Женският ни волейболен отбор отново надигра Чехия

Женски национален отбор
Снимка: БГНЕС

Женският национален отбор на България по волейбол записа втора поредна победа над Чехия в серията от контролни срещи между двете страни. След 4:0 в първия мач, снощи българският състав постигна успех с 3:1 (25:21, 21:25, 28:26, 25:20).

Двубоите, които са част от подготовката за стартиращото другата седмица Европейско първенство, се състоят в столичната зала "Христо Ботев". Първите два бяха закрити за фенове и медии, но последният (четвъртък, 10 август) ще бъде със свободен вход, информира официалният сайт на Българска федерация по волейбол.

Селекционерът Лоренцо Мичели даде шанс на състезателките, които получават по-малко игрово време в официалните мачове. С изключение на последния гейм, мачът бе по-оспорван от първата проверка. България взе първата част с 25:21, а при същия резултат съперникът изравни във втората. В нея българките водеха до средата ѝ, но Чехия направи обрат за 17:18 след грешка на български сервис и успя дори да поведе с 5 точки (19:25). Третият гейм бе най-равностоен и буквално бе точка за точка, като трябваше да се определи с допълнителни (28:26). По лесно им бе на "лъвиците" в следващия период, който поддържаха разлика и успяха да затворят срещата след 25:20.

"Постигнахме две победи, но мисля че не това е най-важното. В двата дни пуснахме коренно различни състави. Такъв беше и планът. Дадохме шанс на състезалки, които получават по-малко игрово време. Днес беше тяхното време да се покажат. Доволен съм. – коментира селекционерът Лоренцо Мичели пред официалния сайт на Българска федерация волейбол. - Опитах да направя смени, така че да има време за всички. Щастлив съм, че и при тези промени не загубихме. Във вторник ние играхме добре. Да, ние знаем, че те не бяха на нашето ниво, защото пътуваха и нямаха време дори да тренират. В четвъртък ще е реалната проверка, в която ние ще трябва да натиснем, защото това ще бъде и последната ни проверка преди Европейското първенство."

Двубоят в четвъртък е при свободен вход за зрители. Началото му е 17:00 ч.

"В последният мач ще имаме и атмосфера от трибуните. На първо място искам момичета да се хвърлят здраво на терена. Това е национален отбор – нещо, с което хората се гордеят. За нас е чест да играем и утре трябва да се доказваме пред хората, които са дошли заради отбора и защо сме част от тима на България."

Проверките на България срещу Чехия са последните преди Европейското първенство (15 август – 3 септември). Тимът ни е в група с отборите на Хърватия, Босна и Херцеговина, Румъния, Швейцария и домакина Италия.

"Трябва да спечелим тези контроли, за да добием повече увереност. Да победим, за да респектираме. Да покажем борба, защото грешки се правят, всеки прави, но ние трябва да покажем хъс и желание да се борим за всяка точка. Да оставим кръвта си на терена", каза още Мичели.

По публикацията работи: Илиян Христов

Славия препъна Черно море

Славия победи с 1:0 у дома Черно море в среща от 11-ия кръг в Първа лига и прекъсна негативната си серия от шест поредни двубоя без успех. А Черно море прекъсна серия от 7 мача без загуба. Първата част премина при поделено превъзходство.  В 22-ата минута Чунг До проби в наказателното поле и пусна кълбото за Цветелин Чунчуков, който отблизо се разписа..

публикувано на 04.10.24 в 22:02

Даниел Трифонов се класира на 2 финала в Сомбатхей

Даниел Трифонов се класира за финалите на прескок и на висилка на Световната чалъндж купа по спортна гимнастика за мъже в унгарския град Сомбатхей. Състезателят на Левски-Спартак с треньор Илия Янев зае второ място в квалификациите на висилка с 13.450 точки, а на прескок даде пети по сила резултат от 13.850 точки (13.950 първи прескок и 13.750 втори..

публикувано на 04.10.24 в 21:14
Кимия Ализаде

Дея Пеева с пето място на СП по таекуондо за младежи

Дея Пеева се класира на пето място при девойките в категория до 44 килограма Световното първенство по таекуондо до 17 години в Чунчон (Република Корея). Пеева стартира с успех над португалката Киара Барозо с 2:1 части (15:2, 15:16, 16:9), след което се справи с Фелисити Кастел (Филипини) с 2:0 (5:0, 4:0) и с Айлийн Торес (САЩ) с 2:1 (3:6, 14:7, 9:4). На..

публикувано на 04.10.24 в 21:07

Баскетболистите на Миньор откриха сезона с победа

Миньор стартира с победа през новия сезон в мъжкото ни баскетболно първенство.Момчетата на Георги Малденов не показаха колебания срещу Шумен след 90:74 в дебютния мач от първия кръг.  Официален дебют за "чуковете" направи най-новото им попълнение в лицето на Коди Шварц. За "жълто-зелените" пък също дебютира един от тримата им нови играчи - Дамян..

публикувано на 04.10.24 в 20:45

Ансамбълът на Тракия (Пловдив) спечели титлата при жените

Отборът на Тракия (Пловдив) спечели титлата при жените на Държавното първенство по художествена гимнастика за ансамбли, категория "Елит", което се провежда в зала "София" в столицата. Носител на Приз "Весела Димитрова" стана треньорката на Тракия Ирина Чернева, която го получи лично от наставничката на националките на България. Гимнастичките от..

публикувано на 04.10.24 в 20:08

Александра Фейгин завърши 6-та в Астана

Най-добрата българска състезателка Александра Фейгин завърши на шесто място при жените на турнира по фигурно пързаляне в Астана (Казахстан), информира БТА. Тя събра 168.33 точки, след като беше пета в кратката програма и шеста във волната. За Фейгин това беше първо състезание за сезона, в което показа новите си програми. Шампионка стана..

публикувано на 04.10.24 в 19:57

Арда и Берое не се победиха

Арда и Берое направиха равенство 1:1 в двубой от 11-ия кръг на Първа лига. В Кърджали всичко по-интересно на терена стана след почивката, когато паднаха и двете попадения. Хуанка Пинеда откри за заралии след около час игра, преди Тонислав Йорданов да донесе точката за домакините. Така Берое направи равенство в първия мач след раздялата с Хосе Луис..

публикувано на 04.10.24 в 19:55