от 09.00 часа

Волейболните ни националки започнаха с победа в европейските квалификации

Волейболистките от националния ни отбор стартираха с победа в европейските квалификации. В първия мач от шеста група на турнира в Португалия възпитаничките на селекционера Драган Нешич спечелиха с 3:1 гейма срещу състава на Гърция за близо 100 минути игра. Със силни изяви в нападение се отличи опитната Антонина Зетова, която се завърна в националния ни тим. Тя завърши с 18 точки, а Елица Василева добави 15 за успеха на нашите момичета. В срещата с гъркините като резерва за България се включи и младата волейболистка Добриана Рабаджиева. Днес нашите ще срещнат отбора на Финландия във втория си мач в португалския град Гуарда, а в неделя ще се изправят срещу домакините.

В другата среща от групата финландките не срещнаха особена съпротива от португалките и се наложиха с категоричното 3:0.

Състав на България: Евелина Цветанова 3 точки, Антонина Зетова 18, Цветелина Заркова 8, Елица Василева 15, Ева Янева 6, Страшимира Филипова 14, Мария Филипова-либеро (Диана Ненова, Мария Каракашева, Добриана Рабаджиева)

Мачове от квалификационния турнир за европейско първенство по волейбол за жени в Гуарда (Португалия):

България - Гърция - 3:1 гейма

Финландия - Португалия - 3:0