Австриецът Мануел Фелер спечели слалома от СК във Венген

Мануел Фелер
Снимка: БТА

Австриецът Мануел Фелер спечели слалома от програмата на Световната купа по ски алпийски дисциплини в швейцарския курорт Венген.

Фелер бе трети след първия манш, но показа отлично каране във втория и успя да запише третата си победа през сезон 2023/24, както и общо пета в кариерата.

31-годишният австриец завърши състезанието с общо време от 1:50.28 минути, като изпревари само с една десета от секундата норвежеца Атле Лий МакГрат, който остана втори.

МакГрат даде най-добро време в първия манш от 53.67 секунди, което бе с 0.52 секунди по-добро от това на Фелер. До последната контрола във втория манш МакГрат поддържаше крехък аванс, но го загуби във финалните метри и трябваше да се задоволи с втората позиция.

На трето място на 0.21 секунди от победителя завърши звездата на норвежкия слалом Хенрик Кристоферсен.

В шестицата попаднаха още французинът Клеман Ноел и швейцарците Лоик Меяр и Марк Рохат.

Българският ас в слалома Алберт Попов се движеше много добре в първия манш, но точно преди финала допусна грешка, която му костваше отпадането.

В класирането за Световната купа водач е швейцарецът Марко Одермат с 1016 точки. Той има аванс от цели 552 точки пред втория Марко Шварц от Австрия, който обаче приключи сезона си заради контузия. Трети с 460 точки е французинът Сиприен Саразен. Победителят в днешния старт Фелер е пети с 384 точки

В подреждането за Малкия кристален глобус в слалома водач е Мануел Фелер с 345 точки, следван от Атле Лий МакГрат със 195 и Марко Шварц със 180. Алберт Попов е на 15-о място с 66 точки.

Следващият старт от Световната купа по ски алпийски дисциплини е в Китцбюел на 19 януари, когато предстои спускане. Отново в австрийския курорт предстои спускане и на 20 януари, а на 21 януари е предвиден слалом, в който трябва да участва и Алберт Попов.

По публикацията работи: Кръстина Иванова

Арсенал - ПСЖ  2:0

Резултати от втория кръг в основната фаза на Шампионската лига

Резултатите в 9-те мача от втория кръг на основната фаза на Шампионската футболна лига: Залцбург - Брест  0:4 Щутгарт - Спарта Прага  1:1 Арсенал - Пари Сен Жермен  2:0 Леверкузен - Милан   1:0 Барселона - Йънг Бойс    5:0 Дортмунд - Селтик   7:1 Интер - Цървена звезда   4:0 ПСВ Айндховен - Спортинг Лисабон   1:1 Слован Братислава - Манчестър..

публикувано на 01.10.24 в 23:54
Президентът на федерацията Илияна Раева.

Федерацията извади Елвира Краснобаева от националния отбор

Федерацията по художествена гимнастика реагира със съобщение за желанието на Елвира Краснобаева да не се състезава за България, изтъквайки като причина семейни обстоятелства, потвърдено писмено от нейната майка и законен представител Александра Чернишева,  Гимнастичката Елвира Краснобаева отказа да се състезава за България, сменя националността си..

публикувано на 01.10.24 в 16:10
Станислав Митков спечели сребърен медал на СП по таекуондо при младежи

Станислав Митков спечели сребърен медал на СП по таекуондо за младежи

Станислав Митков спечели сребърен медал на световното първенство по олимпийско таекуондо за младежи и девойки, което се провежда в Корвя. Състезателят на ВенциславСоколов отстъпи с 0:2 рунда във финала в категория 63 килограма пред  корееца Джунг Джебин. Преди да стигне до двубоя за титлата представителят на клуб „Ахил“ записа 5 победи – над Кога..

публикувано на 01.10.24 в 13:24
Елвира Краснобаева

БФХГ ще излезе с официална позиция по случая "Елвира Краснобаева", след като проведе УС

Ръководството на Българската федерация по художествена гимнастика ще излезе с официална позиция по случая „Елвира Краснобаева“, след като проведе управителен съвет, съобщиха от централата специално за БНР. Гимнастичката Елвира Краснобаева отказа да се състезава за България, сменя националността си Припомням, че снощи гимнастичката публикува в..

публикувано на 01.10.24 в 12:00

Гимнастичката Елвира Краснобаева отказа да се състезава за България, сменя националността си

Бронзовата медалистка на лента от европейското първенство в Будапеща - Елвира Краснобаева, вече няма да се състезава за България. Новината обяви самата тя в социалните мрежи.  "За мен беше чест да представям България. Благодаря на всички за всичко", написа Краснобаева в Инстаграм.  16-годишната спортистка е родена в Санкт Петербург.  На..

публикувано на 01.10.24 в 09:11
Alexandra Feigin

Александра Фейгин: Беноа Ришо ме научи да вярвам и да обичам себе си

Най-добрата ни състезателка по фигурно пързаляне Александра Фейгин и треньорът й Андрей Лутай заминаха за Казахстан за участие в първия за сезона турнир.  Националката ни ще представи за първи път новите си програми на турнира в памет на фигуриста Денис Тен. Носителят на бронзово отличие от олимпийските игри в Сочи и световен вицешампион  беше..

публикувано на 01.10.24 в 08:12
5 медала за българските таекуондисти от Откритото първенство на Албания

Два златни и три бронзови медала за българските таекуондисти от Откритото първенство на Албания

Два златни и три бронзови медала спечелиха българските състезатели от Откритото първенство по олимпийско таекуондо на Албания. Християн Георгиев спечели златния медал в категория 54 килограма при младежите след като записа пет победи. По пътя към титлата  състезателят на клуб "Ахил" с треньор Венцислав Соколов се наложи над Себастиян Курвело..

публикувано на 01.10.24 в 08:07