Карабах чака Лудогорец или Динамо (Минск) в ШЛ

Карабах
Снимка: БГНЕС

Азербайджанският Карабах се класира за третия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като записа категоричен успех с 5:0 като домакин на гибралтарския Линкълн Ред Импс след 2:0 в първата среща. Следващият съперник на тима в турнира ще бъде победителят от двойката между Лудогорец и Динамо (Минск), които ще играят утре, сряда, в унгарския град Мезьокьовешд след 2:0 за българския шампион в първия мач.
Централният нападател на азерите Жуниньо се отчете с хеттрик, и то още през първото полувреме, а след почивката той добави на сметката си две асистенции за останалите голове.
Шоуто на бразилеца започна в 17-ата минута, когато той откри резултата. В 31-вата той удвои аванса на домакините, а в 44-ата оформи своя хеттрик. Атакуващият играч обаче не се спря дотук и асистира за попадението на Ясин Бензиа в 66-ата минута, а шест по-късно даде пас на Леандро Андраде, след който бившето крило на Черно море оформи крайното 5:0 със своя шут.
Така с общ резултат от 7:0 срещу гибралтарците Карабах очаква да разбере своя съперник в третия кръг на квалификациите в ШЛ.

По публикацията работи: Светослав Табаков

Кристиано Роналдо осигури поредна победа на Португалия.

Роналдо спаси Португалия, еврошампионът Испания е неудържим (резултати)

Португалия победи с 2:1 Шотландия във втория си мач от тазгодишното издание на Лигата на нациите. Кристиано Роналдо отбеляза решаващия гол за "мореплавателите", въпреки че беше оставен на пейката. Суперзвездата се появи на почивката и в 88-ата минута донесе трите точки на своя тим на "Луж" в Лисабон. Попадението беше под номер 901 в кариерата на..

публикувано на 09.09.24 в 00:02

Яник Синер е носителят на титлата на US Open

Италианецът Яник Синер завоюва титлата от Откритото първенство на САЩ по тенис при мъжете, а с това взе и чек за 3,6 милиона долара от наградния фонд. Във финала в Ню Йорк пред препълнените трибуни на корт "Артър Аш" водачът в световната ранглиста победи американеца Тейлър Фриц с 6:3, 6:4, 7:5 за 2 часа и 17 минути. Интрига в срещата до голяма степен..

публикувано на 08.09.24 в 23:53

Примож Роглич е победител във Вуелтата за 4-ти път

Словенецът Примож Роглич спечели за четвърти път Обиколката на Испания.  Колоездачът от тима на Ред Бул-Бора-Хансгрое завърши с второ време във финалния 21-ви етап - 24,6 километра индивидуален часовник с начало и край в Мадрид, но това му бе напълно достатъчно, за да триумфира с "червеното трико" за първи път след серията си от три поредни успеха..

публикувано на 08.09.24 в 21:22

Сали Салиев спечели сребро на световното по борба

Сали Салиев завоюва сребърен медал на Световното първенство по борба за юноши в Понтеведра (Испания). В решителната схватка за титлата състезателят на Олимпиец (Търговище) отстъпи пред руснака Мустафагаджи Малачдибиров с 0:11 при 92-килограмовите на свободния стил. Това е първи медал за Салиев от шампионат на планетата и четвърти в кариерата след..

публикувано на 08.09.24 в 21:19

Лия Каратанчева се размина с трофея във Виена

Лия Каратанчева стана вицешампионка на сингъл на турнира на клей в австрийската столица Виена с награден фонд от 60 000 долара. Българката, която започна турнира от квалификациите, отстъпи във финала с 4:6, 1:6 от Тена Лукаш (Хърватия).  Преди този мач Каратанчева постигна шест поредни победи при само един загубен сет. С този успех Лия ще запише..

публикувано на 08.09.24 в 16:48

Четворката скул на България е 4-та в Европа

Четворката скул на България завърши на четвърто място на европейското първенство по гребане за младежи до 23 години в Одрин (Турция), съобщи БТА.  Българският квартет в състав Христо Нешев, Васил Шунтов, Илиян Стоилов и Стефан Мутич финишира с време 6:07.20 минути във финал "А" на дисциплината и остана на 3 секунди от бронзовия медал, който спечели..

публикувано на 08.09.24 в 16:34
Момент от зрелищната церемония по откриването.