Англия много силно иска да е на финал

Англия много иска да стигне до втори финал на ЕП по футбол, при това пореден. Тимът на може да го направи, ако тази вечер отстрани Нидерландия. Двата отбора се изправят в полуфинал на шампионата в Дортмунд. На финала ги чака отборът на Испания.
Британците нямат силен мач, и това вече не е новина, но имат много качествени играчи нацията разчита на тях.
Имаше драма в мача срещу Словакия, но гол със задна ножица на Джуд Белингам в добавеното време и попадение на Хари Кейн продълженията ги класира за тази фаза.
Нидерландия се представя добре. Критикувани бяха за загубата от Австрия, но стабилизираха играта си.
четвъртфиналите отборът показа характер и успя да стигне до обрат и успех с 2:1 над Турция. Това ще е четвъртия сблъсък между Англия и Нидерландия на голям турнир.