от 15.00 часа

Черноморец (Поморие) отстрани елитния Миньор (Перник) в четвъртфиналите за купата на България

Втородивизионният Черноморец (Поморие) поднесе една от днешните изненади в четвъртфиналите на турнира за купата на България, след като победи елитния Миньор (Перник) с 2:0 и се класира на полуфинал. Поморийци не се уплашиха от прехваления отбор на Миньор и след мъжка игра през второто полувреме наказаха гостите с два безответни гола.

Почти цялото първо полувреме беше контролирано от перничани, които бяха подкрепяни и от малка агитка, пропътувала разстоянието от Перник до Поморие. Още в 12-ата минута силен удар на Велимир Иванович беше спасен с мъка от вратаря Янко Георгиев, а няколко минути по-късно пак стражът на поморийци отрази силен шут на Делибашич. В 34-ата минута пак Иванович опита късмета си, но и този път Янко Георгиев отрази шута. Непосредствено преди това Горан Янкович от пет метра прати топката в аут. Чак в последните минути на първото полувреме сателитният отбор на Черноморец (Бургас) създаде няколко атаки, но без сериозни голови положения.

11 минути след началото на второто полувреме изненадващо поморийци вкараха първия гол в срещата. След пас на Галин Димов защитата на Миньор не се ориентира и Яни Пехливанов излезе сам срещу вратаря Чворович, когото преодоля без проблем и вкара топката в мрежата. В последната минута на редовното време 16-годишният Живко Петков вкара второто попадение за домакините, след като получи пас от Любомир Божинов. Той излезе сам срещу вратаря Чворович и без проблем го преодоля.

В края на мача пък имаше неприятни сцени, провокирани от публиката на Миньор. Феновете на гостите се разбесняха заради второто попадение и напуснаха сектора си.