Крумовград с четвърта поредна победа във футболното първенство

ФК Крумовград
Снимка: БТА

Крумовград изигра отличен мач на стадиона в столичния квартал "Надежда", като треньорът на тима Станислав Генчев бе подготвил отлично своите играчи за стила на игра на бившия му отбор Локомотив (София).

В 11-ата минута Александър Колев беше изведен зад защитата на Локомотив София, но вратарят Александър Любенов спаси удара му.

Крумовград поведе в 19-а минута с гол на Серкан Юсеин, който засече центриране на Димитър Тонев.

Юсеин можеше да вкара и втори гол, но Любенов спаси удара му от фаул в 65-а минута.

Локомотив атакуваше хаотично, но също имаше своите ситуации. Симеон Мечев на два пъти през втората част пропусна - първо вратарят Янко Георгиев спаси удара му, а в 86-а минута Мечев не успя да намери рамката на вратата от границата на наказателното поле.

В последните секунди на добавеното време Александър Колев отбеляза втори гол за Крумовград за крайното 2:0.

След четвъртата си поредна шампионатна победа Крумовград е девети с 30 точки.

Локомотив записа осми пореден мач без победа у дома и остава на 13-о място с 22 точки.

По публикацията работи: Кръстина Иванова

Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
Александър Везенков

Везенков изстреля Олимпиакос на финал за Суперкупата на Гърция

Александър Везенков и Олимпиакос се класираха за финала в турнира за Суперкупата на Гърция. Българинът и неговите съотборници надиграха Перистери със 79:74 във втория полуфинал, състоял се в зала „Калитиа Палей дес Спортс“, Родос. На финала Везенков и компания ще имат за съперник Панатинайкос. „Зелените“ се справиха със съпротивата на Арис след 81:68 в..

публикувано на 29.09.24 в 11:07
Монако

Монако надви Монпелие с гол в добавеното време

Тимът на Монако стигна до домакински успех с 2:1 над Монако с победно попадение в осмата минута на добавеното време на срещата от шестия кръг на френската Лига 1. Монако записа трета поредна победа и е втори във временното класиране с 16 точки, колкото има и лидерът Пари Сен Жермен. Монако, Пари Сен Жермен, Олимпик Марсилия и Ланс са четирите състава..

публикувано на 29.09.24 в 08:57
Болоня - Аталанта

Болоня и Аталанта с равенство в Италия

Отборите на Болоня и Аталанта завършиха при равенство 1:1 в среща помежду си от шестия кръг на италианската футболна Серия А. Двата състава делят девето-десето място във временното класиране с по 7 точки в актива си. Болоня поведе в 46-ата минута, когато 20-годишният аржентински нападател Сантяго Кастро се разписа за 1:0. Домакините обаче останаха с..

публикувано на 29.09.24 в 08:26
Левски

Три мача у нас днес, наглед лесни тестове за Левски и Лудогорец

С три мача днес ще продължи 10-ият кръг в Първа лига. От 16.15 часа ЦСКА 1948 е домакин на Ботев Пд, а от 18.45 Левски посреща Арда на „Герена“. Срещата на стадион "Георги Аспарухов" ще предаваме пряко по "Хоризонт" на БНР. От 21.15 часа Ботев Враца приема Лудогорец, но мачът няма да бъде в северозападния град, а в Разград заради ремонта на тревното..

публикувано на 29.09.24 в 06:29
Осасуна - Барселона

Барселона допусна първа загуба в испанското първенство

В резултатен мач от испанското първенство Осасуна победи Барселона с 4:2 и нанесоха първа загуба в шампионата на каталунците.  Гостите от Барселона започнаха по-силно, но първият бе за домакините и дойде в 18-ата минута, когато Анте Будимир вкара с глава след прехвърлящ пас от Брайън Сарагоса. В 28-ата минута Сарагоса удвои аванса, с хладнокръвен удар..

публикувано на 29.09.24 в 06:18
Илко Пиргов

Илко Пиргов нападна словесно Любослав Пенев

Спортният директор на Локомотив (Пловдив) Илко Пиргов изрази остро мнението си срещу старши треньор на отбора Любослав Пенев. Пиргов говори пред медиите след загубата на "черно-белите" с 0:2 от Крумовград в среща от 10-ия кръг на Първа лига. Той взе отношение във връзка с разпространената поиция на наставника след новината за оттеглянето на собственика..

публикувано на 29.09.24 в 06:13
Черно море - ЦСКА София

Черно море и ЦСКА София направиха постно 0:0

Черно море и ЦСКА София не успяха да си отбележат гол и направиха постно 0:0 в мач от 10-ия кръг на Първа лига. С точката домакините в двубоя имат вече 19 точки в актива си след 5 победи, 4 равенства и 1 поражение. Гостите от София са с 10 точки. те имат 3 победи, едно равенство и 5 загуби. Непосредствено преди началото на срещата в групата на Черно..

публикувано на 28.09.24 в 22:04