Младите ни волейболисти с втора загуба на Европейското

България - Турция
Снимка: cev.eu

Националният волейболен тим на България за мъже U18 загуби от отбора на Турция с 0:3 (18:25, 23:25, 22:25)  на Европейското първенство, което се провежда в София и Пловдив. Нашият тим допусна втора поредна загуба в зала "Левски София", след като вчера отстъпи и пред Финландия.

Съставът на България бе Николай Николаев, Жасмин Величков, Ерик Георгиев, Иван Узунов, Константин Манолев и Кристиян Иванов, като либеро бе Димитър Добрев. По-късно като резерви влязоха Николай Миховски, Деян Маринов, Петьо Иванов и

В първия гейм турският отбор взе преднина още в началото и постоянно поддържаше малка разлика. Тя нарасна при 14:9, а след това и 21:12, но тимът на Десислава Величкова все пак успя да направи няколко точки. Българският тим обаче отстъпи с 18:25.

Във втората част родния отбор започна по-добре и повече с 8:5, но позволи на тимът от южната ни съседка да направи шест поредни точки и отново да излезе напред. Родният тим все пак даде отпор и се върна въпреки изоставането, като изравни при 22:22. Последва обаче грешка от сервис на Николай Миховски и аз на турците. Блокада на Ерик Георгиев остави тима ни в мача, но с атака на Исмаил Айранджъ съперникът затвори гейма.

Третата част също не се разви добре за България, като само след няколко минути тимът изоставаше с 3:7. Разликата достигна до 22:17 за турците, като все пак в края на гейма българите започнаха да играят по-концентрирано и намалиха разликата на 21:23. България обаче загуби с 22:25, с което и целия мач.

Ерик Георгиев и Константин Манолев бяха най-резултатни за отбора ни с по 8 точки, Жасмин Величков добави 6. Турският диагонал Ата Юнвер бе най-резултатен в мача с 17 точки.

Утре е почивен ден, а в сряда България играе срещу тима на Франция, който засега се движи без загуба и е лидер в нашия поток. Родният отбор е с 3 победи и 2 загуба, като е на трето място, но му предстоят срещи с лидерите Франция и Полша.

По публикацията работи: Светослав Табаков

Виктория Томова

Виктория Томова отпадна във втория кръг в Кливланд

Виктория Томова отпадна във втория кръг на турнира по тенис за жени в Кливланд с награден фонд 271 хиляди долара, след като отстъпи с 3:6, 3:6 пред нидерландката Аранча Рус. Двубоят на българската олимпийска състезателка продължи час и 34 минути. С отпадането си във втория кръг Томова заслужи 30 точки за ранглистата на УТА, в която заема 50-о..

публикувано на 21.08.24 в 20:11
Левски - ЦСКА София

Левски - ЦСКА София на ст. "Георги Аспарухов" без запалянковци на гостите, реши СТК при БФС

Спортно-техническата комисия към Българския футболен съюз обяви крайното решение мачът между Левски и ЦСКА София от 8-ия кръг на Първа лига, да бъде изигран на 14 септември на стадион "Георги Аспарухов" без допускане на гостуващата публика на "червените". Ответната среща от шампионата между ЦСКА София и Левски ще се състои на домакинското..

публикувано на 21.08.24 в 19:44
Илиян Радулов

Илиян Радулов се класира за втория кръг на турнира в Монастир

Илиян Радулов се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара. Българинът надделя над френския квалификант Никола Жадун с 6:3, 6:2 за 90 минути. В спор за място на четвъртфиналите Радулов ще играе срещу Мохамед Назим Махлуф (Алжир). Вчера българинът достигна и до..

публикувано на 21.08.24 в 19:34

Видин посреща състезание по водоморни спортове след 40 години

За първи път след 4 десетилетия Видин ще е домакин на състезание по водомоторни спортове. Най-бързите пилоти във водната формула ще стартират в III кръг от Националния шампионат за бързи лодки, европейски шампион по Free Style с джет ще направи демонстрационно шоу, а любители и професионалисти ще се състезават с бързи джетове в трасе за издържливост...

публикувано на 21.08.24 в 18:46
Стефан Ристовски

ЦСКА 1948 привлече юношески национал на Северна Македония

Юношеският национал на Република Северна Македония Стефан Ристовски подписа с футболния ЦСКА 1948. Той е роден на 26 декември 2005 година и играе като полузащитник. Израснал е в школата на Работнички (Скопие). "Привличането на Ристовски е още един силен ход на ЦСКА в усилията да се подсили отборът с млади и обещаващи таланти. Вярваме, че с..

публикувано на 21.08.24 в 18:43
Александър Донски

Александър Донски отпадна във втория кръг в Добрич

Александър Донски отпадна във втория кръг на турнира по тенис на червени кортове "Изида Къп" от сериите "Чалънджър" в Добрич с награден фонд 36900 евро. Квалификантът Донски загуби от аржентинеца Хуан Баутиста Торес с 3:6, 6:1, 3:6 след почти два часа игра. Първите два сета преминаха при поделено надмощие, като българският национал започна..

публикувано на 21.08.24 в 18:01