Меси заби хеттрик, Интер Маями с рекорд в МЛС

Лионел Меси отбеляза хеттрик, вкарвайки три гола за 12 минути при убедителната домакинска победа на Интер Маями с 6:2 над Ню Инглънд Революшън в американската Мейджър Лийг Сокър. С успеха Интер Маями подобри рекорда по спечелени точки за един сезон във футболното първенство на САЩ.

Меси влезе като резерва в 57-ата минута и се разписа 78-ата, 81-ата и 89-ата минута, осигурявайки 22-ата победа на тима си за сезона. Интер записа още четири загуби и осем равенства, за да завърши с рекордните 74 точки на върха в Източната конференция.

След като вече си гарантира първото място в плейофите и спечели трофея Supporters' Shield, рекордът по точки беше единствената останала цел за Интер Маями. Той изглеждаше застрашен още в началото, след като Ню Инглънд Революшън поведе с 2:0, но това предимство беше заличено на преди края на първото полувреме, благодарение на два бързи гола на Луис Суарес в 40-ата и 43-ата минута за равенство 2:2.

Влизането в игра на Лионел Меси имаше незабавен ефект, давайки възможност на Бенджамин Кремаски да изведе Маями напред в 58-ата минута, преди аржентинецът да подпечата победата със серията си от голове.

Президентът на Международната федерация по футбол - ФИФА Джани Инфантино обяви след мача, че Интер Маями ще играе на Световното клубно първенство през 2025 година, което е планирано да започне в Маями на 15 юни. Събитието, което ще се провежда на всеки четири години, включва 32 отбора от шестте футболни конфедерации на ФИФА. Интер Маями ще участва в мача на откриването на турнира в САЩ.

"Горд съм да обявя, че като един от най-добрите клубове в света, вие сте заслужени участници в новото Световно клубно първенство", каза Инфантино.