ЦСКА победи АРДА с 1:0 в мач за Купата на България (СНИМКИ)

Гол и червен картон за Али Соу, Хасани също изгонен

8
Атаката на "АРДА" в последните минути от мача завършила с гол който беше отменен с отсъждане на засада
Снимка: Мехмед Реджеб

ЦСКА победи с 1:0 АРДА Кърджали в мач от осминафиналите за Купата на България.  Въпреки, че червените бяха изправени срещу съперник,  воден от бившия им наставник Стамен Белчев,  ЦСКА взеха нещата в свои ръце още от първата минута. Възпитаниците на треньора Милош Крушчич бързо показаха, че са далеч по-класният тим в срещата.

Още в първата атака Али Соу откри резултата. Във втората минута от мача той се възползва от грешка в защитата на домакините. След неточно подаване между играчи на Арда гамбиецът успя да отнеме топката, преодоля вратаря Иван Караджов и отбеляза.

В 12-тата минута Александър Георгиев вкара топката във вратата на гостите след центриране отдясно, но попадението бе правилно отменено заради засада.

На почивката старши треньорът на ЦСКА Милош Крушчич предприема промяна. Той пуска Вив Соломон-Отабор на мястото Евандро.

В 65-тата минута от мача главният съдия на срещата Ивайло Стоянов изгони човек от щаба на Стамен Белчев заради бурни претенции

В 73-тата минута играчите на домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Раул Албентоса при центриране отдясно, но реферът отсъди ъглов удар. Футболистите на Арда останаха недоволни от това отсъждане и отново поискаха обяснение от съдиятя.

Малко преди края на срещата емоциите се поуталожиха и последва затишие в последните няколко минути на терена. 5 минути бе добавено време на срещата, което обаче с нищо не повлия за резултата.

Мачът завърши с 8 жълти картона и 1  директен червен картон за голмайстора Али Соу от ЦСКА. Илияс Хасани пък получи втори жълт и съответно червен картон заради спречкването с Али Соу. Спречкването между Соу и Хасани далеч не бе толкова сериозно. Повечето фенове очакваха единствено Соу да бъде предупреден, но само с жълт картон.Малко преди края на първото полувреме бе отбялзяно поредно официално предупреждение в срещата. Тиаго Родригес също видя жълтия цвят и ще пропусне следващия мач за ЦСКА, който отново ще е срещу Арда, но този път в efbet Лига.

Припомняме, че отборът на АРДА игра без чист таран. Причината е, че титулярите на тази позиция Елиша Сам и Радослав Василев са с травми и няма да играят не само днес, но и в неделя срещу "червените". Това наложи пускането на Спас Делев на върха на атаката. ЦСКА нямаха особени проблеми със състава. Единствените отсъстващи са тези с дълготрайни травми - Жанио Бикел, Рафаел Енрике и Томи Юрич. Тях няма да видим на терена до края на годината заради болежките им, така че липсата им бе ясна предварително.

Галерия

Николай Дачев: " За една седмица има 1680 клипа за превишена скорост, 114 глоби с административни нарушения и 624 глоби с фиш"

От началото на тази година по пътищата в региона са загинали осем души, при десет за същия период на м.г. 134 са тежките пътнотранспортни произшествия, като при тях са пострадали 182-ма души.  Осем са тежките пътни произшествия в област Кърджали, като при пет от тях са пострадали деца. " На територията на областта за миналата седмица са проверени 3353..

публикувано на 30.09.24 в 17:22

Българите се чувстват най-застрашени от наводненията

Наводненията са извънредната ситуация, от която българите се чувстват най-застрашени в целия Европейски съюз, според оповестено проучване на Евробарометър. То е посветено на информираността на хората от ЕС за опасността от бедствия и подготовката за тях. 34 на сто от анкетираните у нас са отговорили, че най-много се опасяват от наводнения, докато..

публикувано на 30.09.24 в 17:05

Откриха учебната година във Второ Българско неделно училище “Св. Иван Рилски” в гр. Комотини

Първият звънец удари и за учениците от Второ Българско неделно училище  “Св. Иван Рилски” в гр. Комотини. С много усмивки  36 деца прекрачиха прага и забързаха към своите чинове. От името на Община Хасково и лично от кмета г-н Станислав Дечев, пожелания за здрава и спорна учебна година, и подаръци за всички малчугани поднесе  Юлия  Динкова...

публикувано на 30.09.24 в 16:34

В неделя най-силно духа в Кърджали, най-много валя в Крумовград

С 20 метра в секунда е духал вятърът в Кърджали по време на неделния следобед, когато имаше обявен оранжев код за вятър и дъжд. Валежите в областния център са били сравнително слаби - едва осем литра на квадратен метър. В региона обаче оранжевият код за обилни валежи е изпълнен. "20 метра в секунда беше най-силнияj вятър в Кърджалийско, но пък..

публикувано на 30.09.24 в 16:04

В Смолян започна 13-то издание на Международния театрален фестивал за детска и младежка публика "Забранено за възрастни

В Смолян днес се откри 13-то издание на Международния театрален фестивал за детска и младежка публика "Забранено за възрастни“. Той ще продължи до 4 октомври.  "Фестивалната програма съдържа 11 спектакъла от четири страни. От България, Испания, Бразилия и Германия. Тези 11 спектакъла ще имат 29 представления в 14 населени места, които са  разпръснати..

публикувано на 30.09.24 в 16:02