Лудогорец с нова загуба по време на лагера си в Турция

Снимка: БТА

Лудогорец претърпя поражение с 1:3 от намиращия се в долната половина на класирането в Чехия отбор на Теплице. Това е първо поражение за шампионите в три изиграни проверки до момента.

Шампионите започнаха по-добре и още в 12-ата минута Спас Делев създаде голова възможност. Той проби и центрира, а Рик Джонатан стреля в тялото на чешкия вратар. Но само след две минути лудогорци поведоха благодарение на хубаво двойно подаване между Руан Круз и Якуб Пьотровски, което остави бразилеца сам срещу вратаря Рихард Лудха. Круз не се поколеба и копна топката над Лудха.

Веднага след това чехите създадоха две положения, като първото беше спасено от вратаря Симон Слуга. При следващата възможност обаче, четири минути по-късно, чехите изравниха. Петер Хорнек се разписа и благодарение на рикошет, който не остави шансове за вратаря Слуга.

Веднага след началото на втората част Теплице направи пълен обрат, като автор на гола стана Абдала Гнинг. Той излезе сам срещу вратаря и прати топката във вратата. Същият футболист тормозеше защитата на Лудогорец и преди почивката, но два негови изстрела бяха парирани. Първо грешка направи Раи Насименто и Гнинг нямаше как да пропусне. След това пък младият Анастас Пемперски върна лошо назад топката към Симон Слуга, сенегалецът Гнинг отне и вкара – 3:1.

В 65-ата минута Тисера направи пропуск, а малко след това спечели дузпа за Лудогорец, след като Мицевич игра с ръка след негов удар. От бялата точка Руан Круз обаче не успя да вкара гол. Пет минути след това Теплице можеше да стигне до четвърти гол, но гредата спаси младият вратар Дамян Христов. До края на контролата темпото спадна и мачът завърши при резултат 3:1 за Теплице.

В предишните два мача Лудогорец победи с 3:1 полския Раков (Ченстохова) и с 3:0 Олимпия (Любляна, Словения). Първият мач с Шахтьор (Донецк, Украйна) не се състоя заради лоши атмосферни условия, а следващият приятелски двубой е с Млада Болеслав (Чехия).

По публикацията работи: Кръстина Иванова

Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Славия препъна Черно море

Славия победи с 1:0 у дома Черно море в среща от 11-ия кръг в Първа лига и прекъсна негативната си серия от шест поредни двубоя без успех. А Черно море прекъсна серия от 7 мача без загуба. Първата част премина при поделено превъзходство.  В 22-ата минута Чунг До проби в наказателното поле и пусна кълбото за Цветелин Чунчуков, който отблизо се разписа..

публикувано на 04.10.24 в 22:02

Даниел Трифонов се класира на 2 финала в Сомбатхей

Даниел Трифонов се класира за финалите на прескок и на висилка на Световната чалъндж купа по спортна гимнастика за мъже в унгарския град Сомбатхей. Състезателят на Левски-Спартак с треньор Илия Янев зае второ място в квалификациите на висилка с 13.450 точки, а на прескок даде пети по сила резултат от 13.850 точки (13.950 първи прескок и 13.750 втори..

публикувано на 04.10.24 в 21:14
Кимия Ализаде

Дея Пеева с пето място на СП по таекуондо за младежи

Дея Пеева се класира на пето място при девойките в категория до 44 килограма Световното първенство по таекуондо до 17 години в Чунчон (Република Корея). Пеева стартира с успех над португалката Киара Барозо с 2:1 части (15:2, 15:16, 16:9), след което се справи с Фелисити Кастел (Филипини) с 2:0 (5:0, 4:0) и с Айлийн Торес (САЩ) с 2:1 (3:6, 14:7, 9:4). На..

публикувано на 04.10.24 в 21:07

Баскетболистите на Миньор откриха сезона с победа

Миньор стартира с победа през новия сезон в мъжкото ни баскетболно първенство.Момчетата на Георги Малденов не показаха колебания срещу Шумен след 90:74 в дебютния мач от първия кръг.  Официален дебют за "чуковете" направи най-новото им попълнение в лицето на Коди Шварц. За "жълто-зелените" пък също дебютира един от тримата им нови играчи - Дамян..

публикувано на 04.10.24 в 20:45

Ансамбълът на Тракия (Пловдив) спечели титлата при жените

Отборът на Тракия (Пловдив) спечели титлата при жените на Държавното първенство по художествена гимнастика за ансамбли, категория "Елит", което се провежда в зала "София" в столицата. Носител на Приз "Весела Димитрова" стана треньорката на Тракия Ирина Чернева, която го получи лично от наставничката на националките на България. Гимнастичките от..

публикувано на 04.10.24 в 20:08

Александра Фейгин завърши 6-та в Астана

Най-добрата българска състезателка Александра Фейгин завърши на шесто място при жените на турнира по фигурно пързаляне в Астана (Казахстан), информира БТА. Тя събра 168.33 точки, след като беше пета в кратката програма и шеста във волната. За Фейгин това беше първо състезание за сезона, в което показа новите си програми. Шампионка стана..

публикувано на 04.10.24 в 19:57

Арда и Берое не се победиха

Арда и Берое направиха равенство 1:1 в двубой от 11-ия кръг на Първа лига. В Кърджали всичко по-интересно на терена стана след почивката, когато паднаха и двете попадения. Хуанка Пинеда откри за заралии след около час игра, преди Тонислав Йорданов да донесе точката за домакините. Така Берое направи равенство в първия мач след раздялата с Хосе Луис..

публикувано на 04.10.24 в 19:55