"Златните момчета" от Козлодуй с медали от международен турнир

Състезателите от спортен клуб "Златните Момчета" Козлодуй се представиха отлично на международен турнир по кикбокс. Надпреварата "Spirit of fight" ("Духът на борбата") се проведе в морската ни столица Варна, където младите състезатели на треньора Георги Вачев отново показаха класа. Цветимир Иванов спечели шампионския пояс, като не остави никакъв шанс на шампиона на Украйна и с категоричните 3/0 съдийски гласа спечели златния медал. Малко не достигна и на Виктор Иванов да спечели срещу съперникa си от Украйна. За двамата състезатели на клуба това е първо участие на такъв тип полупрофесионална галавечер, обясни за Радио ВИДИН Георги Вачев.

"Нашият клуб беше представен с двама състезатели в турнира. Те и двамата получиха покана от организаторите следствие на добрите си представяния през годината, това бяха Виктор Иванов и Цветимир Иванов и двамата през тази година успяха да спечелят европейска купа по кик-бокс... Изключително съм доволен и от двамата. Запазиха хладнокръвие, спазваха тактиката по време на мача. Въпреки, че излизат на такъв тип състезание за първи. И двамата се изправиха срещу много рутинирани шампиони на Украйна, с богат опит... Следващото състезание, в което нашите спортисти ще участват, това е Републиканското първенство по бокс за девойки в Плевен, средата на септември месец...

Между 3 и 6 октомври в Козлодуй отново ще организират традиционния и най-голям международен турнир по кикбокс на ринг. Очакват се между 250 и 300 спортисти, допълни Георги Вачев.