"Бдин" отстъпи на "Локо" Мездра във Видин (СНИМКИ)

"Локомотив" Мездра победи с 2:1 "Бдин" на стадион "Георги Бенковски" във Видин. Дербито на 6-ия кръг на Северозападната Трета лига предложи динамичен футбол с много голови положения и пред двете врати. За гостите се разписаха Васил Калоянов (25 мин.) и Сергей Георгиев (56 мин.), за видинчани точен бе Радослав Захариев (34 мин.).

Мачът започна с натиск на домакините, но отборът на гостите постепенно овладя центъра на терена и взе инициативата. В 8-ата минута таранът на гостите Васил Калоянов получи непокрит топката в наказателното поле на "Бдин", но ударът му бе блокиран. Две минути по-късно Соколов изведе на добра позиция Захариев,  младият нападател на домакините бе "натиснат" от защитник на "Локо" и не успя да отправи изстрел.  В 12-ата минута опасен удар на Ивайло Дудушки профуча покрай вратата на домакините. Удар отблизо на Сергей Георгиев в 17-ата минута бе избит акробатично от стража на "Бдин" Васил Асенов. 4 минути след това Асенов се намеси успешно отново след изстрел на Георгиев. Гостите откриха резултата в 25-ата минута. Сергей Георгиев центрира отдясно и Васил Калоянов насочи топката с глава в обратния ъгъл за 0:1. Бдинци реагираха бързо и изравниха в 34-ата минута. Радослав Захариев се възползва от грешка на вратаря Цветелин Ставрев и отблизо не сгреши за 1:1. В 40-ата минута на срещата голмайсторът за гостите Калоянов се контузи и напусна принудително играта.

Още в първата минута на втората част бдинци получиха възможност за пълен обрат. Кристиян Йошов открадна топката в наказателното поле на гостите и излезе сам срещу вратаря, но не успя да насочи добре кълбото и Ставрев успя да избие. 10 минути по-късно Сергей Георгиев попари надеждите на домакините. Опитният нападател на "Локо" засече атрактивно с воле центриране и не даде шанс на стража на "Бдин" за крайното 1:2. Бдинци отговориха с удар над вратата на Калоян Цветков. В 62-рата минута Ивайло Иванов засече с глава центриране от корнер, но също не намери очертанията. Минута по-късно два последователни удара на Соколов и на Алекс Георгиев бяха парирани от защитата на гостите. В 76-ата минута Александър Соколов "навърза" няколко играчи на "Локомотив", нахлу в наказателното поле и падна след съприкосновение със защитник, но главният съдия Владимир Кирилов остана безмълвен, с което си навлече гнева на публиката. Захариев можеше да донесе поне точка за "Бдин", но изстрелът му с глава в 79-ата минута бе избит от вратаря. В последната минута на редовното време Алекс Георгиев се размина с топката пред голлинията на "железничарите", които умело успяха да задържат преднината си до последния съдийски сигнал и да спечелят ценни три точки, нанасяйки първа домакинска загуба на бдинци този сезон.

"Ще трябва да преспим и да премислим по-добре какво се случи, но на първо четене начинът, по който започнахме мача, не беше този, който искахме. И в двете фази на играта нямаше скорост, нямаше агресивност. Имахме доста проблеми първото полувреме. Допуснахме гол. Радостното е, че се върнахме бързо в мача, изравнихме. Може би ни липсваше достатъчна концентрация второто полувреме. Започнахме с пропусната чиста ситуация в 46-ата минута. Имахме още свои шансове, но за жалост допуснахме една грешка и тя беше фатална. Голът на Сергей Георгиев бе отлично изиграна от него ситуация, която малко футболисти могат да изиграят по този начин. Честитя победата на гостите, ние ще си вадим изводите и другата седмица ни чака поправителен", каза след срещата старши-треньорът на "Бдин" Анатоли Тонов.

"Бдин" Видин: 33. Васил Асенов; 23. Ангел Цолов; 5. Ивайло Иванов; 71. Денис Николов; 18. Стойчо Стойков (жк)/90. Алекс Георгиев; 8. Калоян Цветков - кап.; 88. Кристиан Йошов; 11. Мартин Николов (жк); 14. Александър Соколов; 7. Радослав Захариев; 10. Константин Маринов/19. Роберто Росенов

"Локомотив" Мездра: 1. Цветелин Ставрев; 94. Ваньо Иванов; 14. Деян Иванов; 4. Васил Сапунджиев; 33. Кристиян Атанасов; 6. Михаил Бешев (жк); 18. Ивайло Бояджиев; 8. Гроздан Иванов (жк); 9. Васил Калоянов - кап./19. Николай Ганчев (жк); 66. Сергей Георгиев/55. Кристиян Грозданов; 11. Ивайло Дудушки/10. Асен Русинов