Боряна Калейн и Стилияна Николова без медал в индивидуалния многобой на СП във Валенсия

Снимка: Кръстина Иванова

Боряна Калейн и Стилияна Николова не успаха да спечелят медал в многобоя на световното първенство по художествена гимнастика, което се провежда в испанския град Валенсия.

Българките не издържаха на напрежението и допуснаха грешки, които ги лишиха от отличията. Николова се нареди четвърта, а Калейн завърши на шеста позиция в надпреварта.

Стилияна Николова, която е бронзова медалистка от шампионата в София през 2022, събра сбор от 130.650 точки, след като беше оценена с 35.550 за изпълнението с обръч, 32.000 тоцки за това  с топка, 33.500 точки с бухалки и 29.600 точки с лента.

Тя започна многобоя с композицията с топка, в края на изпълнението имаше изпускане заради, което получи 32.000 точки. С бухалки българката допусна неточности и съдиите й дадоха 33.500 точки. Изпйлнението й с лента бе безязано от гаф, след като или заради шумната публика не чу началния сигнал и не започна съчетанието си, когато музиката тръгна. Българката  остана на килима около минута, а при повторния старт на композицията направи възел  и беше оценена с 29.600 точки. При последното си излизане на килима за съчетанието си с обръч възпитаничката на Валентина Иванова беше безапелационна и получи висока оценка от 35.500 точки.

Абсолютната европейска шампионка от Баку 2023 Боряна Калейн отново зае шесто място след като събра актив от 129.950 точки (31.950 точки - бухалки, 31.900 точки - лента, 33.800 точки -обръч, 32.300 точки - топка), след като допусна грешки в представянето на съчетанията си с обръч и с топка.

Състезателката на Марияна Памукова  започна надпреварата с бухалки и беше безапелационна с 33.800 точки. С лента Калейн също игра много силно и беше оценена с 32.300 точки.При изпълнението с обръч, българката имаше изпускане и съдиите й дадоха 31.950 точки. От българския щаб подадоха контестация за трудност с уред, която беше отхвърлена. С топка националката изпълни много добре трудната си и артистична композиция, но накрая изпусна уреда и получи 31.900 точки. Като цяло по време на всичките дни на световно първенство Боряна Калейн получаваше незаслужено ниски оценки за съчетанията си.

Шампионка в многобоя стана Даря Варфоломеев със сбор от 137.450 точки. За германката това е пето злато от шампионата след тези във финалите с обръч, с топка, с бухалки и с лента.

Защитаващата титлата си София Рафаели (Италия) остана втора със 135.700 точки, а трета е Дария Атаманов (Израел) с 131.400 точки.

Флорида победи Ню Йорк Рейнджърс с 2:1

Флорида е на финал за Купа „Стенли“ втори пореден сезон

Отборът на Флорида победи Ню Йорк Рейнджърс като домакин с 2:1 в шестия мач от финала на Източната конференция на Националната хокейна лига (НХЛ). Така тимът спечели серията с 4:2 успеха и за втори пореден сезон се класира за финала за Купа "Стенли". Сам Бенет в 20-ата минута и Владимир Тарасенко в 50-ата бяха точни за победителите. За..

публикувано на 02.06.24 в 09:43
Пет бронзови медала и два финала за наши борци в Румъния

Пет бронзови медала спечелиха българските състезатели в първия ден на турнира по борба за юноши и девойки в Румъния. Отличията взеха Никол Крумова след 7:1 срещу представителката на домакините Ана Ротару в категория до 53 кг, а Десислава Иванова беше още по-категорична като тушира полякинята Емилия Свержевска, след като губеше първата част с..

публикувано на 02.06.24 в 09:35
Благой Тодоров

Българин спечели сребро на стрелба с лък в Словения

Благой Тодоров спечели сребърен медал при кадетите до 18 години в категория рекърв на провеждащия се световен ранкинг турнир по стрелба с лък в Словения, съобщиха от българската федерация. В конкуренцията на 22 състезатели от 14 държави Тодоров завърши квалификацията с 615 точки, което му отреди осмо място, той пропусна 1/16-елиминациите и..

публикувано на 02.06.24 в 09:32
Новак Джокович

Джокович сломи Музети в най-късно завършилия мач на „Ролан Гарос“

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Сърбинът, който търси 25-и трофей от Големия шлем в кариерата си, се бори доста в студената и влажна съботна вечер на "Ролан Гарос", но успя да спечели срещу италианеца Лоренцо Музети със 7:5, 6:7(6), 2:6, 6:3, 6:0 в..

публикувано на 02.06.24 в 09:26
Един Терзич

Един Терзич: Заслужавахме повече от загуба

Старши треньорът на Борусия (Дортмунд) - Един Терзич, свиква с болезнени финали. Неговият отбор пропусна да спечели титлата в Бундеслигата през миналия сезон в последния мач, а на "Уембли" загуби финала на Шампионската лига с 0:2 от Реал Мадрид, въпреки че игра много добре в хода на двубоя. "Заслужавахме повече от загуба с 0:2, особено през..

публикувано на 02.06.24 в 08:25
Карло Анчелоти

Карло Анчелоти: Беше много трудно, но спечелихме! Мечтата продължава

Старши треньорът на Реал (Мадрид) - Карло Анчелоти, продължи успехите си в Шампионската лига, като завоюва рекорден пети трофей като мениджър, но призна, че Борусия (Дортмунд) е притеснил отбора му, преди "белите" да стигнат до победата с 2:0. "Никога не се свиква с това", каза 64-годишният Анчелоти, който е печелил Шампионската лига два..

публикувано на 02.06.24 в 08:13
Волейболистките загубиха и от Сърбия – 1:3

Женският ни национален отбор по волейбол допусна шеста загуба в турнира Лига на нациите, след като на турнира в американския град Арлингън отстъпи срещу тима на Сърбия с 1:3 (25:18, 21:25, 17:25, 16:25) гейма. Така българките са последни в класирането с една победа и шест поражения, а заключителният им мач в Арлингтън е срещу Германия. Лидер..

публикувано на 02.06.24 в 07:45