Ливърпул нанесе първо поражение на Манчестър Сити

Мохамед Салах вкара за Ливърпул при 1:0 над Манчестър Сити

Мохамед Салах вкара през второто полувреме и Ливърпул победи с 1:0 Манчестър Сити като домакин, нанасяйки първо поражение на шампионите през новия сезон в английското първенство по футбол. Така Арсенал запазва преднината си от четири точки на върха във Висшата лига.

През втората част Мохамед Салах е изведен зад отбраната и избра да не се подава на абсолютно непокрития Диого Жота, а вместо това стреля се встрани от вратата на Едерсън. В ответната атака Фил Фудън вкара за Манчестър Сити, но това попадение бе отменено за задържане на Ерлинг Холанд срещу Фабиньо. Секунди по-късно и Жота се провали, след като изпрати центриране на Салах над гредата с удар с глава от около пет метра.

Ливърпул стигна до победния гол 14 минути преди края. Алисън Бекер изпраща топката в половината на Сити и Салах преодоля с едно движение Жоао Кансело, а след това се използва от втория си шанс един на един с Едерсън и го преодоля за крайното 1:0.

Победата изкачи Ливърпул на осмо място с актив от 13 точки и цели 14 изоставяне от лидера Арсенал.

По публикацията работи: Антони Йорданов

Виктор Николов спечели една от трите серии на международното състезание по картинг Sodi W Final в Генк

Пловдивчанинът Виктор Николов постигна победа в една от трите серии на международното състезание по картинг Sodi W Final в белгийския град Генк. 15-годишният български състезател спечели, след като взе първата позиция на метри от карирания флаг. В трите квалификации на клас Junior Kid, в които участие взеха 30 карта, Николов зае 29-о, 14-о и 10-о..

обновено на 06.07.24 в 15:18
Никола Цолов

Отложиха състезанието на Никола Цолов във Формула 3 на пистата "Силвърстоун"

Спринтовото състезание във Формула 3 на „Силвърстоун” беше отложено заради силния дъжд и лошото време на британската писта. Първоначално рейс директорът на два пъти отлага излизането на колите на стартовата решетка и прати колата на сигурността на трасето да провери условията, но се оказа, че дъждът се усилва, локвите стават все повече и по-големи и ще..

публикувано на 06.07.24 в 13:58

Славия и Локомотив (Пд) печелят в контроли

Славия победи с 2:0 като гост Марек в контролна среща. С двубоя на стадион “Бончук” приключи подготвителният лагер на “белите” в Банско. Голове на Роберто Райчев и Кристиан Балов след почивката осигуриха четвъртия пореден успех в предсезонните проверки за отбора, воден от Златомир Загорчич. Удари на Иван Минчев и капитана Галин Иванов срещнаха гредите..

публикувано на 06.07.24 в 13:57

Приключи ли Кристиано Роналдо с Португалия?

Кристиано Роналдо безспорно е една от най-големите знаменитости на нашето съвремие. И не само във футбола. Там е ясно - петрактен носител на “Златната топка” и най-добрият голмайстор в историята. Поне това сочи статистиката. На Европейското първенство в Германия обаче Кристиано не успя да постави своя отпечатък. Поне не позитивен. Желанието и хъсът..

публикувано на 06.07.24 в 12:07
Яник Синер

Яник Синер се класира за четвъртфиналите на Уимбълдън

Лидерът в световната ранглиста Яник Синер се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство по тенис на Великобритания. Той победи лесно с 6:1, 6:4, 6:2 Миомир Кецманович. Под покрива на централния корт 22-годишният италианец не срещна трудности срещу сърбина и постигна пет пробива в двубоя, който завърши след час и 37 минути...

публикувано на 06.07.24 в 09:44
Канада се класира за полуфиналите на Копа Америка

Канада стигна полуфиналите на Копа Америка

Отборът на Канада победи Венецуела след изпълнение на дузпи и се класира за полуфиналите на Копа Америка. В редовното време и продълженията двубоят завърши 1:1, а при дузпите канадците се наложиха с 4:3. В редовното време Джейкъб Шафелберг откри за канадците в 13-ата минута, а Саломон Рондон изравни за венецуелците в 65-ата. Победният..

публикувано на 06.07.24 в 09:43
Джуд Белингам

Англия – Швейцария и Нидерландия – Турция днес на Евро 2024

Вторите два четвъртфинала на европейското първенство по футбол ще се изиграят днес. От 19 часа отборите на Англия и Швейцария излизат един срещу друг в Дюселдорф. “Трите лъва” имат само една загуба в последните 24 срещи с швейцарците, като последното им поражение бе през 1981 година. Представянето им до момента в Германия обаче не е..

публикувано на 06.07.24 в 09:41