ЦСКА София обърна Крумовград за 4:1

Снимка: cska.bg

Отборът на ЦСКА София спечели с 4:1 гостуването си на Крумовград в мач от 17-ия кръг на Първа лига. „Червените“ осъществиха пълен обрат, за да стигнат до победата. Александър Колев откри резултата за домакините в 34-ата минута, но Амос Юга изравни четири минути след това, а през втората част Християн Петров, Данило Асприля и Марселино Кареасо донесоха трите точки на "армейците". По този начин играчите на Нестор Ел Маестро излязоха еднолично на върха в класирането на шампионата с 38 точки в актива си, с 2 повече от втория Черно море. Крумовград пък регистрира девето поражение през кампанията и остава на 11-о място в подреждането с 18 точки.

Домакините стартираха по-активно срещата и още в третата минута стигнаха до първи точен удар. Амос Юга не се намеси добре при опит за изчистване в наказателното поле и топката падна на крака на Диего Рапосо, който стреля по земя, но Густаво Бусато спаси. Малко след това Клайдер Машедо отправи опасен изстрел с глава след центриране от корнер на близката греда, преминал встрани от вратата на „червените“.

В 14-ата минута вратарят на гостите от София трябваше да се намесва отново при коварно изпълнение на Александър Колев от пряк свободен удар от над 30 метра.

Играчите на Нестор Ел Маестро организираха първата си по-опасна атака в мача в 20-ата минута, когато Джонатан Линдсет шутира от въздуха от границата на наказателното поле, но над напречната греда.

В 34-ата минута Крумовград поведе в резултата. Ренан Арияш центрира отляво към Александър Колев, който изпревари Християн Петров и засече неспасяемо с левия крак за 1:0.

ЦСКА обаче отговори мигновено и изравни само четири минути по-късно. Капитанът на „армейците“ Амос Юга бе изведен отляво в наказателното поле на домакините и не остави шансове на Благой Макенджиев с удар в близкия ъгъл за 1:1.

В последната минута от редовното време на първата част вратарят на Крумовград спаси силен шут от дистанция на Иван Турицов и така почивката дойде при равенство 1:1.

Второто полувреме започна с игрови натиск на ЦСКА. Седем минути след подновяването на играта „червените“ можеха да стигнат до второ попадение. В опита си да изчисти прострелно центриране на Иван Турицов Ренан Арияш отправи топката към собствената си врата, но Макенджиев се намеси и улови.

В 67-ата минута Матей Шимич стреля неточно с глава, след като засече с глава центриране от корнер. Малко след това и Алескандър Колев не успя да намери целта с удар от около 10 метра.

В 78-ата минута „червените“ осъществиха пълен обрат. Тибо Вион шутира от пряк свободен удар в стената, след което Браян Кордоба върна с глава топката в наказателното поле, където след разбъркване Християн Петров бе на точното място, за да стреля и след рикошет в крака на Раян Сенхаджи Благой Макенджиев нямаше как да реагира - 1:2.

Пет минути след това играчите на Нестор Ел Маестро сложиха точка на спора с трето попадение. Влезлият като резерва Данило Асприля се разписа, след като бе изведен сам срещу вратаря на Крумовград и го преодоля хладнокръвно за 3:1.

В първата минута на добавеното време на срещата Марселино Кареасо оформи крайния резултат с четвърти гол, дошъл на празна врата след асистенция на Дюкенс Назон.

В следващия кръг Крумовград гостува на Черно море, докато ЦСКА София посреща Етър.

По публикацията работи: Христо Денев

Таня Богомилова

Таня Богомилова - една легенда празнува юбилей

Таня Богомилова – една от най-великите спортистки в българската олимпийска история, навършва днес 60 години. Тя е първата и единствена българка с олимпийско злато в плуването бе определена за "Спортист на годината" в най-успешния сезон за родния спорт. Олимпийска шампионка на 100 м бруст от Сеул 1988, с четвърто и шесто място на същите..

публикувано на 30.06.24 в 09:38
Борислав Маринов и Кристиан Каси

Ботев (Пд) привлече двама нови

Ботев (Пловдив) привлече още двама нови футболисти. Това са 19-годишният Борислав Маринов и Кристиан Каси, които пристигат като преотстъпени под наем с опция за закупуване в края на сезона. Двамата се присъединиха към лагера на тима в Правец, съобщават от клуба. Маринов е един от големите таланти в българския футбол. Атакуващият футболист..

публикувано на 30.06.24 в 06:59

Германия е на четвъртфинал след победа срещу Дания

Отборът на Германия победи състава на Дания с 2:0 и стана вторият отбор, който се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство по футбол, на което е домакин. По-рано вчера Швейцария елиминира защитаващия титлата си тим на Италия с 2:0 и стана първият четвъртфиналист в турнира. Възпитаниците на Юлиан Нагелсман стигнаха до успеха с голове..

публикувано на 30.06.24 в 00:52
Германия - Дания

Силна буря прекъсна за 25 минути осминафинала: Германия - Дания

Силна буря прекъсна мача между домакините от Германия и Дания от осминафиналите на Европейското първенство по футбол. Мачът в Дортмунд беше спрян за около 25 минути заради гръмотевична буря и проливен дъжд, които направиха играта невъзможна. Съдията Майкъл Оливър от Англия прибра двата отбора в съблекалните в 33-ата минута. Двата тима играят при..

публикувано на 29.06.24 в 23:41
Лудогорец

Лудогорец спечели и последната си контрола в Австрия

Футболният Лудогорец записа изразителна победа с 4:1 срещу румънския Университатя (Крайова) в последната си контрола по време на лагера в Австрия. Шампионите се завръщат в България в неделя и на 10 юли ще приемат Динамо (Батуми) в квалификациите на Шампионската лига. Кайо Видал даде преднина на Лудогорец след половин час игра и Рик..

публикувано на 29.06.24 в 21:37
Швейцария - Италия

Швейцария елиминира еврошампиона

Съставът на Швейцария детронира шампиона Италия в осминафиналите на европейското първенство по футбол, след като Ремо Фройлер и Рубен Варгас отбелязаха по едно попадение във всяко полувреме за победа с 2:0 на "Олимпиащадион" в Берлин. Селекционерът на италианците Лучано Спалети направи шест промени от срещата с Хърватия в груповата фаза, а..

публикувано на 29.06.24 в 21:32
Левски - Септември (Сф)

Левски разгроми Септември (Сф) в контрола

Асими Фадига вкара гол и направи две асистенции в рамките на едно полувреме, а Левски се наложи с 5:0 срещу Септември в контролна среща по футбол, изиграна на стадион "Георги Аспарухов" в София. Левски поведе в деветата минута с попадение на Фадига. Марин Петков изпрати мощен далечен удар и той бе отразен от Димитър Шейтанов, но дебютантът..

публикувано на 29.06.24 в 20:51