Болоня изхвърли Интер от Купата на Италия

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Болоня поднесе голямата изненада в турнира за Купата на Италия с елиминирането на досегашния носител на трофея Интер. Възпитаниците на наставника Тиаго Мота надвиха "нерадзурите" с 2:1 след 120 минути. Карлос Аугусто (92) беше точен за "нерадзурите" във втората минута на първото 15-минутно продължение, но Болоня нокаутира Интер с обрат в рамките на четири минути. Първо Беукема беше точен в 112-ата минута, а след това Ндойе (116) също се разписа. В редовното време двата тима не успяха да си отбележат гол. Лаутаро Мартиенс пък пропусна дузпа в 65-ата минута след отлична намеса на вратаря Равалия.

Домакините, които са носители на трофея в последните две години, са в отлична форма и записаха 7 победи и 3 равенства в последните 10 си срещи. Същото важи и за формата на Болоня. Тимът прави фурор под ръководството на наставника Тиаго Мота. Отборът е записал 6 победи, 3 равенства и 1 загуба в последните 10 срещи.

Наставникът на Интер Симоне Индзаги бе предприел доста промени в стартовия състав на тима си, имайки предвид сгъстената програма на отбора в последно време. В неделя грандът от Милано надви Лацио с 2:0 на Стадио Олимпико и това беше причината днес да видим в игра голяма част от резервите на отбора.

В 8-ата минута Равалия трябваше да се намесва при опасен шут на Клаасен от далечна дистанция. Интер показа, че е опасен в предни позиции въпреки много ротации в състава. Аслани също обстрелва вратата на Болоня в 10-ата минута, но топката излезе в аут. Болоня отговори с опасна атака по левия фланг. В наказателното поле Фабиан бе заел добра позиция и беше много близо до гол-шедьовър, отклонявайки топката от въздуха с пета. За негово съжаление тя прелетя покрай гредата.

В 23-ата минута Фратези беше оставен сам на втора греда при центриране от корнер. Халфът не успя да нанесе удар по топката и пропусна златна възможност да се разпише. В 31-вата минута Карлос Аугусто проби по левия фланг, влезе навътре и центрира по земя. Давиде Фратези бе набрал скорост и засече топката, насочвайки я към обратния ъгъл. Стражът на Болоня Равалия показа котешкия рефлекс и парира шута в корнер.

До края на полувремето липсваха добрите голови ситуации пред двете врати и футболистите на Интер и Болоня се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В 53-ата минута Марко Арнаутович се отчете с голям пропуск. Загубена топка от защитата на Болоня попадна в краката на Аслани. Той подаде към австрийския си колега, който пое с десния крак, нагласи си топката удобно на левия, но от около 10 метра до голлинията стреля в аут.

В 63-ата минута Интер получи правото да изпълни дузпа след намесата на ВАР. При центриране на Кристиан Аслани от корнер Кораца игра с ръка. Главният съдия не видя тази ситуация, но впоследствие я прегледа и отсъди дузпа. В отсъствието на щатния изпълнител на дузпи Хакан Чалханоолу зад топката застана капитанът Лаутаро Мартинес, който не изпълни 11-метровия наказателен удар по най-добрия начин, а стражът Равалия усети ъгъла и отрази.

В 66-ата минута Марко Арнаутович бе близо до гола. Негов силен шут в обратния ъгъл беше блокиран от защитник и Интер спечели само корнер. Подобен беше и опитът на Карлос Аугусто пет минути по-късно. Наставникът на Интер Симоне Индзаги усети, че мачът не върви в правилната посока и прибегна до три смени в 75-ата минута. В игра се появиха Николо Барела, Маркус Тюрам и Федерико Ди Марко, които замениха Клаасен, Марко Арнаутович и Алесандро Бастони.

Гостите приеха твърдо играта в своята половина и чакаха своя момента на контраатака. В 86-ата минута Тюрам и Ди Марко разиграха добре, а пред последния се откри възможността да шутира. И този път Равалия бе на висота. Последната възможност в мача отново бе на сметката на домакините, но Стефано Сенси не намери очертанията на вратата. Така двубоят влезе в продължения, а любопитен факт е, че за трета поредна година Интер решава съдбата си след 120 минути в осминафиналите.

Те пък започнаха по блестящ начин за Интер и още във втората минута Карлос Аугусто преодоля стената пред врата на Болоня. След центриране от корнер на Ди Марко, Карлос Аугусто беше изпуснат от отбраната на гостите и с глава матира Равалия.

В 112-ата минута Болоня изравни резултата с една от малкото си възможности в мача. Центрирана топка от корнер беше подценена от Аудеро, който позволи тя да го прехвърли, а от голлинията Зиркзе върна с пета към Беукема, който я прати мрежата.

В 116-ата минута Болоня нанесе втори шамар по Интер. Зиркзе се справи с Ачерби и пусна пас зад гърба на защитата към Ндойе, който видимо бе по-свеж и бърз от бранителите на домакините. Излязъл сам срещу Аудеро, Ндойе копна топката и донесе успеха за Болоня, който гарантира място на тима напред в турнира за Купата на Италия.

По публикацията работи: Кръстина Иванова

Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
Национален отбор по волейбол за жени до 18 години

България с чиста победа над Германия на ЕП по волейбол за жени до 18 години

Националният отбор на България по волейбол за жени до 18 години победи Германия с 3:0 (25:23, 25:19, 25:23) на старта си на Група 2 от Европейското първенство в гръцкия град Хераклиен. Отборът, с който започна треньорът Антонина Зетова, бе Деница Ангелова, Калина Венева, Никол Окоро, Димана Иванова, Вяра Парапунова и Дарина Нанева.   Родният тим..

публикувано на 01.07.24 в 23:13

Кристина Ташева: Затвърдихме категорично позициите си в естетическата гимнастика

Националният ни отбор спечели златните медали на Световна купа по естетическа групова гимнастика в Тарагона (Испания).  Възпитаничките на Кристина Ташева в състав Сияна Табакова, Карина Нейкова, Катрин Тасева, Яна Стайкова, Мария Мехлемова, Християна Ковачева, Виктория Берова и Сибила Кърпачева записаха втора победа във веригата след тази в Будапеща..

публикувано на 01.07.24 в 23:04
wimbledon

Мария Сакари, Наоми Осака, Ема Ръдукану и Джазмин Паолини стартираха с победи на "Уимбълдън"

Мария Сакари, Наоми Осака, Ема Ръдукану и Джазмин Паолини стартираха с победи участието си на "Уимбълдън". Поставената под номер 9 в схемата гъркиня Мария Сакари се нуждаеше само от 71 минути, за да постигне успех над американската квалификантка МакКартни Кеслър с 6:3, 6:1. "Чувствах се много по-добре, отколкото очаквах. Всички знаете, че имах малко..

публикувано на 01.07.24 в 22:36
Франция е на четвъртфинал на Евро 2024

Автогол прати Франция на четвъртфиналите на ЕП по футбол

Световният вицешампион Франция се класира за четвъртфиналите на Евро 2024.   Футболистите на Дидие Дешан си проправиха път към най-добрите осем с победа с 1:0 над Белгия. "Петлите" отново не впечатлиха с играта си, но стигнаха до успеха след автогол на белгийския защитник Ян Фертонген в 85-ата минута. Резервата Рандал Коло Муани изстреля топката, която..

публикувано на 01.07.24 в 21:16
Бончо Генчев, Христо Стоичков, Красимир Балъков и Георги Василев

Събират 40 000 лева за паметник на Трифон Иванов във Велико Търново

40 хиляди лева са нужни за двуметровия бронзов паметник на Трифон Иванов.  "Ти си в нашите сърца, остави следа в европейския и световния футбол", каза за Трифон Иванов Бончо Генчев, който подкрепя  инициативата.  В каузата във Велико Търново да има паметник на Трифон Иванов тази вечер се включиха легендите на българския футбол Христо Стоичков..

публикувано на 01.07.24 в 20:37
Невяна Владинова

Невяна Владинова: Ансамбълът ни вече е отбор

Невяна Владинова е известна в спортните среди като гимнастичката с желязна психика. Тя е световна вицешампионка отборно (заедно с Боряна Калейн и Катрин Тасева) от световното първенство в София през 2018 година, седма на олимпийските игри в Рио де Жанейро през 2016 година, бронзов медалист във финала с топка от световното първенство в Пезаро през..

публикувано на 01.07.24 в 20:03
Григор Димитров

Григор Димитров след победата на Уимбълдън: Загубите сега болят много повече, така че не искам да губя

Григор Димитров заяви след победата си на старта на турнира от Големия шлем "Уимбълдън", че оценява всеки мач, който играе, а резултатите му са плод от много работа през годините. Димитров започна с трисетова победа участието си в Лондон, надделявайки над сърбина Душан Лайович с 6:3, 6:4, 7:5. На коментара, че остарява като хубаво вино, Димитров..

публикувано на 01.07.24 в 18:56