Манчестър Юнайтед разгроми Нотингам с 3:0

Снимка: Туитър Манчестър Юнайтед

Манчестър Юнайтед се завърна към първенството на Англия с убедителна победа с 3:0 над намиращия се на предпоследното 19-о място Нотингам Форест. С победата тимът на мениджъра Ерик тен Хаг събира 29 точки на 5-ото място и се доближи само на 1 от Тотнъм, който два дни по-рано завърши 2:2 при визитата си на Брентфорд. Нотингам остава 19-и с 13 точки.

Английският национал Маркъс Рашфорд пък продължи да демонстрира отличната си форма и след като вкара три попадения на Световното първенство в Катар, сега се разписа и на клубно ниво. Той даде аванс в 19-ата минута след подаване от ъглов удар, а три минути по-късно Антони Марсиал удвои аванса на "Червените дяволи". За Рашфорд това е 10-о попадение през сезона във всички турнири.

Гостите от Нотингам опитаха да се върнат в мача към средата на първото полувреме, но попадение на Уили Боли след свободен удар беше отменено заради засада. Всъщност това беше една от малкото ситуации за тях, тъй като Юнайтед контролираше ситуацията на терена почти изцяло. Другата им добра опция беше в 32-ата минута, когато Райън Йейтс стреля много силно от далечно разстояние. Вратарят Давид Де Хеа сякаш беше изненадан, но успя да извади топката с голяма доза късмет. Десет минути след началото на второто полувреме домакините можеха да стигнат до трети гол, но вратарят Уейн Хенеси спаси удара на Антони. Бруно Фернандеш отне топката пред наказателното поле, подаде на Марсиал, за да се стигне до шута на Антони.

След това Хенеси спаси още два пъти вратата си от трето попадение, като най-напред Гарначо от трудна позиция не успя да вкара, а после и Рашфорд се размина с гола. Логичното се случи с третото попадение в 87-ата минута, дело на бразилеца Фред.

Люк Шоу е готов за полуфинала срещу Нидерландия

Английският защитник Люк Шоу каза, че е готов да започне полуфинала на Евро 2024 срещу Нидерландия в сряда и е "готов за игра" след продължителна контузия и дебат относно избора му в състава за турнира. Левият бек на Манчестър Юнайтед Шоу изигра първия си мач от февруари, когато влезе от пейката в събота в четвъртфиналния двубой на Англия с..

публикувано на 08.07.24 в 20:13
Адриен Рабио

Адриен Рабио: Испания има своите слабости, Дешан е на същото мнение

Полузащитникът на националния отбор на Франция - Адриен Рабио, похвали съперника им на полуфиналите на Евро 2024 Испания, но подчерта преди мача във вторник, че те "вероятно също имат своите слабости". "Испанците играха най-добрия футбол на турнира до момента. Имат страхотни крила и знаят как да вкарват голове. Те са завършен отбор, който..

публикувано на 08.07.24 в 20:10
Пер Мертезакер

Пер Мертезакер пред БНР: Испания заслужава титлата

Бившият германски национал Пер Мертезакер заяви, че Испания е фаворит за титлата на европейското първенство. Именно “Ла Фурия” изхвърли домакините от турнира след победа с 2:1 след продължения в четвъртфиналите. Мертезакер, който има 104 мача за Бундестима, беше част от рекламно събитие в една от фен зоните в Берлин - пред Райхстага, след което..

публикувано на 08.07.24 в 11:00

Берлин презарежда в очакване на големия финал

Берлин зарежда силите си след големите битки на eвропейското първенство. Ден след последния четвъртфинал на Евро 2024 между Нидерландия и Турция немската столица няма нищо общо с това, което беше часове по-рано. Над 40 000 хиляди нидерландци превзеха Берлин. И въпреки това бяха малцинство, в сравнение с хилядите привърженици на Турция. В събота..

публикувано на 08.07.24 в 10:05

Бразилия се класира за олимпийския турнир по баскетбол на Игрите в Париж

Отборът на Бразилия ще участва в баскетболния турнир на олимпиадата в Париж след като се наложи над домакина Латвия с 94:69 във финала на квалификационната надпревара в Рига. Бразилците осъществиха серия от 19:0 над последните 3:21 минути от първата четвърт, която даде тон на убедителната победа над домакините. Бруно Кабокло поведе Бразилия с 21 точки..

публикувано на 08.07.24 в 06:35
Ива Иванова

Ива Иванова се класира за втория кръг на Уимбълдън при девойките

Ива Иванова се класира за втория кръг в игрите по единично при девойките на Откритото първенство на Великобритания по тенис. 17-годишната българка, която е поставена под номер 16 в схемата, победи на старта участваща с "уайлд кард" представителка на домакините Изабел Лейси след обрат с 2:6, 6:2, 6:2.  Двубоят продължи час и 41 минути. Иванова загуби..

публикувано на 08.07.24 в 06:24
Елвира Краснобаева

Елвира Краснобаева спечели МТ "Огърлицата на Десислава" във Велико Търново

Елвира Краснобаева спечели титлата в многобоя на "Огърлицата на Десислава" на традиционния едноименен турнир по художествена гимнастика във Велико Търново. Нейната треньорка Светлана Юриевна грабна Приз "Ангелина Михайлова". Над 200 състезателки участваха в десетото юбилейно издание на международния турнир. За отличията спориха представителки от родни..

публикувано на 08.07.24 в 06:19