от часа

Ваня Стамболова на полуфинал в бягането на 400 метра в Доха. Спас Бухалов, Венелина Венева, Петя Дачева и Момчил Караилиев отпаднаха още в квалификациите

Ваня Стамболова намери място сред полуфиналистките в бягането на 400 метра на световното първенство по лека атлетика в зала в Доха. Българката финишира втора в трета серия с време 53 секунди 57 стотни.

Спас Бухалов регистрира най-добро лично постижение за сезона в овчарския скок. Резултатът от 5 метра 30 сантиметра, обаче му отреди последното 18-о място в дисциплината, което раздели с французина Дамиел Досеви.

В тройния скок при жените Петя Дачева записа 13 метра 65 сантиметра, което не и бе достатъчно да попадне във финала на дисциплината. 12-о място в подреждане.

Венелина Венева също не успя на попадне сред осемтте най-добри в скока на височина. Възпитаничката на Георги Димитрова остана 19-та в квалификацията, след като преодоля 185 сантиметра от третия си опит. Фаворитката за златото Бланка Влашич (Хърватия) скочи едва 192 сантиметра, но това й бе достатъчно да се класира за финала.

Атлет номер 1 на България за 2009-та година Момчил Караилиев също не успя да се класира за финала в троения скок, след като  остана 13-ти в квалификацията с постижение от 16 метра 43 сантиметра. Квалификационната норма за влизане във финала беше  16 метра 95 сантиметра като само двама състезатели успяха да я преодолеят. Според регламента за финала се класират покрилите квалификационната норма или първите 8 в квалификацията.