Кайо Видал донесе победата на Лудогорец срещу Левски

Кайо Видал
Снимка: БГНЕС

Лудогорец победи Левски с 1:0 в очаквания с огромен интерес мач от петия кръг на футболното ни първенство в Първа лига. Кайо Видал отбеляза единствения гол четири минути преди края и нанесе първа загуба на Левски за сезона.

Разградчани влязоха в мача след тежката загуба от ФК Кабарах в квалификаците на Шампионска лига по-рано тази седмица и успяха да се реваншират пред своите привърженици в дебюта на временния треньор Захари Сираков, който замени подалия оставка Георги Дерменджиев. Въпреки загубата Левски остава лидер в класирането с 12 точки. Лудогорец е четвърти със стопроцентов актив от 9 точки от три мача.

През първата част на "Хювефарма Арена" преобладаваше битката за сметка на чисто футболните ситуации. Лудогорец започна по-агресивно и притисна гостите, като още в 5-а минута Кайо Видал стреля опасно покрай десния страничен стълб. Аслак Фон Витри също опита удар отдалеч, но вратарят Пламен Андреев спаси. В 14-ата минута домакините направиха принудителна смяна, след като вратарят и капитан на тима Серджо Падт почувства неразположение и бе сменен от Хендрик Бонман. В 35-а минута Ивайло Чочев не успя да нанесе точен удар във вратата на Левски след центриране на Рик Джонатан.

През втората част гостите започнаха по-активно. В 50-ата минута Марин Петков намери Александър Колев, който стреля ниско по тревата, но Хендрик Бонман отрази. Малко по-късно Мустафа Сангаре проби по дясното крило и върна топката за Алдаир, чийто удар бе париран. Лудогорец пропусна отлична възможност в 60-а минута, когато Квадво Дуа не успя да намери рамката на вратата с техничен удар с пета. Разградчани стигнаха до трите точки с гол на Кайо Видал в 86-а минута. Халфът първо стреля в гредата, а след това шутира отново и след рикошет в резервата Икена топката влезе в мрежата.

състави:
Лудогорец: Серджо Падт (14-Хендрик Бонман), Аслак Фон Витри, Едвин Куртулуш, Диниш Алмейда, Сон, Педро Нареси, Ивайло Чочев, Кайо Видал (88-Спас Делев), Руан Круз (67-Агибу Камара), Рик Джонатан (67-Георги Русев), Квадво Дуа (88-Матиас Тисера);
Левски: Пламен Андреев, Келиан ван дер Каап, Кристиан Димитров, Вендерсон, Цунами, Алдаир,  Марин Петков (63-Асими Фадига), Карлос Охене (63-Клеман Икена), Джавад Ел Джемили (76-Асен Митков), Майкон, Александър Колев, Мустафа Сангаре (76-Евертон).

По публикацията работи: Илиян Христов

Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Добрич става столица на офроуд спортовете

Над сто спортисти от България и Румъния в три големи офроуд състезание ще участват тази събота и неделя в Добрич. След 35 години в града отново ще има мотокрос писта за мотоциклети и четириколки (ATV) и тя ще приеме състезатели от цяла България. Стартовете са в събота, като за призови места ще се борят 45 състезателя с мотоциклети, 30 с четириколки(ATV)..

публикувано на 19.09.24 в 09:02
Александър Андреев

Успешен дебют за Александър Андреев в младежката Шампионска лига на УЕФА

Младият български вратар Александър Андреев направи успешен дебют в Младежката лига на УЕФА, както е новото име на Младежката Шампионска лига. Роденият през 2006- година вратар премина в Жирона през това лято от Септември (София) и веднага се утвърди в новия си отбор. 19-годишните таланти на Жирона започнаха първото си участие в престижното състезание..

публикувано на 19.09.24 в 07:03
Манчестър Сити-Интер  0:0

Резултатите в мачовете от първия кръг на Шампионската футболна лига

Резултатите в мачовете от първия кръг на Шампионската футболна лига:  Болоня - Шахтьор  0:0,  Спарта Прага - Залцбург   3:0 Брюж - Дортмунд   0:3 Манчестър Сити - Интер  0:0 Пари Сен Жермен - Жирона   1:0 и Селтик - Слован Братислава   5:1

публикувано на 18.09.24 в 23:41

Победи на българските отбори на шахматната Олимпиада

Националните отбори на България при мъжете и при жените записаха победи в седмия кръг на шахматната Олимпиада в Будапеща. При мъжете българският отбор спечели с 3,5:0,5 точки срещу Египет.  Мачът започна с реми за едва 22 хода на първа дъска между играещия с черните фигури Иван Чепаринов и Басем Амин. Другите три партии също приключиха много..

публикувано на 18.09.24 в 21:52

Лудогорец се наложи над Славия в отложен мач от Първа лига

Лудогорец победи с минималното 1:0 като гост Славия в отложен мач от втория кръг от Първа лига.  Шампионите излязоха на първо място в класирането с актив от 19 точки, колкото има и Левски, но разградчани победиха "сините" в директния мач по-рано през сезона.  Лудогорец поведе в резултата в 32-ата минута, а Рик Джонатан вкара красиво попадение...

публикувано на 18.09.24 в 20:04
Якуб Пьотровски

Лудогорец: Договорът на Якуб Пьотровски изтича през юни 2026-а година

Българският шампион по футбол Лудогорец (Разград) излезе с позиция по повод спекулациите за договора на Якуб Пьотровски.  В нея се казва, че актуалното споразумение на футболиста не е до юни 2025-а година, а изтича след още 12 месеца – в края на юни 2026-а година.  Повод да се стигне до официалния анонс е няколко публикации, в които се твърдеше, че..

публикувано на 18.09.24 в 17:25

Черноморец отказа участие в мача за Суперкупата

Носителят на Купата на България при мъжете Черноморец отказа участие в мача за Суперкупата на страната, съобщиха от Българската федерация по баскетбол. Тимът от Бургас трябваше да играе за трофея на 28 септември срещу шампиона Рилски спортист Самоков. От ръководството на Черноморец информираха БФБаскетбол и Националната баскетболна лига, че няма да..

публикувано на 18.09.24 в 16:26