от 15.00 часа

Черноморец (Поморие) на финал за купата на България след драма срещу Калиакра

Втородивизионният Черноморец (Поморие) стигна за първи път в историята си до финала за купата на България по футбол. В полуфинална среща, играна на стадион в Поморие, "малките акули" отстраниха друг представител на Източната ни "Б" група - Калиакра (Каварна) с 4:1 след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията завършиха 1:1, а при дузпите в герой се превърна стражът на младите момчета от Поморие Янко Георгиев, който спаси три последователни наказателни удара.

Футболистите от северното Черноморие вкараха първото попадение в срещата след грешка именно на Янко Георгиев, който изпусна топката при центриране в 13-ата минута. В 35-ата минута Цветан Филипов изравни с красива странична ножица. Три минути преди края на редовното време капитанът на гостите Иван Райчев беше отстранен от игра за получен втори жълт картон. Първата възможност в мача се откри в 5-ата минута. Любомир Божинов центрира от фаул, а ударът на Георги Костадинов с глава излезе в аут. Гостите от Каварна вкараха първия гол в 13-ата минута след много груба грешка в защитата на поморийци. Вратарят Янко Георгиев изпусна топката след сблъсък със свой съотборник, Делчо Стоилов беше най-съобразителен и прати топката в мрежата през краката на застаналия на голлинията Мирослав Коев. След 30-ата минута домакините от Поморие натиснаха по-сериозно и в 35-ата изравниха. Автор на попадението стана Цветан Филипов, който падайки от въздуха с воле засече центриране на ветерана Малин Орачев от ляво. В последната минута на първото полувреме гостите можеха да стигнат до втори гол при контраатака. Откъсналият се Валери Михайлов обаче беше застигнат от Яни Пехливанов, който блокира топката и тя излезе в корнер.

7 минути след началото на второто полувреме гостите пак можеха да накажат тима-домакин. Те натиснаха и Иван Петков при центриране от фаул с глава максимално затрудни Янко Георгиев, който изпусна топката. Никой от съотборниците му обаче не довкара топката. В 77-ата минута поморийци имаха претенции за дузпа, след като Милен Бонев побутна леко Георги Костадинов. Съдията Йорданов обаче подмина ситуацията, а само секунди по-късно отново Георги Костадинов с мощен удар затрудни вратаря Добрев. В последната минута на продълженията Любомир Божинов с глава пропусна отлична възможност. Малин Орачев центрира от фаул, Божинов падайки насочи топката с глава, но вратарят Добрев я улови. В ответната атака Четин Садула пък пропусна отличен шанс за гостите, след като от дясно проби, но стреля в аут.

Полуфинална среща от турнира за Купата на България:

Черноморец (Поморие) - Калиакра (Каварна) 4:1 след дузпи (1:1 в редовното време и продълженията);

голмайстори: 0:1 Делчо Стоилов 13, 1:1 Цветан Филипов 35