Благотворителен футболен турнир по повод празника на МВР се проведе в Благоевград

ОД на МВР - Благоевград и Синдикална федерация на служителите на МВР организираха благотворителен турнир по мини футбол под надслов „С обич за децата, в памет на бащите герои“. Състезанието се проведе на 29 и 30 юни. Турнирът е ежегоден и е посветен на 5 юли, професионалния празник на МВР. Началото на благотворителната инициатива е поставено през 2004 г. и това е 20-то издание. Тази година в надпреварата участваха 16 отбора от област Благоевград. Победител е тимът на Граничен полицейски участък - Благоевград, на второ място са състезателите от КАТ – Благоевград, третото място спечелиха служителите от Районното управление на МВР - Гоце Делчев. Специален гост на турнира беше старши комисар Даниел Димитров, директор на ОДМВР - Благоевград. Той даде началния удар на финалната среща между отборите на Граничния полицейски участък и гоцеделчевските полицейски служители. Мачът завърши с победа от 1;0 за граничните полицаи от Благоевград, които станаха и големите победители в благотворителното състезание по мини футбол. Участниците в турнира бяха наградени от директора на ОД на МВР - Благоевград и ръководителите на полицейския синдикат Илия Велев и Георги Иванов. Наред с наградите за отборите, в челната тройка имаше и индивидуални награди - за най- добър вратар, нападател и други. Със специални награди бяха отличени и първите организатори на турнира - Данаил Стоицов през 2004 г . и Йордан Латинов през 2006 г. От всички участници и гости на турнира бяха дарени парични средства в размер на около 3200 лева, които по предложение на ръководството на полицейския синдикат в Благоевград, ще бъдат дарени на деца на загинали полицаи по време на изпълнение на служебните си задължения.