Лудогорец с преднина срещу Динамо (Минск) в квалификациите на ШЛ

Лудогорец с преднина срещу Динамо (Минск) в квалификациите на Шампионската лига
Снимка: БТА

Лудогорец победи с 2:0 у дома Динамо Минск в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Преди почивката българският шампион достигна до сериозна преднина, която се дължи на попаденията на Бърнард Текпетей и на Тодор Неделев от дузпа.

Довакините взеха аванс още в деветата минута. Рик Джонатан подаде към Якуб Пьотровски, а участвалият на Евро 2024 национал на Полша към Бърнард Текпетей и той вкара топката във вратата на отбора от Беларус.

Руан Секо изпусна добра възможност за втори гол след близо четвърт час игра. Бразилският нападател пресече подаване между двамата централни защитници на Динамо, но след това си поведе силно топката и тя попадна в Лапуков.

Лудогорец направи бърза атака в 16-ата минута. Първо удар на Аслак фон Витри беше спасен от Фьодор Лапуков, но след това кълбото достигна до Тодор Неделев, който шутира, но ударът му беше блокиран и топката излезе извън очертанията на терена.

Динамо изпусна възможност да изравни резултата в 27-ата минута. Трофим Мелниченко намери Вадзим Пихас, който стреля, но Серджио Падт спаси вратата си от попадение.

Албанският рефер Елдорян Хамити отсъди дузпа за Лудогорец в 44-ата минута за нарушение на Сергей Политевич в наказателното поле срещу Тодор Неделев. Неделев се разписа от бялата точка с първото си попадение за разградчани в евротурнирите.

След почивката Лудогорец продължи да контролира събитията на терена. В 47-ата минута Рик Джонатан проби отляво, подаде към Бърнард Текпетей, който продължи за Тодор Неделев, но той от чиста позиция не можа да се разпише за втори път в двубоя.

Точно 12 минути след това Рик Джонатан извиде Пьотровски, а полякът шутира от малък ъгъл, но вратарят на гостите изби в корнер.

Последваха опити за натиск от страна на Динамо, но защитата на Лудогорец се справи стабилно със ситуациите в наказателното поле пред Падт.

Срещата-реванш между двата отбора ще се проведе на 31 юли в Унгария.

По публикацията работи: Кръстина Иванова

Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
Локомотив (Пловдив) загуби от Берое с 0:1

Локомотив (Пд) загуби от Берое на „Лаута“

Отборът на Локомотив (Пловдив) загуби от Берое с 0:1 в контролна среща, играна на “Лаута”. През първата част Локомотив на няколко пъти бе близо до гола. Владимир Медвед, Данило Полонский, Мартин Петков и Марсилио можеха да се разпишат за пловдивчани, но направиха пропуски. Берое пък отговори в 40-ата минута с изстрел от около 35 метра,..

публикувано на 07.09.24 в 20:22
Левски победи Ботев (Враца) с 3:2 в контрола

Левски победи Ботев (Враца) в контрола с пет гола

Отборът на Левски победи Ботев (Враца) с 3:2 в контролна среща, играна на стадион „Георги Аспарухов“ в София. Попаденията за „сините“ отбелязаха Евертон Бала, Мустафа Сангаре и Келиан ван дер Каап, а за гостите се разписаха Иван Василев и Даниел Генов. Футболистите на Левски са лидери във временното класиране в Първа лига с пет победи и от..

публикувано на 07.09.24 в 20:17
Едуард Дънбар спечeли 20-ия етап

Ирландец с втори успех в обиколката на Испания

Ирландският колоездач Едуард Дънбар от тима Джайко Алула спечeли 20-ия етап от колоездачната обиколка на Испания – 172 километра от Виларкайо до Пикон Бланко. Дънбар записа втора етапна победа, след като по-рано ликува и в 11-ия етап на Вуелтата. Той стигна до успеха със страхотно каране и удържа първото място, завършвайки за 4 часа, 38..

публикувано на 07.09.24 в 19:51
Монтана победи Фратрия с 2:1

Монтана измъкна 3 точки при гостуването на Фратрия

Отборът на Монтана победи Фратрия с 2:1 като гост в двубой от осмия кръг на футболната Втора лига и излезе на второ място във временното класиране с 18 точки. Лидер към момента е тимът на Пирин с 19. Фратрия остава само с два успеха от осем изиграни мача. ЦСКА 1948 II също постигна втора поредна победа във Втора лига, след като се..

публикувано на 07.09.24 в 19:47

Сали Салиев е финалист на световното по борба за юноши

Сали Салиев се класира за финала в категория до 92 килограма в свободния стил на Световното първенство по борба за юноши до 20 години в Понтеведра (Испания).    Състезателят на Олимпиец (Търговище) победи на полуфиналите Конър Робърт Мирасола (САЩ) с 5:4, за да запише четвърти пореден успех. На старта на категорията националът се наложи над Яков Чаплин..

публикувано на 07.09.24 в 18:55
Димитър Бербатов

Легендите на Селтик със Стилиян Петров победиха Манчестър Юн с Димитър Бербатов

Бившите български национали Димитър Бербатов и Стилиян Петров взеха участие в благотворителен мач между легендите на Манчестър Юнайтед и Селтик и бяха титуляри с екипите на бившите си отбори. Бербатов е бивш нападател на „червените дяволи“, докато Петров бе капитан на Селтик. Приятелският двубой се проведе пред 60 хиляди зрители на стадион „Олд..

публикувано на 07.09.24 в 18:47
Илия Груев

Илия Груев: Имаме голям шанс за победа, ако играем като отбор

Полузащитникът на България Илия Груев изрази надежда, че "лъвовете" ще успеят да спечелят предстоящия двубой със Северна Ирландия в Лигата на нациите. Футболистът говори пред медиите преди срещата, която предстои утре от 19:00 часа на на стадион "Христо Ботев" в Пловдив. "За жалост не успяхме да вкараме на Беларус, но този мач вече мина. Утре ще е..

публикувано на 07.09.24 в 18:43