Зверев оцеля на „Ролан Гарос“, Медведев и Оже-Алиасим също продължават

Александър Зверев
Снимка: БТА

Германската тенис-звезда Александър Зверев мина през петсетов маратон, за да оцелее на турнира "Ролан Гарос" и вече е в четвъртия кръг. Номер 4 в основната схема на Големия шлем в Париж беше пред шокиращо отпадане, след като в петия сет изоставаше с 1:4 от номер 26 Талон Грийкспор (Нидерландия).

И изглеждаше разочарован, докато спореше със съдията на стола Марияна Вельович за топка попаднала или не на линията, за да стане пробива за Грийкспор. Но веднага след това той вдигна оборотите и спечели следващите четири гейма, за да се измъкне от поражението и да поведе с 5:4. В крайна сметка мачът завърши с тайбрек, а германецът продължава напред след 3:6, 6:4, 6:2, 4:6, 7:6 (7:3) за 4 часа и 17 минути игра.

"Невероятен мач, невероятен играч, изключително опасен противник имах! Не обичам да играя срещу него. Поздравявам го“, каза Зверев. Това беше първи мач за него след започналия в петък в Берлин процес по обвинение в домашно насилие, за който той отрича обвиненията. На старта Зверев победи иконата на Откритото първенство на Франция Рафа Надал.

В първия сет Зверев изглеждаше припрян и грешките вървяха една след друга, като още при първото си подаване вкара само една точка и беше пробит на 15. Във втората част той спечели, но имаше отново проблеми – в третия гейм при свое подаване мина през шест равенства 40:40, както и спаси един брейк-пойнт, но все пак поведе. Чак в 10-ия гейм успя да пробие подаването на нидерландеца.

Също в среща от третия кръг Даниил Медведев (Русия), номер 5 в схемата, преодоля Томаш Махач със 7:6(4), 7:5, 1:6, 6:4 в интересен мач под покрива на корт Сюзан Ленглен и отива напред. Махач беше под светлината на прожекторите миналия месец, когато на турнира в Женева отстрани самия Новак Джокович.

Руснакът излезе с черен клин под гащетата, което се оказа и топлоизолационна ликра, поставена с цел да го предпази от жегите в Париж. Махач, който също шокира с екипа – вероятно най-късите шорти в историята на професионалния тенис, показа защо не бива да бъде подценяван. И макар да играе с дясна ръка, той вкара два последователни форхенда с лява ръка, за да осигури пробив на сервиса на Медведев. След това показа бързина в краката и прецизност, но само, за да намали изоставането преди да се предаде в четвъртия сет.

Канадецът Феликс Оже-Алиасим, чийто мач със симпатягата Бен Шелтън беше прекъснат заради дъжд, нямаше проблем и след подновяването да намери ритъма и отива в четвъртия кръг в Париж след 6:4, 6:2, 6:1. Канадецът, който е номер 6 в смета и поставен чак като номер 21, в следващия кръг ще играе с Карлос Алкарас.

По публикацията работи: Антони Йорданов

БНР подкасти:

Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Григор Димитров пак е финалист в Стокхолм

Григор Димитров се класира за финала на АТР 250 турнира в зала в Стокхолм. Най-добрият български тенисист се наложи с 2:1 сета след обрат над Талон Грийкспор (Нидерландия), в отделните части 2:6, 7:5, 6:4.  Това беше втори дуел между двамата, като Димитров постигна втори успех, след като спечели и двубоя им на US Open в края на лятото.  На финала в..

публикувано на 19.10.24 в 21:45

Ботев (Пловдив) записа трети пореден успех

Ботев (Пловдив) постигна трета поредна победа в Първа лига, след като „канарчетата“ надделяха с минималното 1:0 над Славия като домакини в среща от отложения осми кръг на шампионата.  С успеха „жълто-черните“ продължават да са на трето място в класирането с 25 точки в актива си, с 3 по-малко от Левски и Лудогорец, които делят първата позиция. Славия е..

публикувано на 19.10.24 в 20:47

Александър Томаш: Отпаднахме физически

Треньорът на ЦСКА София Александър Томаш се извини на феновете на тима за загубата в дербито с Левски. "Неприятна загуба, особено за нашите привърженици. Искам да се извиня на нашите фенове. Ние влязохме по по-добрия начин. Но когато създаваш положения, трябва да се реализираш. През втората част отпаднахме физически и дадохме инициативата на Левски. Не..

публикувано на 19.10.24 в 18:48

Станислав Генчев: Бихме, но можехме и да паднем

Тренорът на Левски Станислав Генчев подчерта, че второто полувреме при победата над ЦСКА София с 1:0 е било изцяло за неговия тим, а също така отказа да изпада в еуфория и посочи къде трябва да се надгражда. Попитан дали ЦСКА София все още има шанс за титлата, той отказа да отговори. Първо искам да поздравя феновете, защото тяхната подкрепа беше много..

публикувано на 19.10.24 в 18:44
Александра Фейгин

Александра Фейгин с пето място след кратката програма в Ница

Александра Фейгин заема пето място след кратката програма на турнира по фигурно пързаляне в Ница, част от Чалъндж сериите.  Възпитаничката на Ина и Андрей Лутай изигра чисто съчетанието си по музика от филма "Игра на тронове",  За изпълнението на програмата поставена от най-добрият хореограф в света Беноа Ришо, Фейгин получи 56.26 точки. Другата ни..

публикувано на 19.10.24 в 18:36

Тотнъм спечели лондонското дерби

Тотнъм се наложи над Уест Хям с 4:1 в осмия кръг на английската Висша лига в едно от лондонските дербита. Мачът започна по-добре за "чуковете", които откриха резултата в 18-ата минута чрез нападателя си Мохамед Кудус. Тотнъм изравни двадесетина минути по-късно, като точен бе Деян Кулушевски, който се възползва от асистенция на Джеймс Мадисън. Така..

публикувано на 19.10.24 в 16:56
Пьотр Нестеров

Пьотр Нестеров загуби финала в Италия

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров загуби на финала на сингъл на турнира по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара. Българинът отстъпи пред четвъртия поставен Пол Мартин Тифон (Испания) с 2:6, 6:7(5) за 2:04 часа. Нестеров загуби първия сет, но във втората част се игра равностойно. В..

публикувано на 19.10.24 в 16:11