Николова с три сребърни отличия, Калейн с бронз от финалите на СЧК в Клуж-Напока (ОБНОВЕНА)

Стилияна Николова
Снимка: БФХГ - Анна Недкова

Стилияна Николова спечели сребърните медали във финалите с обръч, с топка и с бухалки, а Боряна Калейн взе бронз в този с топка при жените на световната чалъндж купа по художествена гимнастика в румънския град Клуж-Напока. Това е последно състезание за гимнастичките преди олимпийските игри в Париж.

В първия финал с обръч и двете българки допуснаха известни неточности. Николова, която вчера спечели многобоя, получи за изпълнението си оценка от 35.200 точки (трудност 18.300; артистичност 8.500; изпълнение 8.400) и се окичи със сребърения медал. Калейн беше оценена с 32.700 точки (17.500; 8.100; 7.150), след като имаше изпускане на уреда, и зае седмата позиция. Златото извоюва представителката на Израел Дария Атаманов с 36.450 точки, а трета е Маргарита Колосов (Германия) с 34.950 точки.

Стилияна Николова стигна до втори сребърен медал във финала с топка. Възпитаничката на Валентина Иванова получи 36.150 точки (19.200; 8.550; 8.400)  за отличното си изпълнение. Боряна Калейн също игра силно и се стъпи на третото място  с оценка 35.800 точки (18.800; 8.600; 8.400). Шампионка стана златната медалистка в многобоя от първенството на планетата във Валенсия през 2023 година  Даря Варфоломеев (Германия), която получи  36.400 точки.

Боряна Калейн

Във финала с бухалки европейската ни шампионка от първенството на Стария континент в Будапеща от тази година отново остана на позиция от злататото. Родената в Кайро българка за трети път получи втора по сила оценка - 35.800 точки (D. 18.700, A. 8.600; E. 8.500). В последния си финал в това състезание Боряна Калейн остана на   шестото място с резултат от 33.400 точки (D. 16.700; A. 8.400; E. 8.300). Втори златен медал спечели  представителката на Германия Даря Варфоломеев с резултат от 35.850 точки. Бронзът отиде при Дария Атаманов (Израел) с 35.200 точки.

Шампионката в многобоя от вчера  Стилияна Николова  завърши финалите В Клуж-Напока, записвайки пето място във финала с лента с резултат от 31.000 точки  (D. 14.800; A. 8.100; E. 8.100). Тя допусна грешка в изпалнението си като завърза възел, който й коства влизането в призовата тройка. Шампионка е представителката на Украйна - Таисия Онофричук с 32.900 точки, с подгласнички Фани Пигницки (Унгария) също с 32.900 точки и Барбара Домингос (Бразилия) с 32.350 точки.

По публикацията работи: Кръстина Иванова

Новак Джокович

Новак Джокович: Не знам колко още ще играя професионално тенис

Една от световните спортни звезди, легенда на тениса и олимпийски шампион от Париж 2024 - Новак Джокович заяви, че за него е удоволствие да бъде в София, за да изиграе демонстративен мач с най-добрия български тенисист Григор Димитров с благотворителна кауза. Срещата е тази вечер в "Арена София".  "Удоволствие е да бъда тук за втори..

публикувано на 17.09.24 в 16:39
Рилски спортист победи финландци в Шампионската лига

Българският първенец Рилски спортист победи финландския Нокия със 71:64 (21:17, 21:15, 15:16, 14:16) в „Глория Спортс Арена“ в Анталия (Турция) в мач от първия кръг на квалификациите за Шампионската лига на ФИБА и се класира за втория кръг на пресявките. Съперник на Рилски спортист във втория кръг ще бъде португалският Бенфика. Двубоят ще се играе..

публикувано на 17.09.24 в 16:33

Привърженик на Ливърпул загина в Бергамо преди мача с Милан

Привърженик на Ливърпул загина, докато се опитваше да пресече магистрала А4 близо до летище Орио ал Серио в Бергамо, съобщиха италиански медии. 51-годишният фен от Ирландия е починал, след като е бил блъснат от превозно средство в понеделник вечерта, пишат "Гадзета дело спорт" и "Кориере дела сера". Фенът е кацнал в Италия от Манчестър..

публикувано на 17.09.24 в 16:22
Новак Джокович и Григор Димитров

Григор Димитров: Далеч съм от сбогуване с българската публика

Най-добрият български тенисист Григор Димитров и олимпийският шампион Новак Джокович (Сърбия) дадоха съвместна пресконференция преди демонстративния мач между тях тази вечер в "Арена София" и заявиха, че приятелството им и благотворителната кауза са в основата на предстоящото събитие. Димитров каза, че това е един от най-важните моменти в кариерата..

публикувано на 17.09.24 в 14:56
Христо Арангелов е новият старши треньор на ФК Ловеч, Мариян Христов е негов помощник

Христо Арангелов е новият старши треньор на ФК Ловеч. Договорът на бившия футболист на Пирин (Благоевград) и Марек (Дупница) е до юни 2025 година. Преди да подпише с ловчалии Арангелов е работил като треньор в столичните Левски и Септември. Той заема поста сред като доскорошният старши треньор на втородивизионния тим Живко Желев напусна. Това съобщи за..

публикувано на 17.09.24 в 14:08

България с 10 състезатели на СП по олимпийско таекуондо за младежи и девойки в Корея

Десет състезатели ще представят България на Световното първенство по олимпийско таекуондо за младежи и девойки, което ще се проведе от 1 до 6 октомври в Чунчон (Република Корея). Треньори са Венцислав Соколов (старши треньор), Йордан Господинов и Стамен Захариев, а Фарзад Золхадри ще бъде водач на състезателите.  "Благодарение на добрата организация,..

публикувано на 17.09.24 в 13:54