Гьозтепе на Станимир Стоилов победи Лутън в контрола

Станимир Стоилов
Снимка: Göztepe Spor Kulübü

Отборът на Гьозтепе, който е воден от българския треньор Станимир Стоилов, победи с 3:2 Лутън Таун в контролна среща, играна в Словения.

Новакът в елита на Турция поведе с два гола до първия половин час на срещата. Кубилай Канатзискуш и Ромуло Кардосо се разписаха в рамките на само 180 секунди, между 25-ата и 28-агта минута.

Ялчън Каян също се разписа във вратата на английския отбор десет минути след почивката.

Лутън достигна до две попадения чрез Зак Нелсън в 72-ата и 89-ата минута на срещата.

Титуляр за турския отбор беше бившият халф на българския Славия Исак Соле.
По публикацията работи: Антони Йорданов

Сара Ерани и Андреа Вавасори

Италианци спечелиха титлата в смесените двойки в Ню Йорк

Италианците Сара Ерани и Андреа Вавасори победиха американците Тейлър Таунзенд и Доналд Йънг със 7:6(0), 7:5 и спечелиха титлата в турнира на смесени двойки от откритото първенство по тенис на САЩ.  Победата донесе на Вавасори и Ерани, петкратна шампионка в женските двойки, първа съвместна титла в едва третият им турнир заедно. Те играха в..

публикувано на 06.09.24 в 07:35
Карлос Алос

Карлос Алос: С новия треньор българите не падат, но имат трудности да бият

Испанският треньор на Беларус - Карлос Алос Ферер отбеляза, че българите не са го изненадали днес, а 0:0 е справедлив резултат. Срещата от първия кръг в група С3 се игра на стадион "ЗТЕ Арена" в Залаегерсег поради решение на УЕФА. "Моето мнение е, че нашият отбор не се чувстваше комфортно на терена в първите 20 минути, България ни натискаше..

публикувано на 06.09.24 в 07:33
Илиан Илиев

Илиан Илиев: Следващите два мача ще бъдат различни

Следващите съперници на България в група С3 на турнира на УЕФА - Лига на Нациите са с една идея с по-голямо самочувствие от Беларус, смята националният селекционер Илиан Илиев. Първата среща на лъвовете завърши 0:0 в унгарския град Залаегерсег, а в неделя предстои втория двубой – домакинство на Северна Ирландия в Пловдив. Четвъртият отбор в потока..

публикувано на 06.09.24 в 07:29
Роналдо е първият футболист в историята с 900 гола

Кристиано Роналдо е първият в историята с 900 гола

Кристиано Роналдо стана първият футболист в историята с 900 гола на клубно и международно ниво в официални мачове, след като се разписа за победа на Португалия с 2:1 срещу Хърватия в среща от първа група в Лигата на нациите по футбол. Втори в тази класация е Лионел Меси с 842 гола, а трети е Пеле със 765. 40-годишният нападател обяви, че следващата..

публикувано на 06.09.24 в 06:47
Национален отбор по футбол

България с нулево равенство срещу Беларус в Лигата на нациите

България завърши при 0:0 в срещу Беларус н първата среща в група С3 на турнира на УЕФА Лига на Нациите. Мачът се игра в унгарския град Залаегерсег и без публика заради санкция на УЕФА срещу беларусите. Лъвовете доминираха в по-голямата част от мача, но пропуснаха победата най-вече заради отличния вратар на Беларус Фьодор Лапухов и червения картон на..

публикувано на 05.09.24 в 23:58
Кирил Десподов

Кирил Десподов с мач номер 50 за България, достигна Гунди

Кирил Десподов достигна иконата на Левски и българския футбол Георги Аспарухов-Гунди по брой мачове в националния отбор днес. Той ще изведе "лъвовете" с капитанската лента в мача с Беларус на стадион "ЗТЕ Арена" в унгарския град Залаегерсег след около 40 минути. Роденият на 11-и ноември 1996-а година Десподов има вече 50 мача с националния флаг на..

публикувано на 05.09.24 в 21:19

Лига на нациите - резултати

Резултати от срещите играни в турнира Лига на нациите  Лига А, група 1: Португалия - Хърватия - 2:1 Шотландия - Полша - 2:3 Лига А, група 4: Дания - Швейцария - 2:0 Сърбия - Испания - 0:0 Лига С, група 1: Азербайджан - Швеция - 1:3 Естония - Словакия - 0:1 Лига С, група 3: БЕЛАРУС - БЪЛГАРИЯ - 0:0, червен картон на Филип Кръстев..

публикувано на 05.09.24 в 20:59