Виктория Томова е извън първите 100 на световната тенис ранглиста

Виктория Томова
Снимка: Ройтерс

Първата ракета на България - Виктория Томова, излезе извън Топ 100 на световната тенис ранглиста на Женската тенис асоциация (УТА). Томова отпадна през седмицата в първия кръг на тенис турнира на клей в Хамбург от сериите АТП 250 от аржентинката Надя Подороска. Така българката се смъкна в класацията с 4 места и вече е на 103-а позиция.

Втора сред българките е Галя Топалова, която е 273-а, а Изабелла Шиникова е 313-а, след като преди седмица прогресира с 99 места.

Полякинята Ига Швьонтек остана лидер в класацията, като след нея са Алина Сабаленка от Беларуск и Елина Рибакина от Казахстан. Единствената промяна в Топ 10 е придвижването на тунизийката Онс Жабюр на пето място, която изпревари французойката Каролин Гарсия.

БНР подкасти:

Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
Лудогорец победи с 1:0 Локомотив (Пд) в Разград

Лудогорец с минимален успех срещу Локомотив (Пд)

Лудогорец победи трудно с 1:0 у дома Локомотив Пловдив в последния двубой от 11-ия кръг в Първа футболна лига и вече има три точки преднина на върха в класирането пред Левски. Шампионите започнаха по-активно в първите минути. Квадво Дуа нанесе първия точен шут в 11-ата минута, но не успя да затрудни Мартин Луков. Следващото положение пред..

публикувано на 06.10.24 в 22:09
Спартак (Вн) победи Локомотив (Сф) с 3:2 след като губеше с 0:2

Спартак (Вн) спечели след обрат срещу Локо (Сф)

Спартак (Варна) победи Локомотив (София) с 3:2 в мач от 11-ия кръг на Първа футболна лига. Домакините стигнаха до успеха след като губеха с 0:2. Първата сериозна ситуация в мача бе за домакините във 2-ата минута. Ромееш Ивей центрира отдясно, топката стигна до Ахмед Ахмедов, който стреля от няколко метра, но вратарят Александър Любенов спаси...

публикувано на 06.10.24 в 19:49
Даниел Трифонов взе сребро на прескок в Сомбатхей

Даниел Трифонов със сребро на прескок в Сомбатхей

Даниел Трифонов спечели сребърен медал на финала на прескок и завърши осми на висилка на Световната купа по спортна гимнастика за мъже в Сомбатхей (Унгария). На прескок българинът получи оценка от 14.150 точки (14.100 точки първи опит и 14.200 втори опит) и се качи на второто място на почетната стълбичка. Шампион стана Асан Салимов..

публикувано на 06.10.24 в 19:11
Хебър и Ботев (Вр) завършиха 1:1

Хебър и Ботев (Вр) не се победиха

Отборите на Хебър и Ботев (Враца) завършиха 1:1 в среща от 11-ия кръг на футболното ни първенство. Двубоят между двата тима се игра на стадион „Локомотив“ в Пловдив заради продължаващите ремонтни дейности по тревното покритие на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик. Божидар Пенчев откри резултата за Хебър още в 10-ата минута от пряк..

публикувано на 06.10.24 в 18:39
Ансамбъл (жени)

Четири гимнастички напускат ансамбъл (жени)

Четири гимнастички от женския ансамбъл по художествена гимнастика напускат състава, това заяви в ефира на БНТ президентът на Българската федерация Илиана Раева. Желание да напуснат отбора, който се класира на четвърто място на олимпийските игри в Париж, са изразили Камелия Петрова, Маргарита Василева, Магдалина Миневска и Рейчъл Стоянов. Стоянов все още..

публикувано на 06.10.24 в 13:44
Стефани Стоева

Титла за Стефани Стоева в София, Налбантова е №4 на световното

Стефани Стоева спечели титлата на единично жени на международния турнир по бадминтон в зала "Европа" в София.  На финала тя постигна успех над третата поставена националка Гергана Павлова след обрат с 18:21, 21:15, 21:8 за 56 минути.  Стефани Стоева стигна до трофея след шест поредни победи, след като започна от квалификациите.  По-късно..

публикувано на 06.10.24 в 12:37
Данийл Мадведев

Медведев обърна Арналди и е на осминафинал в Шанхай

Руският тенисист Данийл Мадведев се наложи над италианеца Матео Арналди с 5:7, 6:4, 6:4 в третия кръг на силния тенис турнир в Шанхай от сериите "Мастърс" 1000 с награден фонд от близо 9 милиона долара. На осминафиналите на турнира той очаква победителя от двубоя между гърка Стефанос Циципас и Александър Мюлер от Франция. Мачът между двамата..

публикувано на 06.10.24 в 11:48