Франция започна с победа на Олимпиадата, напрежение в мач на Израел

Франция - САЩ
Снимка: БТА

Франция започна с победа участието си на олимпийския турнир по футбол. Домакините, водени от треньора Тиери Анри, се наложиха с 3:0 срещу САЩ след голове през второто полувреме.

В срещата от група "А", играна в Марсилия, "петлите" успяха да наложат преимуществото си след почивката. В 61-ата минута Александър Лаказет откри резултата с неспасяем шут от дистанция.

Само осем минути след това Лаказет асистира за Майкъл Олисе, разписал се за 2:0.

Пет минути преди края на редовното време Лоик Басе с глава оформи класическия резултат в полза на домакините, които се опитват да спечелят втора олимпийска титла във футбола.

На два пъти гредите спряха състава на САЩ пред отбелязване на гол.

В същата група Нова Зеландия победи Гвинея с 2:1.

Египет завърши 0:0 с Доминиканската република в група "С", докато Мали и Израел също не излъчиха победител, но направиха 1:1 в група "D". Този мач бе силно охраняван, но въпреки това имаше голямо напрежение по трибуните, откъдето освиркаха химна на Израел, а неговите привърженици бяха атакувани от други зрители заради войната в Газа.

В други срещи Ирак се наложи с 2:1 срещу Украйна, Япония разгроми Парагвай с 5:0. Шунсуке Мито и Шота Фуджио се разписаха по два пъти в полза на азиатския отбор. Едно попадение добави и Рихито Ямамото, а парагвайците играха в намален състав от 25-ата минута, когато Вилдер Виера получи червен картон.

По публикацията работи: Светослав Табаков

Локомотив (Пловдив) загуби от Берое с 0:1

Локомотив (Пд) загуби от Берое на „Лаута“

Отборът на Локомотив (Пловдив) загуби от Берое с 0:1 в контролна среща, играна на “Лаута”. През първата част Локомотив на няколко пъти бе близо до гола. Владимир Медвед, Данило Полонский, Мартин Петков и Марсилио можеха да се разпишат за пловдивчани, но направиха пропуски. Берое пък отговори в 40-ата минута с изстрел от около 35 метра,..

публикувано на 07.09.24 в 20:22
Левски победи Ботев (Враца) с 3:2 в контрола

Левски победи Ботев (Враца) в контрола с пет гола

Отборът на Левски победи Ботев (Враца) с 3:2 в контролна среща, играна на стадион „Георги Аспарухов“ в София. Попаденията за „сините“ отбелязаха Евертон Бала, Мустафа Сангаре и Келиан ван дер Каап, а за гостите се разписаха Иван Василев и Даниел Генов. Футболистите на Левски са лидери във временното класиране в Първа лига с пет победи и от..

публикувано на 07.09.24 в 20:17
Едуард Дънбар спечeли 20-ия етап

Ирландец с втори успех в обиколката на Испания

Ирландският колоездач Едуард Дънбар от тима Джайко Алула спечeли 20-ия етап от колоездачната обиколка на Испания – 172 километра от Виларкайо до Пикон Бланко. Дънбар записа втора етапна победа, след като по-рано ликува и в 11-ия етап на Вуелтата. Той стигна до успеха със страхотно каране и удържа първото място, завършвайки за 4 часа, 38..

публикувано на 07.09.24 в 19:51
Монтана победи Фратрия с 2:1

Монтана измъкна 3 точки при гостуването на Фратрия

Отборът на Монтана победи Фратрия с 2:1 като гост в двубой от осмия кръг на футболната Втора лига и излезе на второ място във временното класиране с 18 точки. Лидер към момента е тимът на Пирин с 19. Фратрия остава само с два успеха от осем изиграни мача. ЦСКА 1948 II също постигна втора поредна победа във Втора лига, след като се..

публикувано на 07.09.24 в 19:47

Сали Салиев е финалист на световното по борба за юноши

Сали Салиев се класира за финала в категория до 92 килограма в свободния стил на Световното първенство по борба за юноши до 20 години в Понтеведра (Испания).    Състезателят на Олимпиец (Търговище) победи на полуфиналите Конър Робърт Мирасола (САЩ) с 5:4, за да запише четвърти пореден успех. На старта на категорията националът се наложи над Яков Чаплин..

публикувано на 07.09.24 в 18:55
Димитър Бербатов

Легендите на Селтик със Стилиян Петров победиха Манчестър Юн с Димитър Бербатов

Бившите български национали Димитър Бербатов и Стилиян Петров взеха участие в благотворителен мач между легендите на Манчестър Юнайтед и Селтик и бяха титуляри с екипите на бившите си отбори. Бербатов е бивш нападател на „червените дяволи“, докато Петров бе капитан на Селтик. Приятелският двубой се проведе пред 60 хиляди зрители на стадион „Олд..

публикувано на 07.09.24 в 18:47
Илия Груев

Илия Груев: Имаме голям шанс за победа, ако играем като отбор

Полузащитникът на България Илия Груев изрази надежда, че "лъвовете" ще успеят да спечелят предстоящия двубой със Северна Ирландия в Лигата на нациите. Футболистът говори пред медиите преди срещата, която предстои утре от 19:00 часа на на стадион "Христо Ботев" в Пловдив. "За жалост не успяхме да вкараме на Беларус, но този мач вече мина. Утре ще е..

публикувано на 07.09.24 в 18:43