България приключи най-успешния си Мондиал с общо 5 медала

Национален отбор на България по спортна аеробика
Снимка: Съюз по аеробика

Две световни титли спечели националният отбор по спортна аеробика за юноши и девойки на Световното първенство в Гимараеш, Португалия. България приключи най-успешния си Мондиал с общо 5 медал, заяви Мартина Маринова, ръководител на  „Клуб по спортна аеробика Кърджали“  и клуб по аеробика "Мега Спорт- Хасково":

Християна Златанова и Александър Мишинков продължиха “златната” традиция в категория “Смесени двойки” и спечелиха безапелационно титлата във възрастова група 15-17 години. Състезателите ни направиха дебют в тази възраст, след като до миналата година играха при 12-14 годишните.

В индивидуалната надпревара при юношите 15-17 Александър Мишинков спечели бронзов медал /19.100/, а само една десета го раздели от златния, който бе за португалеца Тиаго Пинхейро /19.200/."

Със златно отличие се окичиха и момичетата в категория “Групи” 12-14 годишни. Неда Запрянова, Мария Вълчева, Стефани Лечева, Теодора Рибарова и Марина Тандова изиграха блестящо своето съчетание и оставиха след себе си представителките на Унгария и Гърция.

При тройките във възраст 12-14 Неда Запрянова, Мария Вълчева и Стефани Лечева добавиха сребърен медал към златото си от категория “Групи”. Другата ни тройка в състав Марина Тандова, Теодора Рибарова и Виктория Крушарска също се представиха достойно и завършиха на 8 място във финала.

При юноши индивидуално 12-14 години, Атанас Благоев завоюва бронзов медал след много стабилна игра. Заедно със своята партньорка Мария Вълчева, останаха на 4-то място при “Смесените двойки” само на една десета от бронзовия медал.

Неда Запрянова се класира на шесто място при индивидуалистките във възраст 12-14 години.

На седмо място в категория “Групи” 15-17 години завършиха Християна Златанова, Радина Лулчева, Никол Черпокова, Ивайла Стамова и Моника Джамбова.

Така България приключи 10-то Световно първенство по спортна аеробика с 5 отличия, което е и най-доброто представяне на юношите и девойките в шампионат на планетата.

Този уикенд /16-18 юни/ предстои и Световното първенство за мъже и жени, което също ще се проведе в Гимараеш, каза още Маринова. А българската тройка Дарина Пашова, Антонио Папазов и Тихомир Баротев ще защитава световната си титла от Баку.

Чинонсо Офор вече е собственост на "Арда"

Централният нападател на ПФК АРДА Чинонсо Офор вече е собственост на клуба. Това се случи, след като ръководството на АРДА завърши успешно преговорите с канадския Монреал за закупуване на правата на нигерийския този момент игра като преотстъпен. Договорът на 24 годишния таран е за срок от три години.

публикувано на 26.06.24 в 16:42

Ръководството на АРДА с жест към децата от школата

Отборите от ДЮШ на ПФК АРДА се отдадоха на заслужена почивка след края на сезона. Момчетата от различните формации в школата получиха като награда за успешното представяне през сезона от ръководството на клуба едноседмична почивка на Равда, която е напълно безплатна за всички деца, които присъстват. Освен дежурните разходки и плажуване, за децата са..

публикувано на 25.06.24 в 09:25

Злато и сребро за тенисистите на Ардино на ученическите игри

За поредна година една от най-талантливите състезателки по тенис на маса в България Сиделя Мутлу, която учи в СУ „Васил Левски“ в Ардино спечели шампионската титла на България на  държавните ученически игри за девойки 8-10 клас.  Във финалната среща Сиделя победи с 3:0 Дея Милтанова от Дупница. В отборната надпревара тимът на СУ „Васил..

публикувано на 24.06.24 в 15:17

"Арда" с четири контроли през лятото

Отборът на АРДА ще изиграе четири контроли в своята предсезонна подготовка. Първата е на 26-ти юни с тима на Янтра(Габрово). Двубоят ще се играе на стадиона в Тулово, а началният час е 10:30. След срещата играчите на Александър Тунчев ще получат два дни почивка, а на 28 юни се събират в Боровец, където ще протече втората част от лятната подготовка...

публикувано на 24.06.24 в 12:26
Григор Димитров победи Александър Зверев и е на финал в Маями

Григор Димитров запази място в топ 10

В публикуваните днес световни ранглисти на тенисистите Григор Димитров отново е в десетката, а първата ни ракета при жените Виктория Томова записа ново върхово класиране. Димитров е десети с 3750 точки. Той е на 80 точки от деветия Алекс де Минор и само на 5 точки пред номер 11 Стефанос Циципас.  В петък Григор очаква жребия за..

публикувано на 24.06.24 в 10:13
Ергюнал Сабри-Оги

Ергюнал Сабри се готви за държавното първенство

Ергюнал Сабри-Оги, звездата на “Арда бокс”, е на подготовка в Испания. Той е на лагер с националния отбор, съобщи треньорът Стоян Узунов. "Там ще тренира с отбора на Испания. Ще участва там в спаринги с хора, които са взели квоти за Олимпийските игри, което уе много добре. Той ще се обиграва в момента, ще трупа опит", коментира наставникът. На Ергюнал..

публикувано на 22.06.24 в 17:21
Милен Иванов

Състезатели от "Арда бокс" се борят за медали в Държавния личен шампионат за младежи

Състезатели от "Арда бокс" се борят за медали в Държавния личен шампионат за младежи до 18 г., което се провежда в Пловдив.  Началото беше във вторник, а днес са полуфиналите. Треньорът Стоян Узунов има надежда неговите момчета да стигнат до финали: " Днес Милен Иванов вече е на полуфинал след две убедителни победи до момента. Днес ще..

публикувано на 21.06.24 в 17:40