Нюкасъл срази Челси с 4:1, Уест Хем спечели драматично 3 точки

Нюкасъл спечели с 4:1 срещу Челси
Снимка: БТА

Отборът на Нюкасъл спечели с категоричното 4:1 пред собствена публика срещу Челси в двубой от 13-ия кръг на английската Висша лига по футбол. В 13-ата минута Люис Майли изведе Александър Исак, който даде аванс в полза на "черно-белите", но точно 10 минути след това Рахийм Стърлинг прати топката в мрежата на домакините.

Домакините си върнаха преднината след час игра чрез Джамал Ласелс, а по-малко от минута след по-късно Жоелинтон покачи на 3:1.

В 73-ата минута Рийс Джеймс показа втори жълт и съответно червен картон и остави "сините" с човек по-малко на терена.

Седем минути преди края на редовното време Антъни Гордън направи безпомощен вратаря Робърт Санчес за крайното 4:1.

Това е пети пореден успех за Нюкасъл у дома. "Черно-белите" са на шесто място с 23 точки, докато Челси е на десета позиция с 16 пункта.

В друга среща от кръга Уест Хем спечели драматично с 2:1 като гост срещу Бърнли. Автогол на Дара О'Ший и попадение на Томаш Соучек в последните четири минути на редовното време осигуриха драматичния обрат за лондончани, които се намират на девето място във Висшата лига с 19 точки.

Новакът в елита Бърнли е само с 4 точки на 20-та позиция. "Виненочервените" са първият отбор в историята на английска лига, който губи първите си седем двубоя у дома през сезона.

По-късно днес е двубоят на Арсенал като гост срещу Брентфорд. В неделя Тотнъм е домакин на Астън Вила, докато Манчестър Юнайтед гостува на Евертън.

Черно море и ЦСКА София направиха постно 0:0

Черно море и ЦСКА София не успяха да си отбележат гол и направиха постно 0:0 в мач от 10-ия кръг на Първа лига. С точката домакините в двубоя имат вече 19 точки в актива си след 5 победи, 4 равенства и 1 поражение. Гостите от София са с 10 точки. те имат 3 победи, едно равенство и 5 загуби. Непосредствено преди началото на срещата в групата на Черно..

публикувано на 28.09.24 в 22:04
Уулвърхемптън - Ливърпул

Ливърпул излезе начело във Висшата лига след трудна победа над последния

Ливърпул излезе начело в класирането на Висшата лига на Англия след успех като гост с 2:1 над намиращия се на последното 20-о място Уулвърхемптън. "Червените" стигнаха до успеха с гол от дузпа на Мохамед Салах в 61-вата минута, отсъдена за нарушение на Нелсон Семедо в собственото му наказателно поле. През първите 45 минути Ливърпул бе по-добрият отбор..

публикувано на 28.09.24 в 21:46
Байерн - Байер (Леверкузен)

Байерн и Байер (Леверкузен) не излъчиха победител

Байерн и Байер (Леверкузен) завършиха 1:1 в  дербито на петия кръг на германското футболно първенство. Байерн загуби първите си точки за сезона, но остават на върха с 13 точки, две повече от втория РБ Лайпциг. Шампионът Леверкузен е трети с 10 точки. Роберт Андрич вкара с удар от движение и даде преднина на Леверкузен в 15-а минута, но Байерн стигна..

публикувано на 28.09.24 в 21:42
Рилски спортист

Рилски спортист победи Спартак (Пл) и спечели баскетболната Суперкупа при мъжете

Шампионът Рилски спортист победи финалиста за Купата на България Спартак Плевен с 95:76 (25:15, 23:21, 30:21, 17:19) в "Арена Самоков" в двубой за Суперкупата на страната по баскетбол за мъже за 2024 година и спечели трофея за трети път в историята си. Преди това клубът от Самоков бе триумфирал със Суперкупата през 2021-а и 2022 година, докато за..

публикувано на 28.09.24 в 21:38

Бронз за България в категория тройки на Световното по спортна аеробика

Антонио Папазов, Тихомир Баротев и Борислава Иванова спечелиха бронзов медал в категория тройки на Световното първенство по спортна аеробика за мъже и за жени в Пезаро (Италия). Българите, които вчера осигуриха квота за България за Световните игри 2025 година в Китай, получиха за изпълнението си на финала оценка от 20.538 точки. Пред тях останаха само..

публикувано на 28.09.24 в 21:28
Втора лига

Резултатите във Втора лига

Първенство на България по футбол, срещи от 11-ия кръг на Втора лига: Беласица Петрич - Фратрия Варна             0:1 Ботев Пловдив II - Добруджа                 0:5 Струмска слава Радомир - Спортист Своге     1:0 Янтра Габрово - Спартак Плевен              1:2 Монтана - Несебър                           2:0 Етър - Ловеч 1:0

публикувано на 28.09.24 в 21:00

Крумовград победи Локомотив в Пловдив

Отборът на Крумовград постигна първа победа като гост от началото на сезона в Първа лига, след като се наложи с 2:0 при визитата си на Локомотив (Пловдив) в среща от 10-ия кръг на шампионата. И двете попадения в мача паднаха през първата част, като в рамките само на 9 минути се разписаха Серкан Юсеин и Матеус Енрике, които бяха точни съответно в 23-ата..

публикувано на 28.09.24 в 19:20