Украйна ни разгроми на футбол-жени в Кърджали ГАЛЕРИЯ

| Репортаж

Женският национален отбор на България допусна ужасяващ разгром с 0:4 от Украйна в първи плейофен мач от Лига на нациите.

Реваншът е на 27 февруари в Анталия, а победителят ще получи място в Лига В за следващото издание на надпреварата.

Поражението на "Арена Арда" обаче за съжаление прави реваншът чисто протоколен.

След само шест минути игра Вероника Андрукив изведе майсторски Роксолана Кравчук, която без проблеми матира Роксана Шахънска.
Ранният гол шокира българските националки.

В 11-ата минута българската вратарка се намеси ключово, излизайки навреме, за да блокира Тамила Кимих.

В 24-ата минута обаче Вероника Андрухив не остави шансове на българската защита.

Нападателката засече перфектно центриране на Олга Овдичук, за да направи преднината на своя тим от два гола.

През втората част Украйна продължи да доминира тотално на терена в Кърджали.
В 85-ата минута Ина Хлушченко заби трети гол в мрежата на Роксана Шахънска след груба грешка в защитата на тима, воден от Силвия Радойска.
В последните секунди на срещата Яна Котук направи шока за българските истински ужас - 0:4 на стадион "Арена Арда".

Снимки Мехмед Реджеб БНР - Кърджали

По публикацията работи: Божидар Събев

Две победи записаха младите надежди на футболна "АРДА"

Две победи записаха талантите на футболен клуб„Арда Кърджали 1924“ U19 и U17 в зоналното първенство на Пловдив. И в двата двубоя кърджалийският тим надигра категорично съставите на „Асеновец“ Асеновград. Воденият от Емил Кременлиев състав на „АРДА”U19 се наложи с 5:1 надвръстниците си от „Асеновец“ (Асеновград) в среща от първенството на..

публикувано на 23.09.24 в 11:43
Григор Димитров

Григор Димитров стисна зъби и победи чилиец в Берлин

Григор Димитров победи чилиеца Алехандро Табило със 7:6 (7:4), 7:6 (7:2) в първия си мач от тазгодишното издание на “Лейвър Къп”, противопоставящ отборите на Европа и на Останалия свят. Двубоят, който започна в 20:00 часа българско време в “Uber Arena” в Берлин, предложи истинска драма и невероятен волеви обрат, сътворен от..

публикувано на 21.09.24 в 10:29

Успешният кърджалийски каратист Тунджай Тасим се готви с възпитаниците си за държавната купа

Европейският шампион по карате Тунджай Тасим и възпитаниците от школата му в Кърджали започнаха засилени тренировки за предстоящите тернири от новия полусезон. Състезанията за държавната купа, които ще се проведат на 28 и 29 септември в Добрич са най-скорошната им цел, съобщи за Радио Кърджали треньорът-състезател. „Тренират усилено, готвят..

публикувано на 20.09.24 в 00:37

"Арда" събра 5000 лв. за лечението на 10-годишния Денис от Пловдив

ПФК Арда се включи в кампанията за набиране на средства за лечението намалкия Денис от  Пловдив, съобщиха от пресцентъра на кърджалийския тим. 10-годишният Денис Еминов има нужда от средстваза своето тежко лечение. По неговата сметка вече са преведени 5000 лв.  ”Така за пореден път ПФК Арда показва, че винаги се включва в подобни видинициативи.От..

публикувано на 19.09.24 в 09:42

„Юнак“ загуби от „Върбица“ с 1:2 след много силен мач

Футболистите на „Юнак“ (Ардино) изиграха силен мач срещу тима на „Върбица“ от кирковското село Бенковски във втория кръг на Междуобластното първенство на Кърджали – Смолян, но загубиха с 1:2 след два гола от дузпи, първата от които спорна, съобщи сътрудникът на Радио Кърджали Гюнер Шюкри. През първото полувреме на мача юнаците от Ардино бяха..

публикувано на 16.09.24 в 16:11

В Хасково стартира двудневният детски футболен турнир „Богомил Попов“

Община Хасково, БФС и семейството на хасковския треньор Богомил Попов за поредна година организира спортен футболен празник за деца, родени през 2012 и 2013 година. Турнирът споделя благотворителната кауза на родителите на три Хасковски деца Рени, Гого и Никол и на стадионите „Хасково“ и „Младост“ са поставени дарителски кутии в подкрепа на децата,..

публикувано на 14.09.24 в 14:10

Офроуд надпревара ще се проведе в Кърджали и Джебел

Офроуд състезание ще се проведе в Кърджали и Джебел от 27 до 29 септември.  Състезанието е втори кръг за Grand Prix на Българската федерация по авто-мото и офроуд туризъм, съобщава БТА. В него освен български екипажи, се очаква да се включат и състезатели от Гърция и Турция.  Екстремната надпревара ще бъде в 4 категории -  „трофи“, „стандарт“,..

публикувано на 11.09.24 в 11:49