Йоханес Тингнес Бьо с 11-та победа за сезона

Йоханес Тингнес Бьо
Снимка: БГНЕС

Норвежецът Йоханес Тингнес Бьо спечели преследването на 12.5 километра за мъже от Световната купа по биатлон в италианския зимен център Антхолц-Антерселва.

Бьо допусна две грешки в четирите стрелби и финишира пръв за 31:24.4 минути.

Така той продължава доминацията си от началото на сезона, като записа 11-та победа и общо 66-а в кариерата си за Световната купа.

Втори финишира Стурла Холм Лагрейд (Норвегия), който повали всичките 20 мишени, но остана на 40.2 секунди, а трети се нареди Мартин Понсилуома от Швеция с две наказателни обиколки и пасив от 1:02.1 минута.

Двама българи участваха в надпреварата. Владимир Илиев се нареди на 44-о място с четири грешки и на 5:01.7 минути след Бьо, а Благой Тодев беше затворен с обиколка след четвъртата стрелба и не завърши.

Той пропусна по една мишена в първите три посещения на рубежа, а при последната стреля чисто.

Това беше последен индивидуален старт преди началото на Световното първенство в Оберхоф (Германия).

В подреждането за Световната купа след 14 старта през сезона убедителен лидер е Йоханес Тингнес Бьо с 1139 точки, следван от сънародниците си Стурла Холм Лагрейд с 920 и Ветле Кристиансен с 588 точки.

Владимир Илиев заема 49-о място с 43 точки, като той единствен от българите има актив през кампанията досега.

По публикацията работи: Петър Ненов

Лудогорец води в класирането на Първа лига след 10-ата си победа от началото на сезона

Лудогорец води в класирането на Първа лига след 10-ата си победа

Шампионът Лудогорец постигна 10-а победа в 11 мача през сезона в Първа лига след 2:0 над Септември (София) на стадион "Локомотив" в столицата. Руан Круз и автогол на Мартин Христов решиха изхода на мача, но домакините останаха с човек по-малко още в 20-ата минута заради червен картон на левия защитник Георги Върбанов. Разградчани не вложиха кой знае колко..

публикувано на 20.10.24 в 22:04
Николай Киров

Николай Киров е новият старши треньор на Спартак (Варна)

Николай Киров ще бъде назначен за старши треньор на Спартак 1918 Варна, съобщават от варненския клуб в обръщение към привържениците си, подписано от изпълнителния директор Иван Кирилов. В него се уточнява, че длъжността технически директор ще бъде поета от Панайот Кискинов. Последните три мача отборът на Спартак 1918 Варна бе воден от треньора на..

публикувано на 20.10.24 в 20:13
Уилям Чолов

Сребро за Уилиам Чолов на европейското по бокс до 23 години в София

Уилиам Чолов стана сребърен медалист на европейското първенство по бокс за мъже и жени до 23 години в столичната зала "София". Във финала в категория 75 килограма при мъжете българинът отстъпи с 1:4 гласа на Джамал Кулиев от Украйна. Още от първите секунди на срещата Чолов и Кулиев се хвърлиха смело в атаки, което доведе до много на брой точни..

публикувано на 20.10.24 в 19:19
Черно море победи Хебър в Първа лига

Черно море се наложи над Хебър в Първа лига

В слаб мач Черно море успя да победи Хебър с 1:0 в дебюта на Бруно Акрапович начело на пазарджишкия тим. Единственото попадение в срещата вкара Дуду в 75-ата минута. С успеха си Черно море има в актива си вече 22 точки и измести от четвъртото място градския съперник Спартак 1918 Варна. Хебър пък остава последен със 7 точки. Преди началото на мача с..

публикувано на 20.10.24 в 18:50
Александра Фейгин

Александра Фейгин С шесто място на турнир по фигурно пързаляне в Ница

Александра Фейгин се класира на шесто място, а Кристина Григорова е 23-а в крайното подреждане при жените на международния турнир по фигурно пързаляне от сериите "Challenger" в Ница (Франция). Фейгин събра 157.47 точки, след като се нареди пета в кратката и десета във волната програма. Григорова има 112.49 точки и завърши 23-а от 27 фигуристки...

публикувано на 20.10.24 в 18:46
Радослав Росенов с европейска титла по бокс при мъжете до 23 години

Радослав Росенов донесе на България първа титла от европейското първенство по бокс за мъже и жени до 23 години в София. Във финала в категория  60 килограма в столичната зала "София" 20-годишният българин надигра арменеца Артур Сахакян с пълно съдийско единодушие.  Европейският вицешампион при мъжете от тази година Росенов и неговият съперник Сахакян..

публикувано на 20.10.24 в 18:02
Григор Димитров загуби финала на тенис турнира в Стокхолм

Американецът Томи Пол победи Григор Димитров с 6:4, 6:3 във финала на тенис турнира в Стокхолм. До момента и двамата имаха по една титла в това състезание от сериите АТП 250, което е с награден фонд 767 455 евро. От днес обаче Томи Пол е двукратен победител, а Димитров остава с един трофей и три загубени финала. Номер 3 в схемата на турнира обаче остава..

публикувано на 20.10.24 в 18:00