Ливърпул вкара шест гола на застрашения от изпадане Лийдс

Ливърпул разгроми Лийдс с 6:1

С по два гола на Мохамед Салах и Диого Жота Ливърпул съсипа Лийдс като гост, побеждавайки го с 6:1 в 31-ия кръг на английската Висша лига. Победата не подобрява кой знае колко положението на Червените от Анфийлд в класирането, тъй като те си остават 8-и, но са на 3 точки от Астън Вила, който заема последната квота в Лигата на Конференциите.

Лийдс е на 2 точки над зоната на изпадащите, а те просто се предадоха след като Жота вкара втория си гол в 52-ата минута. Коди Гакпо и Дарвин Нунес също вкараха по един гол за убедителната победа. В предишния кръг те паднаха 1:5 от Кристъл Палас и днес не изглеждаха никак офанзивни. Гостите владееха топката на "Елънд Роуд" от първата минута, но Лийдс на два пъти създаде добри атаки, които не бяха завършени точно. Но в рамките на 4 минути в края на първото полувреме Ливърпул нанесе двоен удар с головете на Гакпо и Салах и това наклони събитията в тяхна полза.

Александър-Арнолд отне топката в средата, последваха комбинации със Салах и Гакпо, който от три метра вкара кълбото във вратата. Веднага след това Жота отне топката пак в центъра, подаде на Салах, който на скорост удвои преднината на "Червените".

В началото на второто полувреме домакините успяха да се възползват от грешка на Ибрахима Конате, който загуби топката пред наказателното поле. Луис Синистера я взе, излезе сам срещу Алисон и завърши хладнокръвно. Диого Жота върна преднината на Ливърпул от два гола, след като се възползва от превъзходен пас на Къртис Джоунс и прокара топката покрай вратаря Илън Мелие. Това беше негов първи гол от април миналата година. Тояй се разписа и в 73-ата минута с точен удар от границата на наказателното поле. Салах и Нунес също отбелязаха, за да усложнят положението на бързо изпразващия се "Елънд Роуд".

Четвъртфиналите на Евро 2024

Ясни са всички четвъртфинали на Европейското първенство по футбол, след като Турция и Нидерландия допълниха бройката след вчерашните си победи – съответно над Австрия (2:1) и Румъния (3:0). Турция мечтае след победа над Австрия Нидерландия на четвъртфинал след класика срещу Румъния 5 юли, петък от 19 ч. Испания – Германия в Щутгарт 5..

публикувано на 03.07.24 в 07:29

Турция мечтае след победа над Австрия

Централният защитник Мерих Демирал вкара два гола и Турция спечели с 2:1 срещу Австрия в последен мач от осминафиналите на европейското първенство по футбол, проведен в Лайпциг. Следващият съперник на селекцията на Винченцо Монтела ще бъде Нидерландия, като четвъртфиналът е насрочен за 6 юли в германската столица Берлин. Турският национален..

публикувано на 03.07.24 в 00:01

Нидерландия на четвъртфинал след класика срещу Румъния

Европейският шампион от 1988-а година Нидерландия постигна победа с 3:0 над Румъния на осминафиналите на континенталния турнир в Германия. Нидерландия започна срещата на високо темпо и с натиск в противниковата половина. Още в 6-а минута Шави Симонс стреля от далечна дистанция, но румънският страж внимаваше и улови топката. Четвърт час след..

публикувано на 02.07.24 в 21:11

Джокович с експресна победа на Уимбълдън

Седемкратният шампион на Уимбълдън и финалист от миналата година Новак Джокович (Сърбия) се класира за втория кръг на турнира по тенис на трева от Големия шлем в Лондон (Великобритания) само месец след като претърпя операция на менискуса на дясното си коляно. Вторият поставен Джокович победи преминалия през квалификациите Вит Коприва (Чехия) с..

публикувано на 02.07.24 в 20:31

ЦСКА 1948 продаде звездата си в Турция

Полузащитникът на ЦСКА 1948 Педро Енрике Оливейра или Педриньо, ще продължи кариерата си в турския клуб Коняспор, съобщи сайтът Transfer Merkezi. Според турската медия, 27-годишният ляв полузащитник e подписал договор със зелено-черните за 3 години. Трансферната сума е неназована, но играчът имаше договор със столичани до юни 2025-а година...

публикувано на 02.07.24 в 20:29

Левски иска нов панамски защитник

Българският футболен клуб Левски проявява интерес към панамския национал Едгардо Фариня, съобщава местният журналист Хосе Мигел Домингес в Х. Централният бранител е собственост на Индепендиенте от панамското първенство и цената за правата му е около 150 хиляди евро. Фариня играе рамо до рамо в отбраната на националния отбор на Панама с..

публикувано на 02.07.24 в 17:43

ЦСКА София се подсили с Иван Дюлгеров

ЦСКА София привлече в редиците си българския национален вратар Иван Дюлгеров, съобщиха от клуба. Днес той подписа своя тригодишен договор с най-титулования български клуб. Талантливият страж, който пристига на "Българска армия" със свободен трансфер, има зад гърба си 130 мача в родния елит, а в 55 от тях запазва мрежата си суха. През..

публикувано на 02.07.24 в 17:41