България допусна втора загуба на ЕШ за хандбал за младежи до 20 години

България допусна втора загуба в група А на Европейския шампионат за хандбал за младежи до 20 години, който се провежда в зала „Конгресна“ на Двореца на културата и спорта във Варна. Националите ни отстъпиха пред Чехия с 23:26 (10:12). В първата си среща от надпреварата националите ни отстъпиха пред Латвия с 26:32 (11:19).

За победителите най-резултатен бе Матиас Чолева 6 гола. За България Михаел Иванов вкара 9 гола, а Николай Генов и Божидар Симеонов добавиха по 5.

В началото на първата част на двубоя играта бе равностойна и резултатът бе изравняван на два пъти. В 9-та минута на срещата отборът на Чехия успя да поведе с 2 гола преднина при 4:2, а в средата на полувремето – с три гола при 8:5. Малко по-късно след две неуспешни атаки на националите ни в 16:40 минута на мача гостите поведоха с 4 гола – 9:5. Последваха размяна на голове, но в 25-та минута и 15 секунда от първата част България намали пасива си до само гол – 10:11. На три пъти домакините пропуснаха да изравнят резултата, докато стражът на България Николай Петров извади два опасни удара на гостите. В самия край на първото полувреме Чехия вкара нов гол и на почивката водеше с 12:10.

След почивката гостите показаха по-добра игра и за пет минути отново водеха с 5 гола преднина – 15:11. Домакините обаче показаха характер и с добра игра в защита в 38-та минута намалиха пасива си до само гол – 14:15. Гостуващият тим бързо успя да възстанови преднината си от 3 гола, а в 46-та минута поведе с 4 подадения – 20:16. В 54-та минута на мача Чехия поведе с 5 гола при 24:19, с което на практика реши изхода от двубоя. Чехия спечели мача с 26:23.

По-късно днес играят отборите на Латвия и Финландия. До момента Чехия е с две победи от два мача, Латвия е с 1 успех от един мач, Финландия е с едно поражение от 1 среща и България е с 2 загуби от два мача.

Последната среща на България в групата е в четвъртък (7 юли) срещу отбора на Финландия.

По публикацията работи: Кръстина Иванова

БНР подкасти:

Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
Ина Ананиева: Не знам дали ще остана треньор на ансамбъла след Игрите в Рио

Ина Ананиева: На Олимпиадата пожелавам късмет на момичетата ни, но той идва при подготвените

Тя е  един от най-успешните треньори в съвременната история на българската художествена гимнастика, извела българския ансамбъл до абсолютна световна титла след 18-годишна пауза, както и до бронзовия медал на олимпиадата в Рио де Жанейро. Знае какво е целият ти свят да рухне - преживяла го е не веднъж, а два пъти. Знае какво е да преминеш през целия път..

публикувано на 30.06.24 в 17:15

Стилияна Николова с четири златни отличия на турнир по художествена гимнастика в Кайро

Абсолютната европейска шампионка по художествена гимнастика от Будапеща 2024 Стилияна Николова спечели златните медали на финалите на всичките четири уреда на международния турнир "Pharaohs Cup" 2024 в Кайро (Египет). Възпитаничката на Валентина Иванова извоюва титлите на обръч с резултат от 36.350 точки, на топка с 34.800, на бухалки с 34.700 и на..

публикувано на 30.06.24 в 16:58
България - национален отбоп по естетическа гимнастика (жени)

Злато за състезателките ни по естетическа гимнастика на СК в Испания

Националният отбор на България спечели златните медали на Световна купа по естетическа групова гимнастика в Тарагона (Испания). Възпитаничките на Кристина Ташева в състав Сияна Табакова, Карина Нейкова, Катрин Тасева, Яна Стайкова, Мария Мехлемова, Християна Ковачева, Виктория Берова и Сибила Кърпачева събраха 57.100 точки от двете изигравания, след..

публикувано на 30.06.24 в 16:16
Никола Цолов

Никола Цолов е шести в Австрия

Българският пилот в автомобилната Формула 3 Никола Цолов за първи път в кариерата си завърши състезателен уикенд с две класирания в точките, след като днес той остана на 6 място в дългото състезание на пистата "Ред Бул Ринг". Вчера триумфира в спринтовия старт. Цолов стартира десети днес и се ориентира перфектно в хаотичните първи завой, за..

публикувано на 30.06.24 в 11:53
Мария Николова

Мария Николова със 7-а победа и рекорд в Обиколката на Витоша

Мария Николова направи голямото си завръщане с уникален рекорд и пореден  триумф в Обиколката на Витоша. След като два сезона тя пропусна емблематичната надпревара заради стартове в чужбина, днес тя записа седмата си победа в 100-километровото свръх изпитание и стана първата обиколила планината с бягане под 9 часа. За феноменалното постижение..

публикувано на 30.06.24 в 11:24
Георги Аспарухов и Никола Котков

Левски отбеляза 53 години от загубата на великите Георги Аспарухов и Никола Котков

Футболният Левски отбеляза 53 години от трагедията на Витиня, при която загинаха легендите на клуба Георги Аспарухов-Гунди и Никола Котков. Българският футбол скърби за двама от най-добрите футболисти в историята. "Днес се навършват 53 години след трагедията на Витиня. Ден, в който се покланяме пред двама велики спортисти и личности – пример..

публикувано на 30.06.24 в 11:19
Таня Богомилова

Таня Богомилова - една легенда празнува юбилей

Таня Богомилова – една от най-великите спортистки в българската олимпийска история, навършва днес 60 години. Тя е първата и единствена българка с олимпийско злато в плуването бе определена за "Спортист на годината" в най-успешния сезон за родния спорт. Олимпийска шампионка на 100 м бруст от Сеул 1988, с четвърто и шесто място на същите..

публикувано на 30.06.24 в 09:38