Брентфорд победи Ливърпул за първи път от 1938 г.

Брентфорд победи Ливърпул с 3:1 в първа среща от 19-ия кръг на Висшата лига на Англия. Успехът на домакинството над мърсисайдци е първи от 1938 г. За последно Брентфорд надигра Ливърпул на 19 ноември 1938 г. с 2:1. От тогава клубовете се срещнаха осем пъти, като мърсисайдци спечелиха шест мача, а два мача завършиха точно.

Футболистите на Юрген Клоп стартираха много силно мача. Дарвин Нунес и Върджил ван Дайк пропуснаха да открият резултата. В 8-ата минута Салах извежда Нунес сам срещу вратаря, който уругваецът преодоля, но на голлините Бен Мий изби.

В 18-ата минута Брентфорд поведе, след като при корнер топката се отби от Конате и се напряга в мрежата на Алисън. Домакините стигнаха до нови две попадения чрез Йоан Уиса, но те бяха отменени. В тези ситуации ВАР показа, че е имало засада. В 42-ата минута Уиса направи резултат 2:0 от третия си опит. Нападателят от ДР Конго стреля с глава, а Алисън изби, но топката бе преминала голлия си целия си обем.

Веднага след подновяването на играта Нунес се разписа, но голът не е зачетен поради засада. В 50-ата Окслейд-Чембърлейн върна един гол и Ливърпул изостава с 1:2.

В 84-ата минута Мбемо сложи точка на спора. Камерунският национал вкара трети гол за Брентфорд и оформи крайното 3:1.

Така домашните се изкачиха на 7-о място в класирането с 26 точки от 18 мача. Ливърпул е на шеста позиция с 28 точки, но от 17 срещи.

Марчо Дафчев и Петко Петков влизат в треньорския щаб на Етър

Двама нови треньори подсилват треньорския щаб на Светослав Петров във втородивизионния Етър (Велико Търново). Марчо Дафчев е новият помощник-треньор, а Петко Петков става треньор на вратарите. Дафчев и Петков влизат в треньорския щаб на мястото на Калоян Чакъров и Марин Стефанов, като Марин Стефанов ще продължи работа в школата на "виолетовите" с..

публикувано на 01.07.24 в 18:33

България със седем отбора в европейските клубни турнири по волейбол

България ще участва със седем отбор в европейските клубни турнири по волйбол. О тборите на ЦСКА , който са вицешампиони, ще стартират в "Чалъндж къп" при мъжете, а при дамите ще играят в Купата на CEV.  Жребият  ще се тегли на 16 юли в Люксембург. При мъжете Левски ще играе в Шампионска лига. Със спечелването на титлата и благодарение на националния..

публикувано на 01.07.24 в 18:11

Волейболистите на Франция спечелиха Лига на нациите

Олимпийският шампион Франция триумфира с трофея в Лигата на нациите. Воденият от Андреа Джани тим се наложи над Япония с 3:1 (25:23, 18:25, 25:23, 25:23) в големия финал на надпреварата, изигран в Лодз (Полша).  "Петлите" вдигат за втори път титлата - след 2022 г. Финалът бе трети за тима - през 2018 г. загубиха от Русия с 0:3 гейма и останаха със..

публикувано на 01.07.24 в 07:21
Фенове на Еквадор реагират на мексиканеца Рейес след мача.

Венецуела и Еквадор продължават напред на Копа Америка

Отборите на Еквадор и Мексико не излъчиха победител в сблъсъка помежду си от група "В" на Копа Америка и Еквадор се класира за елиминациите, докато Мексико отпада от турнира. Мексиканците три пъти претендираха за неотсъдени дузпи. В последния случай в края на мача реферът дори първоначално я даде, но след разглеждане на ситуацията с ВАР прецени,..

публикувано на 01.07.24 в 05:51
Ина Ананиева: Не знам дали ще остана треньор на ансамбъла след Игрите в Рио

Ина Ананиева: На Олимпиадата пожелавам късмет на момичетата ни, но той идва при подготвените

Тя е  един от най-успешните треньори в съвременната история на българската художествена гимнастика, извела българския ансамбъл до абсолютна световна титла след 18-годишна пауза, както и до бронзовия медал на олимпиадата в Рио де Жанейро. Знае какво е целият ти свят да рухне - преживяла го е не веднъж, а два пъти. Знае какво е да преминеш през целия път..

публикувано на 30.06.24 в 17:15

Стилияна Николова с четири златни отличия на турнир по художествена гимнастика в Кайро

Абсолютната европейска шампионка по художествена гимнастика от Будапеща 2024 Стилияна Николова спечели златните медали на финалите на всичките четири уреда на международния турнир "Pharaohs Cup" 2024 в Кайро (Египет). Възпитаничката на Валентина Иванова извоюва титлите на обръч с резултат от 36.350 точки, на топка с 34.800, на бухалки с 34.700 и на..

публикувано на 30.06.24 в 16:58
България - национален отбоп по естетическа гимнастика (жени)

Злато за състезателките ни по естетическа гимнастика на СК в Испания

Националният отбор на България спечели златните медали на Световна купа по естетическа групова гимнастика в Тарагона (Испания). Възпитаничките на Кристина Ташева в състав Сияна Табакова, Карина Нейкова, Катрин Тасева, Яна Стайкова, Мария Мехлемова, Християна Ковачева, Виктория Берова и Сибила Кърпачева събраха 57.100 точки от двете изигравания, след..

публикувано на 30.06.24 в 16:16