Барселона разгроми Байерн (Мюнхен) с хеттрик на Рафиня

Рафиня отбеляза хеттрик за Барселона
Снимка: БТА

Нападателят Рафиня отбеляза хеттрик, а испанският футболен клуб Барселона влезе в топ 10 на Шампионската лига след изразителна победа с 4:1 като домакин срещу германския Байерн Мюнхен. Каталунците са именно десети в класирането, след като загубиха първия си мач срещу Монако с 1:2, но след това разгромиха с 5:0 швейцарския Йънг Бойс.

Барса е с актив от шест точки, колкото имат други шест отбора, намиращи се зад тях в класирането.

Барселона откри резултата още в първата минута на срещата, когато Фермин Лопес изведе Рафиня очи в очи със стража на Байерн Мюнхен. Бразилският нападател финтира Мануел Нойер и се разписа на празна мрежа, но на Байерн не му трябваше много време за изравнителен гол. В 17-ата минута Серж Гнабри намери Хари Кейн с центриране и англичанинът бе точен за 1:1.

Малко по-рано Байерн вкара още един гол, който обаче беше отменен заради засада.

Въпреки положенията за Байерн, Барселона все пак се оттегли на почивка със солидна преднина. Роберт Левандовски, чийто заместник е Хари Кейн в Байерн, бе точен с втория гол в 36-ата минута. Фермин Лопес бе изведен зад гърба на защитата и прехвърли вратаря с пас към поляка, който отправи точен удар към вратата за 2:1.

Третото попадение падна в добавеното време, когато Рафиня се разписа за втори път. Той получи топката по лявото крило, надигра десния бек Рафаел Герейро един на един и изпрати неспасяем удар в далечния ъгъл на бившия германски национал Нойер. Бразилецът оформи хеттрика си с идентичен шут 11 минути след почивката, когато получи феноменален пас от Ламин Ямал и пое топката на скорост с гърди.

Байерн е 23-и в класирането с три точки.

Ливърпул запази перфектния си баланс в Шампионската лига, след като победи с 1:0 като гост РБ Лайпциг. Мърсисайдци са с актив от девет точки и са равни на върха с отбора на Астън Вила, който обаче не е допуснал нито един гол и е вкарал шест. Ливърпул има също толкова отбелязани, но и един допуснат в гостуване срещу италианския Милан на старта на турнира.

Ливърпул поведе в резултата в 27-ата минута, секунди след отменен гол на Лоис Опенда заради засада. Мърсисайдци направиха контра по лявото крило и Костас Цимикас центрира на далечна греда, където Мохамед Салах посрещна топката и я изпрати по диагонал. Притичалият Дарвин Нунес пък я чукна в мрежата на Лайпциг, срещу който се разписа четири пъти в Шампионската лига през 2022.

Манчестър Сити се изкачи на трето място в подреждането със седем точки, след като английският шампион се възползва ранни голове в двете полувремена за победа срещу чешкия Спарта Прага. Фил Фоудън откри резултата още в третата минута на срещата, а Ерлинг Холанд бе точен 13 след началото на второто полувреме. В последствие Джон Стоунс бе точен с третия гол, а Холанд заби второто си попадение за 4:0. Матеуш Нунеш оформи крайния резултат от дузпа в 87-та минута.

Изненадата на вечерта дойде от Испания, където Атлетико допусна обрат и загуби с 1:3 срещу Лил. Хулиан Алварес изведе испанците напред в осмата минута, но Едон Жегрова и Джонатан Дейвид на два пъти бяха точни през второто полувреме за французите. Така Атлетико се смъкна на 27-о място с три точки, а Лил е 15-и с три повече.

Интер пък се възползва от късен гол, за да попадне в челната осмица на Шампионската лига. Маркъс Тюрам се разписа в третата минута на добавеното време за 1:0 срещу швейцарския Йънг Бойс и така италианците се изкачиха на седмата позиция с актив от седем точки.

Динамо Загреб пък надигра Залцбург с 2:0 за четвъртата си точка в Шампионската лига, а Фейенорд победи Бенфика с 3:1 и е 16-и с шест пункта. Португалците се смъкнаха до 13-о място с идентичен актив.

10. Барселона        3  2 1 0  10:3  6

* Челната осмица пропуска първия елиминационен кръг през пролетта.

По публикацията работи: Антони Йорданов

Адриан Андреев

Адриан Андреев продължава напред в Братислава

Адриан Андреев се класира за втория кръг на квалификациите на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Братислава (Словакия) с награден фонд 148 625 евро. Поставеният под номер 9 в пресявките българин победи участващия с "уайлд кард" представител на домакините Норберт Гомбош след обрат с 4:6, 6:4, 6:3 за 2:20 часа...

публикувано на 28.10.24 в 06:31
Карлос Сайнц

Карлос Сайнс спечели Гран При на Мексико

Карлос Сайнс с Ферари спечели състезанието от Формула 1 за Голямата награда на Мексико. Испанският пилот финишира първи на пистата "Ерманос Родригес" с време 1:40.55.800 час и записа втора победа за сезона. Втори остана Ландо Норис  с "Макларън на 4.705 секунди, а трети е другия пилот на "Ферари" Шарл Льоклер. Карлос Сайнс стартира от..

публикувано на 28.10.24 в 06:29
Кирил Десподов

Кирил Десподов вкара, но ПАОК загуби у дома

Националът Кирил Десподов вкара много красиво попадение за ПАОК, но то се оказа недостатъчно за отбора, който отстъпил с 1:2 на свой терен на ОФИ (Крит) в мач 9-ия кръг на гръцкото футболно първенството. Крилото откри резултата в 35-ата минута с неспасяемо изпълнение на свободен удар от близо 25 метра, но в рамките на две минути – точно след..

публикувано на 28.10.24 в 06:26
Александър Везенков

С Александър Везенков Олимпиакос загуби от Панатинайкос

Александър Везенков и Олимпиакос загубиха дербито с Панатинайкос в гръцкото баскетболното първенство. На свой терен тимът отстъпи на своя съперник със 71:78 точки в среща от 4-ия кръг, въпреки поредния силен мач, който изигра българинът. Националът беше най-резултатен за състава от Пирея с 19 точки, като овладя 7 борби и направи 1 асистенция..

публикувано на 28.10.24 в 06:24
Интер - Ювентус

Осем гола, но без победител на Интер - Ювентус

Интер и Ювентус завършиха 4:4 в най-зрелищния мач от началото на сезона в италианската Серия А. Двата гранда изнесоха истински голов спектакъл на "Джузепе Меаца" в Милано в голямото дерби на италианския футбол. Двубоят премина през редица обрати, като Интер се виждаше краен победител в средата на втората част, когато водеше с 4:2, но влезлият като..

публикувано на 27.10.24 в 21:22
Арсенал - Ливърпул

Арсенал и Ливърпул с голово реми помежду си

Арсенал направи равенство 2:2 срещу Ливърпул в дербито от деветия кръг в шампионата на Англия. Лондончани повеждаха на два пъти в двубоя, а отборът от Мърсисайд отстъпи първото място във временното класиране. "Артилеристите" поведоха в резултата още в деветата минута чрез Букайо Сака, който беше точен във вратата на гостите след извеждащо подаване на..

публикувано на 27.10.24 в 20:39
Хетафе - Валенсия

Валенсия остава на дъното в Ла Лига след пети пореден мач без победа

Валенсия завърши наравно 1:1 като гост на Хетафе в мач от 11-ия кръг на Ла Лига. Валенсия поведе с гол на на Енцо Баренечеа в 36-ата минута и бе на път да запише втората си победа за сезона, но в последната минута Мауро Арамбари вкара дузпа за Хетафе за крайното 1:1. Валенсия няма победа вече пет поредни мача с 3 равенства и 2 поражения и остава на..

публикувано на 27.10.24 в 19:46