Ботев (Пд) и ЦСКА 1948 с нулево реми под тепетата

Ботев Пд - ЦСКА 1948
Снимка: БТА

Отборът на ЦСКА 1948 остава без победа от началото на 2024 година, след като завърши наравно 0:0 при гостуването си на Ботев (Пловдив) в среща от 28-ия кръг на Първа лига. Двубоят бе официален дебют за новия наставник на „червените“ Валентин Илиев.

С равенството двата тима запазват позициите си в класирането. ЦСКА 1948 е седми с 39 точки, колкото имат шестият Крумовград и осмият Арда (Кърджали), докато Ботев (Пловдив) е с точка по-малко на деветата позиция.

Двубоят на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив започна равностойно, но без чисти положения пред двете врати.

В 21-ата минута голмайсторът на Ботев Георги Николов трябваше да напусне принудително терена, след като получи контузия и бе заменен от Мохамед Брахими.

Пет минути по-късно гостите стигнаха до първи точен удар в мача. Педриньо стреля коварно от фаул на около 35 метра от вратата на „канарчетата“, но Хидайет Ханкич спаси.

В ответната атака и вратарят на ЦСКА 1948 Петър Маринов трябваше да се намесва за първи път. Стражът изби в корнер шут на Николай Минков от дистанция, който бе насочен точно под напречната греда.

В 34-ата минута играчите на Валентин Илиев организираха бърза контраатака отляво, при която Евгений Сердюк бе изведен зад Йонас Там и Атанас Чернев, но си поведе дълго топката при опита за овладяване и Ханкич улови.

Малко след това Самуел Акере отправи фалцов удар от далечно разстояние, попаднал право в ръцете на Маринов.

Втората част започна с неточен изстрел на Реян Даскалов от границата на наказателното поле след изпълнение на корнер.

В 57-ата минута Константинос Балоянис шутира опасно от пряк свободен удар на около 25 метра от вратата на Петър Маринов, но вратарят на ЦСКА 1948 успя да се разтегне и да отрази.

Малко след това двата отбора повишиха значително темпото на игра и положенията пред двете врати започнаха да се редуват едно след друго. В 71-ата минута стражът на гостите улови и слаб удар на резервата Кристиан Нвачукву от около 20 метра. Минута след това „канарчетата“ бяха изключително близо до попадение. Мохамед Брахими получи отляво в наказателното поле, прибра топката навътре и шутира фалцово към далечния ъгъл, но тя се отби от напречната греда.

В 81-ата минута футболистите на Валентин Илиев отговориха с опасен удар на Реян Даскалов от воле от дъгата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри покрай дясната греда на Ханкич.

Пет минути след това гостите имаха още една добра възможност след коварно изпълнение на пряк свободен удар. Вратарят на „жълто-черните“ изпусна топката при плътен изстрел на Педриньо, но няколко футболисти в червено се разминаха и не успяха да добавят в опразнената врата.

Веднага след това Ивелин Попов бе изведен отляво зад защитата на ЦСКА 1948, но капитанът на „канарчетата“ не успя да преодолее Петър Маринов от малък ъгъл.

Във втората минута от добавеното време на мача вратарят на Ботев спаси силен удар на Педриньо от дистанция и така срещата приключи при нулево равенство.

По публикацията работи: Светослав Табаков

Мирела Демирева е шеста на Диамантената лига

Сребърната олимпийска медалистка в скока на височина от Рио де Жанейро 2016 Мирела Демирева завърши шеста на Диамантената лига в Стокхолм тази вечер с 1.90 м.  Двукратната сребърна европейска медалистка в дисциплината се справи с тази височина от втори опит, след като преди това преодоля от първи 1.86 м. На 1.94 м обаче Демирева направи три фала и..

публикувано на 02.06.24 в 20:46
Карлос Алкарас победи Оже-Алиасим.

Първият четвъртфинал на "Ролан Гарос" е Алкарас - Циципас

Карлос Алкарас нямаше абсолютно никакви проблеми срещу Феликс Оже-Алиасим и постигна победа с 6-3, 6-3, 6-1 след 2 часа и 20 минути на „Филип Шатрие“. Испанецът беше изиграл само един турнир на клей преди надпреварата в Париж и около неговото състояние имаше множество неясноти, имайки предвид проблемите му в областта на предмишницата през последния..

публикувано на 02.06.24 в 18:32

Златислава Чуканова се размина с олимпийската квота

Златислава Чуканова загуби битката за олимпийска квота на квалификацията в Банкок. Българката изигра равностоен двубой с Дейна Муурхаус от Ирландия в категория 50 кг, но съдиите прецениха да дадат предимство за ирландката с 4:1 гласа. Още в първия рунд Чуканова показа, че ще търси боя с комбинации от три или повече удара от близка дистанция. Тя на..

публикувано на 02.06.24 в 16:31

Неофициално: Килиан Мбапе е подписал с Реал

Килиан Мбапе е подписал договор с Реал Мадрид, съобщава журналистът Фабрицио Романо в своята страница в социалната мрежа Х. Очаква се европейският клубен шампион да обяви трансфера по-късно днес. Френският национал стана петкратен шампион в Лига 1 с Пари Сен Жермен, както и трикратен носител на националната купа.  Мбапе стана шампион на Мондиал 2018..

публикувано на 02.06.24 в 16:18

Янаки Милев спечели титлата в Куршумлийска Баня

Националът на България за Купа "Дейвис" Янаки Милев спечели титлата на сингъл на турнира по тенис на клей в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под номер 3 Милев победи на финала четвъртия в схемата Олег Приходко (Украйна) със 7:6(4), 6:3. Българинът преодоля пасив от 3:5 по пътя си към успеха в първия сет, който..

публикувано на 02.06.24 в 16:05

Състезателката по таекуондо и кикбокс Калина Бояджиева с голямата награда в категория "Спорт" в "Нощ на звездите"

Карлос Насар, Калина Бояджиева,  Елвира Краснобаева и  Пламена Георгиева бяха наградени от фондация "Енчо Керязов" по  време на уникалния благотворителен спектакъл "Нощ на звездите", който се проведе в препълнената  „Арена София“. Европейската шампионка по таекуондо при жените и при девойките Калина Бояджиева спечели първото място и беше наградена..

публикувано на 02.06.24 в 14:39
Волейболистите пристигнаха във Фукуока с един повече

Мъжкият национален отбор на България пристигна във Фукуока, където ще участва във втората седмица от турнира Лига на нациите. На японска земя ще се изправят последователно срещу Полша, Германия, Иран и Словения. Първата среща е на 4 юни от 9:30 часа срещу поляците. Мускулна травма на титулярния състезател на поста либеро Мартин Божилов..

публикувано на 02.06.24 в 11:56