Каратанчева печели в Пазарджик, Шиникова отпадна в Италия

Лия Каратанчева се класира за четвъртфиналите на сингъл на международния турнир на клей по тенис за жени в Пазарджик с награден фонд от 60 хиляди долара. Надпреварата от веригата на Световната  федерация по тенис (ITF) се провежда на кортовете на ТК "Фаворит".

Участващата с "уайлд кард" Каратанчева елиминира поставената под номер 4 Екатерина Макарова (Русия) с 6:3, 4:6, 6:2 след 2:23 часа игра. 21-годишната българка на два пъти навакса пробив пасив в началото, след което с три поредни гейма спечели първия сет. Във втората част представителката на домакините стартира с брейк, но 164-ата в световната ранглиста Макарова реализира обрат с ключов пробив в десетия гейм. В решаващата трета част Каратанчева поведе с 5:1 и си осигури крайната победа.

С успеха тя заработи 1543 долара и 16 точки за световната ранглиста, в която заема 364-ата позиция. Следващата й съперничка утре ще бъде германската квалификантка Каролине Вернер, 572-а в класацията на УТА.

Друга българка Росица Денчева беше елиминирана във втория кръг от третата в схемата Ела Зайдел (Германия) с 3:6, 2:6.

В надпреварата на двойки четвъртите поставени Лия Каратанчева и Сапфо Сакелариди (Гърция) ще играят по-късно днес на четвъртфиналите срещу Андрея Присъкариу (Румъния) и Катерина Цигурова (Швейцария).

Българките Зиновия Ванева и Беатрис Спасова пък ще срещнат за място на полуфиналите номер 2 Ела Зайдел и Даря Семенистая (Латвия).

Изабелла Шиникова отпадна във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Петата поставена Шиникова отстъпи пред представителката на домакините Татяна Пиери с 3:6, 1:6.

Двубоят продължи 78 минути.

Националката на България за "Били Джийн Кинг къп" изостана с 1:4 в първия сет и го загуби с 3:6.

Във втората част намали за 1:2, но Пиери спечели следващите четири гейма, за да стигне до успеха.