от 12.00 часа

Оксер се измъчи срещу Льо Ман - 2:1, но излезе начело в класирането

Футболистите на Оксер надиграха много трудно състава на Льо Ман с 2:1 в мач от 29-ия кръг на френското първенство и се изкачиха на първото място в класирането. Решаващото попадение за домакините отбеляза Беноа Педрети в последните секунди на срещата. Така Оксер събра 55 точки и изпревари с 2 точки шампиона Бордо, който обаче има два мача по-малко и още тази вечер може да се върна на върха на подреждането при домакинска победа над Лил.

Полският национал Иренеуш Йелен изведе тима си напред в 25-ата минута с десетия си гол за сезона след асистенция на Денис Олисех. Домакините продължиха да контролират мача, но изненадващо минута преди края Льо Ман изравни с гол на норвежкия таран Торстейн Хелстад с глава. В първата минута на даденото от съдията продължение Педрети се възползва от пас на Олисех, за да донесе успеха на Оксер.

Рен се изкачи на седмо място с 46 точки след успех над гостуващия Тулуза с 4:1. Асамоа Гиян вкара две попадения за домакините.

Последният в класирането Гренобъл измъкна точка срещу гостуващия Монако след 0:0, въпреки че завърши мача с 10 души заради червен картон на вратаря Жоди Вивиани, който игра с ръце извън наказателното поле в 80-ата минута.

Ница се отдалечи от опасната зона след успех с 1:0 над Пари Сен Жермен. Лоак Реми се разписа 11-и път през сезона за успеха на домакините.