Ботев (Пловдив) загуби последната си контрола в Турция

Ботев (Пловдив) загуби с 2:3 от Динамо (Москва)
Снимка: Сайт на Ботев (Пловдив)

Отборът на Ботев (Пловдив) загуби с 2:3 от руския Динамо (Москва) в последната си контрола от подготвителния лагер в Турция. Новото попълнение на “канарчетата” Георги Николов вкара дебютните си две попадения с екипа на “жълто-черните”, но Фьодор Смолов, Хорхе Караскал и Александър Чупайов донесоха обрата за руския тим.

Двубоят започна отлично за играчите на Душан Керкез, които поведоха в резултата още във втората минута. Георги Николов бе точен след подаване на Нвачукву.

В 18-ата минута отборът на Ботев удвои преднината си след второ попадение на Николов, който вкара след центриране от корнер.

Пет минути по-късно Динамо намали изоставането си. Матвей Игонен не се намеси убедително при удар по диагонала и Фьодор Смолов добави топката в мрежата от близка дистанция за 1:2.

В самия край на първата част московският тим получи право да изпълни дузпа. Янис Карабельов сбърка при изнасянето на топката, а в опита си да поправи грешката му Ивелин Попов препъна противников състезател в наказателното поле. Хорхе Караскал реализира отсъдената дузпа и изравни за 2:2.

През втората част темпото на игра спадна и положенията пред двете врати липсваха.

В последната минута от редовното време обаче Александър Чупайов вкара трети гол за Динамо и донесе победата за своя отбор.

Така Ботев приключва лагера си в Белек с две победи и три поражения. Преди подновяването на шампионата “канарчетата” ще срещнат Хебър Пазарджик в последната си проверка от подготовката.
По публикацията работи: Антони Йорданов

Макс Верстапен

Верстапен победи пилотите на "Макларън" в спринта в Австрия

Макс Верстапен с "Ред Бул" устоя на предизвикателството на болидите на "Макларън“, за да спечели  спринтовото състезание от световния шампионат по автомобилизъм във Формула 1 - за "Голямата награда на Австрия". Нидерландецът тръгна от полпозишън и успя да увеличи преднината си във Формула 1 до 71 точки. Австралиецът Оскар Пиастри завърши втори с..

публикувано на 29.06.24 в 17:35
Калоян Кръстев

Хебър привлече нападателя Калоян Кръстев

Футболният клуб Хебър (Пазарджик) привлече в редиците си централния нападател Калоян Кръстев. 25-годишният таран е висок 192 см, а в досегашната си кариера е носил екипите на Славия, ЦСКА, Берое и Локомотив (София). Кръстев има и 5 мача за "А" националния отбор на България. Четвъртото ново попълнения на отбора се казва Енцо Ел Фатах...

публикувано на 29.06.24 в 17:25
Юлия Стаматова

Стаматова и Евтимова загубиха от сръбкини в Куршумлийска баня

Българките Юлия Стаматова и Диа Евтимова отпаднаха на полуфиналите в игрите поединично на турнира по тенис на клей в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд от 15 000 долара. Поставената под номер 6 Стаматова допусна обрат и претърпя поражение от водачката в схемата Аня Станкович от Сърбия с 6:2, 3:6, 4:6. Двубоят продължи два часа и десет..

публикувано на 29.06.24 в 17:19
Шели-Ан Фрейзър-Прайс

Шели-Ан Фрейзър-Прайс се класира за пета Олимпиада

Двукратната олимпийска и петкратна световна шампионка в спринта на 100 метра - лекоатлетката Шели-Ан Фрейзър-Прайс от Ямайка се класира за петата си олимпиада на 37-годишна възраст и ще преследва трети златен медал в кариерата си в спринта на 100 метра на Игрите в Париж. Фрейзър-Прайс стана трета в петък вечерта в квалификациите на Ямайка..

публикувано на 29.06.24 в 17:11
Алекс Божев

Алекс Божев подписа с ЦСКА 1948

Алекс Божев официално е футболист на ЦСКА 1948. Младият вратар е роден на 19 юли, 2005 година. Божев е играл за всички юношески гарнитури на България до 20 години, като е носил капитанската лента за отбора до 19 години. Той направи своя неофициален дебют за състава воден от Валентин Илиев в приятелската среща срещу Струмска слава (3:0). "Всички в..

публикувано на 29.06.24 в 17:03

Макс Верстапен спечели квалификацията за спринтовото състезание в Гран при на Австрия

Макс Верстапен с Ред Бул спечели квалификацията за спринтовото състезание на домашната писта за отбора си в Австрия, 11-и кръг от сезона във Формула 1. Ферстапен, който бе най-бърз и по-рано днес в единствената тренировка за уикенда, спечели първата позиция, давайки най-бързо време 1:04.686 минути. Той изпревари втория Ландо Норис (Великобритания) от..

публикувано на 28.06.24 в 20:08
Виктория Томова

Виктория Томова отпадна на полуфиналите в Бад Хомбург

Виктория Томова отпадна на полуфиналите на турнира по тенис на трева УТА 500 в Бад Хомбург (Германия) с награден фонд от 802 237 евро.  Първата ракета на България загуби с 0:6, 6:7 (6) срещу Дона Векич след час и 41 минути. Томова игра втори полуфинал през сезона след достигането си до най-добрите четири в Рабат през май.

публикувано на 28.06.24 в 19:57