Игнатов пропусна за севлиевци, а до края на частта двата отбора си размениха по една голова възможност.

След почивката момчетата от крайморския град доминираха тотално и можеха да вкарат доста повече от три гола, ако Васил Калоянов, Любомир Божинов и Димитър Благов не бяха пропуснали, останали очи в очи с вратаря на Видима-Раковски Ивайло Василев. В 58-ата минута Андрей Атанасов вкара за тима от Поморие, след като надбяга защитата на Видима-Раковски и прати топката зад вратаря Василев. Само две минути по-късно Васил Калоянов получи пас в наказателното поле от Божинов, финтира Траянов и от малък ъгъл прати топката за втори път в мрежата на севлиевския отбор. Само минута след това Видима-Раковски понесе нов удар, след като централният им защитник Александър Бранеков получи втори жълт картон и беше отстранен от терена. До края на мача поморийци бяха пълновластни господари на терена и в 74-ата и в 78-ата минута пропуснаха две отлични възможности за нов гол. Десет минути преди края Станимир Митев прати топката към Калоянов, който навлезе в наказателното поле и с тупалка не остави шанс за севлиевския вратар.

Поморийци обаче трябва да изчакат решението на Лицензионната комисия на БФС, за да разберат дали ще участва в елита или не.