Малинов с цял мач при загуба на Льовен

Кристиян Малинов

Бившият халф на футболния ЦСКА Кристиян Малинов игра цял мач за Льовен при поражението с 0:1 от Генк, в мач от белгийското първенство. Българският национал можеше да донесе точката на своя отбор в самия край на мача, но се размина с топката при опит да бъде намерен от Каспер Де Норе.

В друг мач Серкъл Брюж разгроми с 5:1 Ойпен. Българският защитник Димитър Велковски се появи в състава на победителите като резерва в 79-ата минута. Бившият футболист на Славия не беше играл повече от два месеца.

По публикацията работи: Илиян Христов

Пер Мертезакер

Пер Мертезакер пред БНР: Испания заслужава титлата

Бившият германски национал Пер Мертезакер заяви, че Испания е фаворит за титлата на европейското първенство. Именно “Ла Фурия” изхвърли домакините от турнира след победа с 2:1 след продължения в четвъртфиналите. Мертезакер, който има 104 мача за Бундестима, беше част от рекламно събитие в една от фен зоните в Берлин - пред Райхстага, след което..

публикувано на 08.07.24 в 11:00

Берлин презарежда в очакване на големия финал

Берлин зарежда силите си след големите битки на eвропейското първенство. Ден след последния четвъртфинал на Евро 2024 между Нидерландия и Турция немската столица няма нищо общо с това, което беше часове по-рано. Над 40 000 хиляди нидерландци превзеха Берлин. И въпреки това бяха малцинство, в сравнение с хилядите привърженици на Турция. В събота..

публикувано на 08.07.24 в 10:05

Бразилия се класира за олимпийския турнир по баскетбол на Игрите в Париж

Отборът на Бразилия ще участва в баскетболния турнир на олимпиадата в Париж след като се наложи над домакина Латвия с 94:69 във финала на квалификационната надпревара в Рига. Бразилците осъществиха серия от 19:0 над последните 3:21 минути от първата четвърт, която даде тон на убедителната победа над домакините. Бруно Кабокло поведе Бразилия с 21 точки..

публикувано на 08.07.24 в 06:35
Ива Иванова

Ива Иванова се класира за втория кръг на Уимбълдън при девойките

Ива Иванова се класира за втория кръг в игрите по единично при девойките на Откритото първенство на Великобритания по тенис. 17-годишната българка, която е поставена под номер 16 в схемата, победи на старта участваща с "уайлд кард" представителка на домакините Изабел Лейси след обрат с 2:6, 6:2, 6:2.  Двубоят продължи час и 41 минути. Иванова загуби..

публикувано на 08.07.24 в 06:24
Елвира Краснобаева

Елвира Краснобаева спечели МТ "Огърлицата на Десислава" във Велико Търново

Елвира Краснобаева спечели титлата в многобоя на "Огърлицата на Десислава" на традиционния едноименен турнир по художествена гимнастика във Велико Търново. Нейната треньорка Светлана Юриевна грабна Приз "Ангелина Михайлова". Над 200 състезателки участваха в десетото юбилейно издание на международния турнир. За отличията спориха представителки от родни..

публикувано на 08.07.24 в 06:19
Стефка Костадинова

Стефка Костадинова за рекорда: Радвам се, човешките възможности са без граница

Председателят на Българския олимпийски комитет Стефка Костадинова коментира подобряването на световния рекорд в скока на височина при жените, който 37 години бе нейно притежание. Украинката  Ярослава Магучих подобри постижението на българката, записвайки 210 см  на турнира от Диамантената лига във френската столица Париж. Падна легендарният световен..

публикувано на 07.07.24 в 19:41
Пламена Миткова

Пламена Миткова дебютира с второ място в Диамантената лига

Световната шампионка за девойки до 20 години в скока на дължина Пламена Миткова зае второ място при дебюта си в турнирите от Диамантената лига по лека атлетика. Във френската столица Париж Миткова записа 6.78 метра. Българката постигна резултата при втория си опит, а след това записа още два успешни скока за 6.44 и 6.60 метра. Постижението..

публикувано на 07.07.24 в 19:16