Спартак Плевен и Балкан попълниха четворката в баскетболното първенство

Снимка: сайт на Балкан Ботевград

Шампионът Балкан продължава защитата на титлата си в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) след домакински успех над ЦСКА с 94:74 (31:4, 19:24, 22:21, 22:25) в Ботевград.

Балкан надделя в четвъртфиналната серия между двата отбора с 2-1 победи и намери място на полуфиналите, където ще се изправи срещу лидера в редовния сезон Черноморец в повторение на миналогодишния финал в първенството.

Спартак Плевен се наложи над Черно море Тича с 82:73 (19:22, 25:15, 15:20, 23:16) като домакин в третата четвъртфинална среща между двата тима и след като спечели серията с 2-1 победи се класира за полуфиналите в НБЛ, където ще играе срещу Рилски спортист.

Спартак за последно участва на полуфиналите през 2022 година, когато се нареди четвърти в шампионата.

Полуфиналните плейофи в Националната баскетболна лига за мъже ще стартират на 7 май.

Тогава започват двубоите за двойката Рилски спортист – Спартак Плевен. Първите две срещи ще се проведат на 7 и 9 май в „Арена Самоков“, тъй като Рилски спортист има домакинско предимство. Третият и евентуално четвърти мач ще се играят в зала „Балканстрой“ в Плевен на 12 и 14 май, а при необходимост от пети двубой, той ще се състои отново в Самоков на 17 май.

Носителят на Купата на България за 2024 година Черноморец и Балкан ще дадат начало на полуфиналната серия помежду си на 8 май в Бургас.

Вторият двубой също ще бъде в Бургас на 10 май заради домакинското предимство на Черноморец. Третата и евентуално четвъртата среща ще се играят на 13 и 15 май в „Арена Ботевград“, а петият мач, ако се стигне до равенство 2-2 победи, ще се проведе в Бургас на 18 май.

По публикацията работи: Борислав Нинов

Локомотив (Пд) - Левски

Локо (Пд) - Левски пряко по "Хоризонт" и ЦСКА София - Крумовград играят в първата шестица

Два мача има днес в 33-ия кръг на футболната ни Първа лига, като те са за разпределение на местата от първо до шесто.  ЦСКА София приема Крумовград на Националния стадион "Васил Левски" от 17.45 ч. Вторият сблъсък е в Пловдив между местния Локомотив и Левски и ще можете да го проследите пряко по програма "Хоризонт" от 20.15 часа. Лудогорец вече си..

публикувано на 18.05.24 в 06:53
Саутхемптън

Саутхемптън ще играе срещу Лийдс за място във Висшата лига

Саутхемптън достигна финала в плейофите на Чемпиъншип за изкачване в Премиър лийг в Англия. "Светците" надиграха Уест Бромич Албиън с 3:1 в реванша у дома, а първият мач бе завършил 0:0. Ирландският полузащитник Уилиям Смолбоун вкара за 1:0 в 49-ата минута, благодарение на асистенция от уелския нападател Дейвид Брукс. Английският стрелец Адам..

публикувано на 18.05.24 в 06:14
ЦСКА София

Огромна глоба и заплаха за изваждане от Европа за ЦСКА София

Органът за финансов контрол на клубовете на УЕФА (CFCB) финализира оценката си на изискванията за „без просрочени задължения“, както е определено в Правилата за лицензиране на клубове и финансова устойчивост на футболната централа. Официалният сайт на УЕФА съобщи, че 13 клуба, сред които и българският ЦСКА София, не са изпълнили въпросните критерии и..

публикувано на 18.05.24 в 06:07

Берое победи Хебър в Първа лига

Хебър загуби драматично с 0:1 пред собствена публика срещу Берое в мач от 33-ия кръг от Първа лига. В първия половин час от двубоя нямаше интересни моменти пред двете врати, а в 32-ата минута видео асистент реферите не отсъдиха дузпа за домакините след разглеждане на ситуация за игра с ръка в наказателното поле на Вини Трибуле. Три минути след това..

публикувано на 17.05.24 в 22:27

Официално: Ювентус уволни Алегри

Ювентус официално освободи треньора на тима Масимилиано Алегри, обявиха от клуба преди минути. От “старата госпожа” посочват като причина действията на наставника след финала за Купата на Италия, който бе спечелен срещу Аталанта. Наставникът загуби самообладание след успеха на тима в сряда и влезе в откровен конфликт първо със съдиите на мача,..

публикувано на 17.05.24 в 22:23

Ружди Ружди отново с титла от СП по лека атлетика за хора с увреждания

Ружди Ружди стана световен шампион в тласкането на гюле на световното първенство по  лека атлетика за хора с увреждания Кобе 2024 в Япония. Параатлетът, който се състезава в клас F55 за спортисти с двигателни увреждания, надви конкуренцията с резултат 12.04 м. Състезателят на казанлъшкия клуб "Даниела Тодорова" пребори конкуренцията на осем..

публикувано на 17.05.24 в 22:04

Волейболистките ни с трета загуба в Лигата на нациите

България допусна третото си поражение в Лигата на нациите по волейбол при жените. Воденият от треньора Лоренцо Мичели състав загуби с 0:3 (11:25, 22:25, 19:25) срещу Италия. Първата част беше много слаба за българките. През цялото време "адзурите" бяха по-добрият отбор и диктуваха изцяло събитията на полето. Мичели пусна на полето почти всички..

публикувано на 17.05.24 в 21:53