Крумовград надви Берое в напрегнат мач

Ренан Арияш вкара единствения гол
Снимка: БТА

Отборът на Крумовград постигна шеста победа от началото на сезона в Първа лига, след като надигра Берое с минималното 1:0 като домакин в среща от 19-ия кръг на шампионата. Единственото попадение в мача реализира Ренан Арияш в 14-ата минута и по този начин донесе дебютен успех за Станислав Генчев начело на Крумовград. Така новакът в елита вече има актив от 21 точки, с което се изравни на десетата позиция в класирането с тима на Славия, докато Берое е с 3 точки повече на деветото място в подреждането.

Още преди да беше изминала и минута от началото на мача гостите пропуснаха отличен шанс да поведат. Джани Политино центрира от десния фланг, Майк Севайос се размина с топката, а на далечната греда Вини Трибуле стреля слабо над падащия Благой Макенджиев и това позволи на Божидар Кацаров да изчисти от голлинията.

Крумовград отговори с далечен изстрел на Димитър Тонев, преминал покрай гредата.

В 14-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Патрик Луан получи отляво и върна топката към границата на наказателното поле, от където Ренан Арияш стреля без подготовка и не остави шансове на Родриго Ачинели с прецизно изпълнение в горния ляв ъгъл.

Веднага след подновяването на играта от центъра футболистите на Хосе Луис Ачиари можеха да изравнят чрез Вини Трибуле, чийто удар от около 12-13 метра обаче премина над целта.

В 41-ата минута Благой Макенджиев спаси безпроблемно точен изстрел на Трибуле и така почивката дойде при гол аванс в полза на домакините.

Две минути след подновяването на играта Сегундо Пачаме шутира опасно от границата на наказателното поле, но Матей Шимич блокира неговия изстрел пред стража на Крумовград. Играчите на Берое имаха претенции за дузпа за игра с ръка, но такава не бе отсъдена.

В 62-ата минута изстрел на Вячеслав Велев премина над целта. Малко след това и Раян Сенхаджи също не успя да намери очертанията на вратата при удар по диагонала след разбъркване в наказателното поле.

В 81-ата минута попадение на резервата Джеферсон бе отменено заради засада на Ренан Арияш в хода на нападението.

До края на срещата Берое потърси изравняването, но така и не съумя да намери път към вратата на Благой Макенджиев и Крумовград се поздрави с успеха.

По публикацията работи: Светослав Табаков

Таня Богомилова

Таня Богомилова - една легенда празнува юбилей

Таня Богомилова – една от най-великите спортистки в българската олимпийска история, навършва днес 60 години. Тя е първата и единствена българка с олимпийско злато в плуването бе определена за "Спортист на годината" в най-успешния сезон за родния спорт. Олимпийска шампионка на 100 м бруст от Сеул 1988, с четвърто и шесто място на същите..

публикувано на 30.06.24 в 09:38
Борислав Маринов и Кристиан Каси

Ботев (Пд) привлече двама нови

Ботев (Пловдив) привлече още двама нови футболисти. Това са 19-годишният Борислав Маринов и Кристиан Каси, които пристигат като преотстъпени под наем с опция за закупуване в края на сезона. Двамата се присъединиха към лагера на тима в Правец, съобщават от клуба. Маринов е един от големите таланти в българския футбол. Атакуващият футболист..

публикувано на 30.06.24 в 06:59

Германия е на четвъртфинал след победа срещу Дания

Отборът на Германия победи състава на Дания с 2:0 и стана вторият отбор, който се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство по футбол, на което е домакин. По-рано вчера Швейцария елиминира защитаващия титлата си тим на Италия с 2:0 и стана първият четвъртфиналист в турнира. Възпитаниците на Юлиан Нагелсман стигнаха до успеха с голове..

публикувано на 30.06.24 в 00:52
Германия - Дания

Силна буря прекъсна за 25 минути осминафинала: Германия - Дания

Силна буря прекъсна мача между домакините от Германия и Дания от осминафиналите на Европейското първенство по футбол. Мачът в Дортмунд беше спрян за около 25 минути заради гръмотевична буря и проливен дъжд, които направиха играта невъзможна. Съдията Майкъл Оливър от Англия прибра двата отбора в съблекалните в 33-ата минута. Двата тима играят при..

публикувано на 29.06.24 в 23:41
Лудогорец

Лудогорец спечели и последната си контрола в Австрия

Футболният Лудогорец записа изразителна победа с 4:1 срещу румънския Университатя (Крайова) в последната си контрола по време на лагера в Австрия. Шампионите се завръщат в България в неделя и на 10 юли ще приемат Динамо (Батуми) в квалификациите на Шампионската лига. Кайо Видал даде преднина на Лудогорец след половин час игра и Рик..

публикувано на 29.06.24 в 21:37
Швейцария - Италия

Швейцария елиминира еврошампиона

Съставът на Швейцария детронира шампиона Италия в осминафиналите на европейското първенство по футбол, след като Ремо Фройлер и Рубен Варгас отбелязаха по едно попадение във всяко полувреме за победа с 2:0 на "Олимпиащадион" в Берлин. Селекционерът на италианците Лучано Спалети направи шест промени от срещата с Хърватия в груповата фаза, а..

публикувано на 29.06.24 в 21:32
Левски - Септември (Сф)

Левски разгроми Септември (Сф) в контрола

Асими Фадига вкара гол и направи две асистенции в рамките на едно полувреме, а Левски се наложи с 5:0 срещу Септември в контролна среща по футбол, изиграна на стадион "Георги Аспарухов" в София. Левски поведе в деветата минута с попадение на Фадига. Марин Петков изпрати мощен далечен удар и той бе отразен от Димитър Шейтанов, но дебютантът..

публикувано на 29.06.24 в 20:51