"Ботев" Враца изпусна 3 точки срещу "Хебър"

Хебър и Ботев завършиха 1:1 в дербито на дъното на родния футболен елит. Срещата между последните два отбора от 11-ия кръг на Първа футболна лига се изигра на пловдивския стадион „Локомотив".

Домакините поведоха с малко куриозен гол – Божидар Пенчев вкара директно от пряк свободен удар, след като изненада вратаря на гостите с шут от около 25 метра в 10-та мин.

Врачани се върнаха бързо в срещата и в 21-та мин. Дилян Георгиев изравни, след като засече центриране от корнер от Мартин Смоленски.

Преди разменените голове противниците пропуснаха по едно положение – в 8-та мин. Уилям Фонкеу стреля неточно след опасна контра на пазарджиклии, а секунди по-късно вратарят на домакините отби последователно удари на Бубакар Траоре и Даниел Генов.

Преди почивката стражът на врачани Любомир Василев се намеси вещо след изстрел на Шейх Диаманка.

В средата на втората част Хебър можеше да вкара втори гол. Набил Макни засече центриране и Василев изби топката в напречната греда, спасявайки сигурно попадение.

В третата минута на добавеното време Олексий Збун от домакините беше изгонен с директен червен картон, след като фаулира откъсващия се сам срещу вратаря на пазарджиклии Спас Георгиев. Преди това съдията вдигна общо 8 жълти картона – 3 за Хебър и 5 за гостите от Ботев.

След като поделиха точките съперниците запазиха последните две места в класирането.